Перейти до основного вмісту

«Знаєте, яка прекрасна «вертикаль»?!

Євген Марчук поздоровляє читачiв «Дня» з Великоднем
29 квітня, 00:00

Останніми днями знову зросла кількість листів до редакції газети «День», автори яких цікавляться станом здоров’я секретаря РНБОУ Є.Марчука і, певна річ, поздоровляють Євгена Кириловича зі святами Великодня і... 1 Травня.

Водночас, на жаль, чомусь знову пішла хвиля чуток про те, що нібито реабілітація Євгена Марчука після важкої травми кісток тазу, яку він отримав у лютневій автокатастрофі, проходить складно. Доводиться чути навіть про те, що, мовляв, секретареві РНБОУ не уникнути інвалідності, візка тощо.

Озброївшись листами і чутками, ми вчора приїхали в госпіталь СБУ, де застали Євгена Кириловича у спортивному залі. За словами лікаря лікувальної фізкультури госпіталю Миколи Гладченка, якраз перед нашим приходом їхній пацієнт після години тренування змінив чергову мокру від поту футболку. Ну а ми побачили Євгена Кириловича посвіжілим, підтягнутим (за його словами, схуднув за цей час на 12 кг!), бадьорим і... хотілося б, звичайно, вже сказати, що він цілковито одужав.

— Не поспішайте, — засміявся Євген Кирилович, — ще трохи «тягне» ліву ногу. Потрібне посилене тренування, масаж. Однак, думаю, до 10 травня я вже буду остаточно в строю, на своєму робочому місці. Звичайно, в мій улюблений теніс грати ще десь із місяць не можна буде: слід уникати різких стрибків. Треба буде продовжувати займатися лікувальною фізкультурою. Проте в цілому усе йде за планом.

— Тепер ми тренуємо як обсяг рухів, так і зміцнюємо силу м’язів, — сказав Микола Гладченко . — Я вважаю, що як на цей період реабілітації, все йде добре. Думаю, що найближчим часом ми перейдемо до лікувального плавання.

— Які найважчі вправи ви призначаєте Євгенові Кириловичу?

— Ті, де навантаження ідуть не по осі, — нахили вбік, нахили з напівприсіданнями. Мушу сказати, що тільки завдяки силі волі пацієнта, його прагненню скоріше стати на ноги стало можливим те, що він робить зараз. Наших зусиль тут 15-20 відсотків. Усе решта — зусилля пацієнта.

— Станом здоров’я Євгена Кириловича ми задоволені, — підтвердив начальник військово- медичного управління Служби безпеки України професор Михайло Захараш . — І, головне, наш пацієнт задоволений ним, тому що ми дещо випереджаємо традиційні терміни лікування. Це стало можливим завдяки цілеспрямованості Євгена Кириловича і вдалій методиці лікування професора Віталія Левенця. Узагалі-то, звичайно через два з половиною місяці після таких травм пацієнтам тільки-тільки дозволяють намагатися вставати з постелі. Однак Євген Кирилович, як ви самі бачите, вже великими темпами відновлює повний обсяг рухів.

— А чи безпечне таке забігання наперед?

— Доводиться, звичайно, трохи стримувати Євгена Кириловича. Проте він і сам розуміє, що необхідний найсуворіший контроль за всіма навантаженнями.

Поспостерігавши разом в фотокором ще хвилин п’ятнадцять за вправами з м’ячем, на тренажерах, ми потім з Євгеном Марчуком піднялися до нього в палату. До речі, лише під час переходу довгим коридором Марчук трохи спирався на милицю, до цього цілком обходячись без неї. Коротке інтерв’ю з Євгеном Кириловичем розпочали запитанням:

— Яке було ваше найгостріше відчуття, коли ви вже встали з постелі і почали тренуватися?

— Коли десь на п’ятий день після аварії я відчув повною мірою, в якій опинився ситуації, я зрозумів, що немає більшої радості в житті, ніж коли можна просто стояти. Мені казали, що встанеш, що будеш ходити — вилікуємо. Але ці шість тижнів мені тоді здавалися такою вічністю. На сьомому тижні я підвівся. Те, чого ми в буденному житті не помічаємо... Коли пізніше я з’ясовував у всіх лежачих хворих тут, вони говорили, що відчули те саме. Один із цих хлопців чотири місяці пролежав — десантування було невдале. То він каже, що коли встав, то здалося, що він Гуллівер, а земля десь далеко-далеко. Таке от відчуття. Звісно, коли переходиш у вертикальне положення, то й видужання йде швидше.

— Лікарі кажуть, що ви прагнете тренуватися більш інтенсивно, ніж звичайно буває...

