Коротко / Новини компанiй
«Нафтогаз України» підписав контракт на постачання природного газу з Німеччини
Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» і RWE (Німеччина) підписали контракт на постачання близько одного мільйона кубометрів природного газу на добу упродовж листопада-грудня 2012 року, повідомив директор Департаменту балансів газу, метрології й обліку газу та нафти Павло Афанасьєв міжнародному агентству Argus Media. За його словами, газ постачатиметься до України з Польщі через ГІС «Дроздовичі», по одній із ліній газопроводу, що сполучає системи передачі двох країн. Афанасьєв також уточнив Argus Media, що ціна імпортованого RWE газу буде ненабагато нижчою за ціну російського газу, який купується «Нафтогазом України» у «Газпрому» на основі довгострокової угоди. За підсумками двомісячного контракту сторони зможуть обговорити і довгострокові домовленості про постачання до України природного газу шляхом реверсного потоку. Як повідомлялося, на початку травня 2012 року «Нафтогаз України» і RWE Supply&Trading GMBH RWEST (Німеччина) уклали рамкову угоду про купівлю-продаж природного газу. Угода створює юридичні підстави для можливих постачань природного газу з боку RWEST. Ціни, об’єми постачань, а також зобов’язання сторін щодо постачань природного газу визначатимуться окремими контрактами після їх узгодження і підписання обома компаніями. Через високі ціни на імпортований російський газ і небажання «Газпрому» переглядати цінові параметри підписаної в січні 2009 року угоди Україна оголосила курс на диверсифікацію енергопостачань. При цьому у зв’язку з планами і заявами «Газпрому» про значне зниження транзиту російського газу до Європи через українську газотранспортну систему Київ має намір використовувати свої газотранспортні потужності в реверсному напрямі. Наприкінці вересня головний інженер ДК «Укртрансгаз» Олег Михалевич повідомив, що українська газотранспортна система вже готова до реверсного прийому газу з Європи в об’ємі до 5 мільярдів кубометрів на рік. За його словами, компанія зі свого боку вже провела низку необхідних заходів для прийому українською ГТС газу з Європи. На думку експертів, Україна зможе купувати на європейських спотових ринках та імпортувати через Словаччину до 20 мільярдів кубометрів природного газу на рік, починаючи з 2015-2016 років.
Мобільних операторів можуть зобов’язати підняти тарифи на послуги
Операторів мобільного зв’язку, визнаних домінуючими на роздрібному ринку послуг мобільного зв’язку, можуть зобов’язати встановлювати тариф за кожну хвилину послуги голосової телефонії не нижче 50% ставок за взаємоз’єднання мереж (інтерконнекту). Відповідний законопроект №11387 зареєстровано в парламенті 31 жовтня депутатом від Партії регіонів Юрієм Воропаєвим. Законопроектом передбачається ввести визначення оператора зі значною ринковою силою на роздрібному ринку мобільного зв’язку і визнавати таким оператора, частка доходів якого від надання послуг мобільному зв’язку протягом року, що передує проведенню аналізу ринку, перевищує 25% сумарного доходу всіх мобільних операторів за такий самий період. Крім того, планується ввести регулювання тарифів домінуючих операторів, зазначивши, що тариф за кожну хвилину послуги голосової телефонії не може бути нижчим 50% ставок інтерконнекту, яку встановлює Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку й інформатизації (НКРЗІ). Наприкінці 2011 року регулятор встановив єдину ставку інтерконнекту на мобільні й фіксовані мережі у розмірі 32 коп/хв. Згідно з чинним Законом «Про телекомунікації», мобільний зв’язок не є загальнодоступною послугою, і відповідно тарифи на нього не регулюються. У жовтні цього року НКРЗІ розробила законопроект, згідно з яким мобільні оператори зобов’язані погоджувати з комісією свої тарифи. Два найбільші мобільні оператори «Київстар» і «МТС Україна» назвали цю ініціативу недоцільною і вважають, що конкуренція, яка існує на ринку, є кращим регулятором, зокрема й тарифів.
ДПС додатково нарахувала в держбюджет 300 мільйонів гривень
Державна податкова служба (ДПС) України додатково направила до державного бюджету майже 300 млн грн податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) після перевірок дотримання трудового і податкового законодавства на підприємствах. Згідно з повідомленням прес-служби ДПС України, під час перевірок 70 тисяч найманих робітників було виведено з «тіні» й офіційно працевлаштовано з початку 2012 року. Крім того, ще 40 тисяч громадян узято на облік як приватні підприємці — до цього вони проводили діяльність без реєстрації. Як повідомлялося, ДПС України в січні-червні 2012 року додатково перерахувала до державного бюджету країни 342 мільйони гривень від сплати ПДФО.
Випуск газети №:
№199, (2012)Рубрика
Економіка