Перейти до основного вмісту

ХРОНІКА ПОДІЙ

24 листопада, 00:00

Обсяг вкладень українських комерційних банків у цінні папери за січень—вересень знизився порівняно з початком року на 288,5 млн. грн. (або на 15%) і на 1 жовтня становив 1622,9 млн. грн. Як наголосив у інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна директор департаменту пруденційного нагляду Нацбанку Віктор Зінченко, загальне падіння вкладень у цінні папери сталося в основному за рахунок зменшення обсягів інвестування коштів в державні облігації.

Цінні папери на інвестиції в портфелях українських банків на 1 жовтня становили 880,5 млн. грн., або 54,3% від загальної суми, поменшавши з початку року на 224,3 млн. грн., або на 20,3%. У структурі цінних паперів значно знизилася питома вага державних цінних паперів, яка на 1 жовтня становила 53,1% проти 82% — на початок року. Обсяг цінних паперів на продаж на звітну дату становив 665,4 млн. грн. (41% від загальної суми портфеля цінних паперів), що на 90,5 млн. грн., або на 12% менше, аніж на початок 1999 року.

Борги будуть погашатися за графіком

Найближчим часом Міненерго встановить для великих підприємств Дніпропетровської, Запорізької і Донецької областей графіки погашення заборгованості за електроенергію, повідомив на нараді в Кабміні міністр енергетики Іван Плачков. «Тільки 23 підприємства в Дніпропетровській області мають борг 459 млн. гривень», — сказав І.Плачков. За словами І.Плачкова, Міненерго також зажадає від великих підприємств щоденної поточної оплати за використану електроенергію.

У липні Міненерго вже складало графіки погашення 20% боргу за електроенергію для 15 найбільших підприємств, загальна заборгованість за електроенергію яких перевищувала 1 млрд. гривень. Графіки погашення боргів передбачали також повну поточну оплату за використану підприємствами електроенергію. Міненерго планувало добитися щомісячного погашення 20% боргу за електроенергію, однак на початку серпня підприємства припинили погашати борги.

Станом на 5 листопада загальна заборгованість українських споживачів за електроенергію становить 6 741 млн. грн., у тому числі металургійних і хімічних підприємств — 551 млн. грн., повідомляють Українські Новини.

По бартеру реалізовано третину продукції

Промислові підприємства України за січень—вересень реалізували продукції на 69,7 млрд. грн., з них на 23,3 млрд. грн., або 33,4% — на бартерних умовах, повідомляє Інтерфакс-Україна. Питома вага бартеру (дані за період з початку року) порівняно з відповідним періодом 1998 р. поменшала на 8,0 процентних пунктів (п.п.), а в порівнянні з першим півріччям поточного року — на 1,2 п.п.

У січні—вересні на бартерних умовах реалізовано близько 90% продукції, виробленої підприємствами цементної промисловості, більше трьох чвертей — шинної, фарфоро-фаянсової та бавовняної промисловості, більше 70% — з випуску будівельних деталей із деревини та плит на деревній основі, цукровій і шовковій промисловості, стінових матеріалів, близько 70% — з випуску продукції гірничошахтного та гірничорудного машинобудування та збірних залізобетонних конструкцій, майже дві третини — побутових приладів і машин, продукції рибної промисловості.

Майже 70% (15,9 млрд. грн.) в обсязі бартеру займає продукція промислових підприємств Дніпропетровської (21,0%), Донецької (17,8%), Запорізької (9,2%), Луганської (8,8%), Харківської (6,4%) та Полтавської (4,9%) областей.

Суперечка про 15-го члена Ради НБУ

Комітет із фінансів і банківської діяльності Верховної Ради планує вже в грудні винести на обговорення парламенту пропозиції Президента про внесення змін і доповнень до Закону «Про Національний банк України». Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна голова комітету, народний депутат Валерій Альошин, основним є питання про відповідність Конституції пропозиції Президента про те, що голова Нацбанку за посадою має бути головою Ради НБУ і 15-м додатковим членом цієї Ради. Причому він не входить ні в частину Ради, котра призначається парламентом, ні в частину, котра призначається Президентом. Як наголосив В.Альошин, суть проблеми в тому, що за Конституцією Рада НБУ формується з рівного числа представників парламенту та Президента, тому і число членів Ради не може бути непарним. За словами В.Альошина, це положення Конституції можна трактувати таким чином: «голова Нацбанку, якого Президент пропонує зробити 15-м членом Ради, з одного боку, подається Президентом, а з іншого, — затверджується парламентом, і тому паритет формально дотримано».

Два об'єкти добудови для «Дружби»

Уряд збирається визначити державну акціонерну компанію (ДАК) «Нафтопроводи «Дружба» генеральним підрядчиком будівництва нафтоперевалочного комплексу «Південний» і нафтопроводу «Одеса — Броди», повідомляє Інтерфакс-Україна. Таке рішення було прийняте на засіданні державної робочої групи із забезпечення функціонування Євроазіатського нафтотранспортного коридору під головуванням першого віце-прем'єра Анатолія Кінаха. Як заявив А.Кінах, фінансування проекту планується за рахунок цільового направлення відрахувань від плати за транзит нафти через Україну.

2000 р. ДАК «Нафтопроводи Дружба» і ДАК «Придніпровські магістральні нафтопроводи» мають сплатити до бюджету 179 млн. грн. відрахувань від плати за транзит нафти по території України. Раніше для добудування НПК «Південний» і нафтопроводу «Одеса — Броди» планувалося створити міжнародний консорціум за участю фірм, які видобувають і транспортують нафту.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати