Звільнення від комплексу «німоти»
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20040331/457-2-1.jpg)
У Радянському Союзі, як відомо, середня шкільна освіта була обов’язкова. А в атестаті про цю освіту був такий самий обов’язковий рядок — «іноземна мова». Але скільки з власників цих атестатів справді зуміють поговорити з таксистом, стюардесою, продавцем булочної тією мовою, яку вони вивчали багато років? Запитання, на жаль, риторичне…
Чому ж, здавалося б, такий грунтовний підхід до вивчення населенням іноземних мов дав настільки плачевні результати? Уся справа в кінцевій меті навчання, вважає учасник «круглого столу», що відбувся учора в редакції газети «День», директор Центру з вивчення іноземних мов «Інтенсив» Валентина Михайлівна Титова. Адже в школі ми вивчали мову, щоб отримати оцінку, а не навчитися спілкуватися. А спілкування — це можливість для самовираження, діалогу культур, для того, щоб не тільки «вчитися чужому», але й уміти розповісти про свою країну, про її історичний досвід, культуру, впевнений викладач центру Олександр Хоменко. Можливо, перше, чому вчать у Центрі, — це подолання комплексу з приводу незнання мови.
«День» — єдина газета в Україні, яка виходить трьома мовами. «Інтенсив» — Центр з вивчення іноземних мов за прогресивними комунікативними методиками. Що ми можемо зробити разом, щоб Україна заговорила англійською, французькою, польською?
Про унікальні методики інтенсивного вивчення мов, про те, кому та навіщо потрібне це навчання, і, нарешті, про те, що можуть зробити ті, хто хоче бачити Україну в Європі не тільки географічно — а до таких людей, безумовно, належать і співробітники «Інтенсиву», і журналісти «Дня», і наші читачі, — ви прочитаєте в одному з найближчих номерів.
Випуск газети №:
№57, (2004)Рубрика
День України