— Так, вони мене зупиняють, щоб я без фанатизму тренувався. Я багато років займався спортом, напевно, з 15 до 45-ти років брав участь у різних змаганнях. Тому відчуття м’язового голоду є. Небезпека в тому, що у кожного з нас залишається так званий динамічний стереотип. Коли в мозку записано, що ти це можеш, а в реальній ситуації в повному обсязі робити цього не слід, тому що можна себе травмувати. То лiкарi мене весь час зупиняють. Ну а мені це все набридло, мені хочеться якнайшвидше повністю відновитися.

— Поспішаєте працювати?

— Так, тому що мені тут гірше, ніж на роботі. І гірше, ніж у лікарні, оскільки я і тут дуже напружено працюю. За день мінімум чоловік десять-п’ятнадцять у мене буває. Сьогодні вже був двічі один заступник із дуже складною доповідною з енергетики. Другий заступник — з кадрових питань... Ми змінюємо нині структуру Ради безпеки, справжню реформу в самому апараті робимо. І, крім цього, є багато питань, які доводиться тут вирішувати. От учора був п’ять чи сім разів Бронников, керівник «Енергоатому», до нього — міністр енергетики Тулуб, міністр юстиції... А заважає те, що на роботі є весь інструментарій для швидкого опрацювання будь-якої проблеми: секретарі, помічники, комп’ютери, технології. Тут цього немає. Я тут працюю в ненормальних умовах. Тому я й прагну звідси швидше вийти, аби працювати нормально, а не в госпіталі.

— Чим ви пояснюєте ту хвилю чуток, що нібито Марчук не зможе повернутися до роботи реально здоровою людиною?

— Як ви пересвідчилися, не дочекаються ті, хто поширює ці чутки. Є окрема категорія людей, яким не подобається, що за останні кілька місяців проведено три Ради безпеки, які, по суті, зрізають умови для дуже серйозних махінацій, можливостей крадіжок у величезних кількостях енергетичних ресурсів, паливних, фінансових, транспортних. Зараз ось «розкопали» залізничний транспорт. Ви думаєте, багато є задоволених тим, що стільки людей позбавилися насиджених місць? Річ не в тім, що їх зняли з роботи — зруйновано ланцюжки, раніше сформовані. На черзі тепер авіація, а потім — загалом проблема транспорту і зв’язку, проблеми позабанківського обігу грошей, тіньової економіки, потім на черзі — міграційна політика. Далеко не всім це подобається...

— Нині, у зв’язку зі святами, наші співгромадяни, напевно, почують привітання, зокрема, й від полiтикiв. Як ви вважаєте, що зараз має говорити влада народові?

— Я думаю, треба говорити щиро, як є. Проте у ключі оптимістичному. Слід назавжди викинути з політичної лексики такі звертання, як-от: «потерпіть...», «ось іще трошки...». А треба говорити дуже конкретно. Про те, що створено більшість і сформовано новий уряд. Уряду надано дуже великі повноваження. Є серйозні помилки — на них було вказано Президентом під час останнього засідання Кабміну. Є позитивні зрушення, але тут не треба телячого захоплення і дитячого романтизму. До реальної людини — від пенсіонера до активно працюючого — це дійде нескоро. І тому говорити, що щось дуже швидко поліпшиться, не варто. Треба говорити, що ми взяли на себе відповідальність за те, щоб найближчим часом змінити справи на краще. Нам довірили — і ми відповідальні. Ми розуміємо, що якщо ми не впораємося, то нам доведеться піти у відставку. Ми розуміємо, що для більшості людей становище не просто важке, а катастрофічно важке, особливо для пенсіонерів. І ми сповнені усвідомлення цієї складності. І далі — розказувати, що конкретно робитимемо...

— Ваші, Євгене Кириловичу, особисті привітання читачам «Дня» із Великоднем.

— Я хотів би побажати всім читачам газети «День», усім нашим співвітчизникам все-таки надії на майбутнє. Цей день — Великдень — переломний у церковних канонах. Це день, коли наче починається нове життя, закінчується піст, у природі відбувається оновлення. Щоб цей природний стан і Господній, який і сходить цього дня, додавав нам розуму, розсудливості і примножував розум усіх політиків, відповідальних за людей на всіх рівнях. Хочу побажати, щоб ці віра і розум допомагали нам виходити з того становища, в якому переважна більшість людей нині опинилася. Хоч і рік високосний, і називають його підступним, але я бажаю, щоб у ньому було більше радісних подій і в житті кожного, і в сім’ях. Ну а на чисто людському рівні — щоб усі були здорові. Все, що залежатиме від мене як секретаря Ради безпеки, я робитиму. Для того, щоб зусилля влади допомогли людям відчути хоча б перші ознаки поліпшення життя.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати