Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

27 жовтня, 00:00

Кондитери збільшують обсяги виробництва

Група «Київ-Конті», що входить у трійку найбільших виробників кондитерських виробів в Україні, в січні-вересні цього року збільшила виробництво продукції на 18% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 108 тис. тонн.

За цей час, за даними Держкомстату, частка «Київ-Конті» в загальному обсязі виробництва кондитерських виробів в Україні становила 11%. При цьому за дев’ять місяців цього року обсяг експорту продукції, яку виробляють на українських фабриках компанії, становив 22 тис. тонн, що на 23,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року. У «Київ-Конті» пояснили, що експорт зменшився за рахунок наявності власних потужностей у Росії. Завдяки входженню до складу групи «Київ-Конті» ЗАТ «Кондитер-Курск», частка компанії на ринку Росії тепер становить 2,1%.

Сільгосптехніку в лізинг через корпорацію

Країни СНД створюють корпорацію з лізингу сільськогосподарської техніки, повідомив журналістам у середу голова правління Россільгоспбанку Юрій Трушин. «Рішення про створення корпорації було прийняте на засіданні міжурядової ради з питань АПК СНД два роки тому, й у кінці цього року механізм може почати діяти», — сказав він. За його словами, учасники угоди домовилися, що від кожної республіки в корпорацію увійде по банку й по оператору — постачальницької організації. «Без банків рух техніки не піде, сьогодні всім потрібні гарантії», — відзначив Трушин. Передбачається, що банки даватимуть кредити виробникам техніки у своїх республіках й одночасно гарантувати її поставки. Крім того, банки кредитуватимуть покупців техніки, тим більше, що в багатьох країнах, і країнах СНД теж, ці кредити дотуються.

Будівельникам свою палату

Група відомих будівельників України (народний депутат Олександр Омельченко, президент ХК «Київміськбуд» Володимир Поляченко, генеральний директор концерну «Поділля» Тимофій Гиренко, генеральний директор й інші.) пропонує учасникам ринку створити недержавну, неприбуткову, самокеровану «Будівельну палату України» для відстоювання своїх інтересів, сприяння розвитку сфери містобудування, здійснення контролю над якістю, вартістю та термінами будівництва, забезпечення цільового використання залучених коштів.

Як говориться у звертанні ініціативної групи, засновницька конференція «Будівельної палати України» запланована на 19 листопада в Києві в приміщенні Центру культури та мистецтв НТУУ «КПІ».

Ініціатори створення «Будівельної палати України» збираються надавати практичну допомогу будівельникам у їхній господарській діяльності, торгово-економічних операціях на внутрішньому та зовнішньому ринках, організовувати взаємодії між суб’єктами будівельного ринку й координувати їх взаємовідносини з державою та територіальними громадами, професіонально навчати й надавати довідково-інформаційні послуги.

Імпорт компресорів обмежили

Україна ввела терміном на п’ять років остаточне антидемпінгове мито відносно імпорту гвинтових компресорних установок (стаціонарних і пересувних) із Білорусі, Бельгії, Італії та Фінляндії. Розмір ставки остаточного антидемпінгового мита встановлений для Білорусі на рівні 28,52%, для Італії, Фінляндії, Бельгії — 29%. У разі ввезення в Україну гвинтових компресорних установок без сертифіката походження розмір попереднього антидемпінгового мита встановлено в розмірі 29%. До речі, з 1 липня 2003 року по 31 червня 2004 року — на внутрішньому ринку вище перерахованих країн гвинтові компресорні установки реалізовувалися за ціною, що була вищою за ціну, яка декларується при перетині митного кордону України, що підтверджує наявність демпінгового імпорту установок із цих країн. Із урахуванням цих цін було розраховано величину демпінгової маржі, яка склала для Білорусі 28,52%, Італії — 43,17%, Фінляндії — 59,82%, Бельгії — 75%, а також сукупний розмір маржі збитку — 29%.

Глобальні плани «Енергоатома»

НАЕК «Енергоатом» планує вступити до Всесвітньої ядерної асоціації (WNA), створеної на базі Лондонського уранового інституту з метою сприяння технічній та комерційній діяльності в атомній енергетиці. Асоціація тісно співпрацює з Міжнародним агентством iз атомної енергії та Всесвітньою асоціацією операторів атомних електростанцій, під її егідою створюється Всесвітній ядерний університет. Вступ до цієї асоціації дозволить компанії отримувати достовірну інформацію про виробників та постачальників ядерного палива, формувати позицію при диверсифікації поставок ядерного палива для українських АЕС, відстежувати тенденції розвитку світової ядерної енергетики. Це рішення прийняте на засіданні правління НАЕК, де були також розглянуті питання реорганізації непрофільних виробництв компанії, зокрема, прийняли рішення виділити з її складу підприємства «Агропромисловий комплекс».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати