Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

21 грудня, 00:00

Тепловий режим регулює автоматика

Донецький металургійний завод на ділянці нагрівальних печей листопрокатного цеху впроваджує проект «Автоматизована система управління тепловим режимом нагрівальних печей». Монтаж нового обладнання на першій і другій нагрівальних печах планується завершити до кінця року. Це дозволить знизити витрату палива на 1%, а також досягнути економії за рахунок автоматичного регулювання теплового режиму. Впровадження сучасного мікропроцесорного обладнання даватиме точніші показники співвідношення «газ — повітря». Підвищення якості нагріву виключає небезпеку недогріву та перегріву металу і сприятиме отриманню заданих механічних властивостей готового прокату. Проект розроблений управлінням автоматизації та механізації підприємства.

Вихід на ринок IPO відкладається

Група «Амстор» (Донецьк) розгляне можливість виходу на ринок IPO (первинна публічна пропозиція акцій) не раніше ніж через два-три роки. Про це повідомив представник співвласника компанії ТОВ «Амстор», директор із розвитку бізнесу ТОВ «Запоріжсталь- Секюріті» Сергій Середюк. «Зараз ще рано говорити, наприклад, про IPO, оскільки в групи «Амстор» іще дуже низька капіталізація, однак у зв’язку з розширенням мережі магазинів «Амстор» і збільшенням товарообігу, що планується, питання про випуск акцій, у тому числі на внутрішньому ринку, планується розглянути в найближчі два-три роки», — уточнив він. За словами фінансового директора групи «Амстор» Ганни Чистової, компанія наступного року планує побудувати вісім торгових центрів у східних регіонах України загальною площею понад 100 тис. кв. метрів. При цьому інвестиції в будівництво становитимуть $90 млн.

Банк підписав завершальний договір

УкрСиббанк (Харків) підписав завершальний договір про продаж 51% його акцій французькому BNP Paribas, повідомив член ради директорів BNP Paribas П’єр Маріані. За його словами, закриття операції й передача акцій відбудуться після отримання дозволу регулятивних органів України. П. Маріані також відзначив, що УкрСиббанк, увійшовши до групи BNP Paribas, активно розвиватиме роздрібні послуги, лізинг, іпотеку, автокредитування, а також торгове фінансування й інвестиційний банкінг. Для розвитку іпотеки й лізингу планується створення дочірніх структур, а для реалізації програм споживчого кредитування банк буде впроваджувати скорингові системи. Планується, що протягом найближчих років частка УкрСиббанку на українському ринку збільшиться до 12%. Як повідомив віце-президент УкрСиббанку Ернест Галієв, до складу наглядової ради банку, яка складатиметься з дев’яти членів, увійде п’ять представників BNP Paribas.

Розпродаж промислових активів

Бізнесмен Ігор Коломойський підтвердив можливість продажу кількох промислових активів, які належать дніпропетровській групі «Приват», зокрема, коксохімічних підприємств. «Я нещодавно спілкувався з акціонерами. Якщо будуть хороші пропозиції, то можна подумати про це. Там не тільки коксохіми, є ціла група об’єктів, які можуть стати предметом продажу», — повідомив він учора. За його словами, в Україні вже є кілька потенційних покупців цих об’єктів. При цьому бізнесмен відзначив, що «Приват» поки що не планує придбати фінансові активи. Раніше в ЗМІ пройшла інформація про можливий продаж належних групі «Приват» коксохімзаводів, зокрема ВАТ «Баглійкокс» і ГОКа «Суха Балка» (обидва — Дніпропетровська обл.).

Запрошення до України

Українська асоціація металоторговців (УАМ) зацікавлена в надходженні цивілізованих виробників сталі на український ринок металопродукції, чекаючи активного входження в нього другого світового виробника сталі Arcelor SA (Люксембург). Про це повідомив президент УАМ Андрій Федосеєв на зустрічі з керуючим директором Arcelor із продажу листового прокату у Східній Європі Жаном- Полем Шулером в ході поїздки делегації асоціації на підприємства Arcelor в Німеччині. «Ми вважаємо, що потенціал співпраці між українськими металотрейдерами і другим світовим виробником стали Arcelor дуже великий, і ми сподіваємося на зміцнення наших відносин після відвідування членами УАМ підприємств компанії і ознайомленням з їхньою роботою», — сказав А. Федосеєв. Президент УАМ запропонував керуючому директору Arcelor із продажу листового прокату у Східній Європі розглянути пропозицію про вступ компанії в українську асоціацію металотрейдерів як почесний чи асоційований член, який допоможе більше дізнатися про ментальність українських бізнесменів, а також мати важелі в освоєнні ринку.

Комбінати планують зростання

Підприємства концерну «Основа» (Жидачівський целюлозно- паперовий і Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінати) до 2009 року збираються вийти на річний випуск у 300 млн. кв. м гофротари, що вдвічі перевищить запланований випуск цієї продукції поточного року. Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна президент концерну Володимир Рахлін, це передбачене планом розвитку комбінатів на 2006—2008 роки. «Ставимо завдання за три роки подвоїти обсяги виробництва гофротари», — повідомив президент концерну, додавши, що 2006 року планується на двох комбінатах випустити 190 млн. кв. м цієї продукції, 2007 року — 240 млн. кв. м, 2008 року — 300 млн. кв. м. При цьому плануються як розширення постачання цієї продукції на внутрішній ринок, з урахуванням запланованого його зростання, так і збільшення експортних постачань. Досягти цього дозволить, зокрема, встановлення ще гофроагрегату німецької фірми «Саймон», який закупили в Німеччині і встановлять на Жидачівському ЦПК у першому кварталі 2006 року.

Дивіденди поки зачекають

Компанія «XXI Століття» збирається подвоїти капіталізацію за 2—3 роки. Компанія «XXI Століття», що продала минулого тижня під час IPO 35% акцій за $139 млн., що відповідає капіталізації $397 млн., збирається вдвічі збільшити капіталізацію протягом двох- трьох років. Про це заявив фінансовий директор компанії Тарас Кутовой. Він зазначив, що в найближчі три-чотири роки компанія не планує виплачувати дивіденди, спрямовуючи всі ресурси на розвиток. Т. Кутовой підкреслив, що інвестори високо оцінили перспективи українського ринку та компанії. На підтвердження цього він навів такі факти, як перевищення попиту на акції над їхньою пропозицією в 3,6 разу та зростання капіталізації «XXI Століття» за ціною IPO до 120% вартості чистих активів. Фіндиректор повідомив, що після завершення розміщення 16 грудня вартість акцій компанії вже зросла на 11%.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати