Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

08 липня, 00:00

Випуск готового прокату зріс на 11,4%

Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського (ДМК) у першому півріччі 2004 року збільшив виробництво готового прокату на 11,4% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 1412 тис. тонн, сталі — на 12%, до 1587 тис. тонн, чавуну — на 11,7%, до 1446 тис. тонн, агломерату — на 19,1%, до 2321 тис. тонн. У січні-червні Північний гірничо-збагачувальний комбінат поставив на ДМК 242,7 тис. тонн котунів (при плані 441 тис. тонн) і 253,2 тис. тонн залізорудного концентрату (334 тис. тонн), Криворізький залізорудний комбінат — 334,2 тис. тонн аглоруди (361 тис. тонн), ГЗК «Суха Балка» — 7,6 тис. тонн аглоруди (40 тис. тонн), Південний ДЗК — 1120,9 тис. тонн залізорудного концентрату (1234 тис. тонн) і 49,7 тис. тонн агломерату (0), Інгулецький ГЗК — 77,1 тис. тонн концентрату (0), інші постачальники — 66,1 тис. тонн аглоруди (52 тис. тонн). Центральний ГЗК продукцію підприємству не постачав (21 тис. тонн концентрату).

Замовлення від російських шляховиків

На замовлення Міністерства шляхів сполучення Російської Федерації ВАТ «Харківський верстатобудівний завод ім. Косіора» («ХарВерст») випустив і відвантажив шість унікальних шліфувальних верстатів для оснащення локомотиворемонтних підприємств Росії. Зараз колектив «ХарВерсту» закінчує виконання нового замовлення російського МШС: до приймально-здавальних випробувань готується черговий спеціальний круглошліфувальний верстат. Верстати цього модельного ряду не мають аналогів на території СНД, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Визначено лід-менеджера з випуску євробондів

Міністерство фінансів України відібрало синдикат банків Citigroup, Credit Suisse First Boston і Dresdner Kleinwort Wasserstein як лід-менеджера для здійснення випуску облігацій зовнішньої державної позики України з плаваючою ставкою на суму до $600 млн. або EUR500 млн. У тендері з відбору лід-менеджера брали участь 12 банків.» Цього року Україна успішно демонструє позитивні показники економічного розвитку, інвестори довіряють їй і, здійснюючи зовнішні позики, ми маємо можливість залучити фінансові ресурси в тому обсязі, який необхідний для фінансування державного бюджету України», — прокоментував цей крок заступник міністра фінансів Анатолій Шаповалов. За його словами, другий рік поспіль ставки зовнішніх кредитів для України залишаються на стабільно низькому рівні, а позику 2003 року на $1 млрд. під 7,65% річних визнано кращою позикою року серед країн, що розвиваються. Наприкінці лютого — початку березня цього року Україна вже розмістила семирічні єврооблігації з прибутковістю 6,875% річних на суму $600 млн.

Життя зі страховим полісом

В Україні створено страхову компанію «Лідер-Життя» (Київ), яка входить до фінансової групи Всеукраїнського акціонерного банку (ВАБанк,). Засновниками компанії зі статутним капіталом 10 млн. грн. виступили ВАБанк, СК «Лідер», компанія «Босем», страхова і перестраховочна компанія «Прометей». Основним напрямком її діяльності є страхування життя. Як повідомив агенції Інтерфакс-Україна президент ВАБанку Сергій Максимов, «Лідер-Життя» не планує створювати регіональну мережу для продажу своїх страхових продуктів, а використовуватиме мережу СК «Лідер», яка в цей час включає філії в Одесі, Донецьку та Кіровограді й до кінця року може розширитися до 12 філій.

Стимулятор зростання — вагонобудування

ВАТ «Азовмаш» (Маріуполь Донецької обл.) у першому півріччі 2004 року збільшило обсяг реалізації продукції на 30% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 1483,85 млн. грн. Обсяг товарної продукції за цей період також перевищив торішній показник на 30%, становивши 1498,3 млн. грн. На підприємстві зазначають, що зростання обсягів виробництва і продажу досягнуть за рахунок продукції вагонобудування, яку випущено на суму 1315 млн. грн. (88% загального випуску продукції). У січні-червні «Азовмаш» випустив 5342 вантажних вагона, що майже на 30% більше, ніж за той же період минулого року, в тому числі 4592 цистерни, 720 напіввагонів і 30 критих вагонів. Крім того, випущено 69 контейнерів-цистерн.

Подорожчання бланків для водіїв не мало підстав

Антимонопольний комітет України рекомендував департаменту ДАІ МВС України переглянути неправомірне підвищення вартості бланку свідоцтва про підготовку водія. Починаючи з квітня цього року, вартість свідоцтва зросла більш ніж у 100 разів — з 53 коп. до 62 грн. 55 коп. за бланк. У МВС це пояснюють введенням нового зразка документа, наділеного додатковими голографічними знаками захисту. Проте в АМКУ вважають, що багатократне зростання вартості бланків є невмотивованим і такі дії органу влади містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції. На виконання рекомендацій комітету МВС повідомило, що розробляє новий технічний опис бланка свідоцтва. Після його затвердження відбудеться тендер, який і визначить виробника бланків за найнижчою ціною.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати