Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

5 причин, чому нам потрібні низькі податки на зарплату

11 листопада, 10:09

1. Нам необхідно будувати економіку майбутнього.

У новій економіці додану вартість створюють не верстати і нафтові свердловини, а люди та їх інтелектуальна праця. Високі податки роблять нерентабельним будь-який бізнес, який будується на людях як на основному ресурсі.

Або бізнес повинен платити конкурентні зарплати та високі податки і прогорати, або передивлятися рівень зарплат, позбавлятися перспективних співробітників і програвати конкуренцію.

2. Нам необхідно збільшувати ВВП.

...Якщо на початку минулого століття Кейнс з цією метою роздавав по 200 доларів пенсіонерам, нині достатньо не відбирати у працівників те, що вони чесно заробили.

Великі зарплати, отримані на руки, миттєво збільшать купівельну спроможність, яка збільшить обсяги виробництва товарів і послуг, це у свою чергу збільшить число робочих місць і заробітні плати, що на наступному рівні дасть нове збільшення купівельної спроможності.

Кейнсіанство вельми актуально для нинішньої України, от тільки проводити його треба не через вкидання додаткової грошової маси, а через звільнення зарплат від зайвого податкового преса.

За законами ринку, мільйони працюючих людей зроблять найбільш вдалі вкладення в економіку, стимулюючи своєю гривнею тих, хто справді потребує розвитку і здатен наростити ВВП.

3. Нам необхідно скоротити «тінь» і знищити корупцію.

Що більший обіг перебуває в тіні, то легше можновладцям «сісти на потоки», використовуючи перевірений метод «наїзду і відкату».

Відбілення економіки і формування суспільної довіри дозволить бізнесу почуватися впевнено — як цивілізований суб’єкт у цивілізованій країні.

Відмова від зарплат у «конвертах» зробить бізнес куди менш уразливим перед корупціонерами. А це, у свою чергу, означає скорочення, а може й повне припинення корупційних схем, пов’язаних з оплатою праці.

4. Нам необхідно стимулювати розвиток ринку праці.

Сучасна економіка — це конкуренція мозку і працелюбності. У сучасній економіці вигідно багато знати, багато вміти і генерувати сенси, що створюють додану вартість.

Загалом низький рівень заробітних плат у країні, пригнічений потужним податковим пресом, формує ситуацію «зрівнялівки», відому нам ще з радянського союзу. Ситуацію, коли талант, знання, працьовитість дають лише дуже невелику надбавку до заробітної плати.

Подібна система веде до масової кадрової деградації, адже лінь та імітація роботи заохочуються зрівнялівкою набагато сильніше.

Наш потенціал ще дозволяє нам встигнути на потяг світової економіки, який рушає. Але зробити це можна буде, якщо люди постійно відчуватимуть можливість заробити більше, доклавши більше зусиль.

5. Нам необхідно підвищувати рівень життя.

Зниження податків на заробітну плату — це швидкий шлях до поліпшення стандартів життя. Замість паліативів у вигляді підвищення мінімальної зарплати і пенсії, слід подумати про зниження податкового навантаження на тих, хто працює.

Сьогоднішні пенсії ставлять старше покоління за межу виживання, а зниження податків дозволить працюючому поколінню збільшити обсяг спонсорування батьків.

Загалом, будь-який природний перерозподіл грошей (громадянами, а не державою) завжди є більш адресним і ефективним. Хоча б тому, що менше грошей прилипає до рук чиновників і виводиться за межі країни.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати