Перейти до основного вмісту

Зленко та Іванов уточнюють «прикордонну специфіку»

17 лютого, 00:00

Харків став на два дні центром дипломатії на пострадянських просторах — позавчора та вчора тут пройшли спочатку зустріч міністрів закордонних справ України, Росії та Молдови, а потім —зустріч голів українського та російського МЗС iз керівництвом прикордонних областей двох країн.

Харківська зустріч стала першою за останній час спробою зрушити процес придністровського врегулювання. Анатолій Зленко підкреслив після переговорів, що українська і російська сторони поважають територіальну цілісність і суверенітет Молдови і розглядають її як єдиний суб’єкт міжнародного права. Молдовський міністр Микола Черномаз підкреслив після зустрічі, що «за спиною Тирасполя нічого не робиться». До речі, Президент Леонід Кучма відвідає Молдову 20 лютого, як було повідомлено на зустрічі.

Російський міністр Ігор Іванов підтвердив на харківській зустрічі нову російську концепцію відносин з країнами СНД — інтеграція не є самоціллю, але Росія готова йти так далеко, як і партнери по Співдружності, з урахуванням національних інтересів. Інтеграція, як передає Інтерфакс-України, не є для Росії самоціллю, вона повинна охоплювати ті сфери, де є взаємна потреба. Взаємна потреба є, зокрема, в прикордонному співробітництві — воно, за словами Іванова, виходить на принципово новий рівень, і важливо закріпити цю тенденцію — через зміцнення атмосфери довіри між структурами влади, діловими колами, населенням прикордонних областей, на співробітництво яких припадає п’ята частина загального обсягу товарообігу між двома країнами. Серед пропозицій — формування системи розрахунків за взаємними поставками на базі міжрегіонального клірингового центру, створення єдиного центру з формування товарно-грошових потоків. Іванов не став виключати і можливостей нарощування військово-технічного співробітництва.

Крім того, російський міністр запевнив, що переговори з делімітації та демаркації сухопутної частини кордону вже підходять до кінця. Зленко вважає, що до кінця року можна очікувати підписання відповідної угоди. Що ж стосується переговорів з правового статусу Азовського моря та Керченської протоки, то тут, за словами Іванова, «є специфіка», яка потребує нестандартних рішень. Зленко сказав з цього приводу, що у сторін «вимальовуються спільні підходи».

До речі, керівник української делегації на переговорах iз Росією Юрій Костенко раніше, коментуючи ситуацію з приводу підходів Києва та Москви щодо статусу Азова та Керченської протоки, демонстрував дещо менший оптимізм — оскільки ці погляди, на його думку, майже не збігалися. Можливо, то було місяцем раніше...

А завершилася харківська зустріч підписанням угоди про права переселенців.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати