Коротко / Економіка
Оператор ринку палива планує оптимізувати мережу своїх АЗС
«Лукойл-Україна» (Київ) почав оптимізацію мережі та модернізацію автозаправних станцій (АЗС), сказано в повідомленні компанії. Стратегічний план розвитку має на увазі будівництво нових АЗС, скорочення кількості найменш прибуткових і повну реконструкцію існуючих станцій на всій території України. У компанії відзначають, що перший «пілотний» комплекс здано в експлуатацію в грудні 2011 року. Ще сім оновлених АЗС мережі «ЛУКОЙЛ» будуть відкриті до вересня поточного року. Одночасно почнеться реконструкція ще чотирьох станцій, а до кінця 2012 року планується привести до єдиних корпоративних стандартів 28 АЗС. На 2013 рік заплановано повну реконструкцію 12 АЗС. Також заплановано будівництво нових комплексів. Перші п’ять буде відкрито у великих містах — три в Запоріжжі й по одному — в Хмельницькому та Дніпропетровську. Реалізація програми реконструкції розпочалася з Києва і далі пошириться на Одесу, Крим і сполучені траси. Згідно з розробленою концепцією, зміни торкнуться всіх складових АЗС.
У Івано-Франківській області побудували свинокомплекс на 12 тисяч голів
Компанія зі стовідсотковим данським капіталом — ТОВ «Даноша» (Калуський р-н Івано-Франківської обл.) — побудувала свій п’ятий у області свинокомплекс на 12 тисяч голів. Як повідомили на підприємстві, вартість будівництва комплексу становить 42 мільйони гривень. Нині на підприємство завезено 8 тисяч голів свиней вагою від 25 до 115 кілограмів. Передбачається, що впродовж місяця воно запрацює на повну проектну потужність. Нагадаємо, ТОВ «Даноша» є сестринською компанією сільськогосподарського підприємства Poldanor S.A. (Польща). «Даноша» працює з 2004 року. Окрім нового свинокомплексу, компанії належать ще чотири подібні підприємства в Калуському і Галицькому районах Івано-Франківської області. У липні 2012 року компанія почала будівництво ще одного, шостого, свинокомплексу в селі Делієв Галицького району. За даними Департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації, зараз на своїх свинокомплексах «Даноша» містить 125 тисяч голів свиней.
«Нафтогаз» має намір позичити 625 млн гривень, щоб розрахуватися із «Газпромом» за липневий газ
Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» має намір залучити в Укрексімбанку (Київ) поновлювану мультивалютну кредитну лінію на суму, еквівалентну 625,6 мільйона гривень. Згідно з оголошенням держхолдингу у «Віснику державних закупівель», вартість обслуговування акцептованої 25 липня кредитної лінії становитиме близько 130 мільйонів гривень (з ПДВ). Цільове призначення коштів — розрахунки з російським «Газпромом» за поставлений у липні природний газ. «Нафтогаз України» в обгрунтуванні закупівлі тендера з одним учасником уточнює, що, окрім Укрексімбанку, переговори велися з банком «Південний» (Одеса) і VAB Банк (Київ), проте держхолдинг не влаштували пропозиції цих банків. Нагадаємо, «Нафтогаз України» 2 липня підписав кредитний договір із російським Газпромбанком на залучення 2 мільярдів доларів. Крім того, держхолдинг має намір залучити в Укргазбанку (Київ) кредитні лінії на загальну суму 2,489 мільярда гривень.
Кабмін України пропонує скасувати бланки суворої звітності
Кабінет Міністрів України на засіданні 25 липня затвердив проект закону про скасування бланків суворої звітності, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції. Згідно з повідомленням, розроблений Мін’юстом законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виготовлення документів і бланків документів суворого обліку або звітності» передбачає внесення змін до 24 законодавчих актів, які виключають положення, що визначають деякі документи і бланки як документи суворого обліку, звітності й фінансової звітності. У міністерстві підкреслюють, що пропоновані зміни спрямовано на спрощення і здешевлення процедур, пов’язаних із реалізацією прав, свобод і обов’язків громадян, посилення прозорості таких процедур. «Виготовлення таких документів і бланків документів є затратною процедурою, яка, до того ж, підлягає ліцензуванню. Вказане впливає на їхню вартість, видачу і послуги. Відповідні витрати нерідко є невиправданими. Вони не гарантують захисту від протиправних посягань на права чи власність кінцевого споживача», — говориться в повідомленні.
Випуск газети №:
№130, (2012)Рубрика
Економіка