Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Заява Бойка про зменшення Україною закупівлі газу викликала занепокоєння «Газпрому»
Україна має намір купувати в Росії такі обсяги газу, які потрібні для української економіки, заявив учора на засіданні уряду міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко. «Ми зменшуємо закупівлю газу вдвічі, і з 1 січня в нас відбір буде на рівні 27 мільярдів кубометрів», — сказав він. Відповідаючи на запитання, як це узгоджується з існуючими «газовими» контрактами з РФ, Бойко відповів: «Ми купуватимемо газу стільки, скільки потрібно для нашої економіки. Якщо в наших партнерів будуть питання, вони можуть їх вирішувати цивілізованим способом». Такі заяви не залишилися поза увагою російської сторони. «Газпром» турбують ті заяви, які прозвучали сьогодні про те, що Україна збирається відбирати значно менше газу, ніж передбачено контрактами», — заявив учора на зустрічі з президентом РФ Дмитром Медвєдєвим глава «Газпрому» Олексій Міллер. Він підкреслив, що звучить цифра у 27 мільярдів кубометрів газу в той час, як у контракті записана сума в 52 мільярди кубометрів газу щорічно.
Українська аграрна конфедерація прогнозує зростання «тіні» на ринку землі
Обмеження землекористування, передбачене законопроектом про ринок земель, призведе до дезорганізації у використанні мільйонів гектарів сільськогосподарських земель та до вимушеної тінізації орендних стосунків, вважають в Українській аграрній конфедерації (УАК). «Обмеження землекористування, яке сьогодні нав’язується суспільству депутатами, — це шлях до розвалу високопродуктивного рослинництва, цукрової галузі та індустріального молочного тваринництва, удар по конкурентоспроможності всього аграрного виробництва України», цитує прес-служба генерального директора УАК Сергія Стоянова. За його словами, в першу чергу обмеження позначаться на цукровій галузі, де концентрацію оренди земель довкола цукрових заводів по 30—40 тис. га продиктовано логістичними та технологічними особливостями цієї галузі. Стоянов також вважає, що деструктивні наслідки цього пункту законопроекту спостерігатимуться і в індустріальному молочному виробництві. «Оптимальний за розмірами молочнотоварний комплекс (1,2 тис. корів) потребує наявності поблизу нього 10 тис. га сільгоспугідь, як правило, в одному районі», — зазначає він. За його словами, така норма законопроекту також може заподіяти значну шкоду капіталізації українських аграрних компаній.
Російський стільниковий оператор створив «дочку» в Україні
Другий за кількістю абонентів стільниковий оператор у РФ ВАТ «Мегафон» створив дочірню компанію в Україні. ТОВ «МФ Телеком» було засноване в листопаді минулого року в Києві, говориться в матеріалах «Мегафону». «МФ Телеком» створено для роботи на ринку транзиту трафіку. «Ми відкрили компанію «МФ Телеком» для розширення та зміцнення операторського бізнесу, який ми розвиваємо з нашими міжнародними партнерами», — повідомив представник прес-служби російського оператора. Створення «МФ Телеком» не пов’язане з мобільним бізнесом і роботою з абонентами, підкреслили в «Мегафоні». Від подальших коментарів у компанії відмовилися.
ЄБРР може підтримати диверсифікацію бізнесу севастопольської транзитної компанії
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) може виділити двом мальтійським компаніям, на 100% підконтрольним ВАТ «Югрефтрансфлот» (Севастополь), довготерміновий кредит на 10 мільйонів доларів для фінансування частини витрат на придбання двох багатоцільових суховантажів дедвейтом 5,19 тисячі тонн, побудованих 2012 року. Як сказано в повідомленні банку, рада його директорів планує розглянути даний проект 28 лютого цього року. Очікується, що буде підтримано стратегію «Югрефтрансфлоту» на диверсифікацію його бізнесу з сектора рефрижераторних перевезень на сектор перевезення навальних вантажів, таких як зерно та вугілля, на коротких морських маршрутах у Азовському, Чорному та Середземному морях. Згідно з даними ЄБРР, загальна вартість проекту становить 16 мільйонів доларів. Передбачається, що кредит буде надано двома рівними траншами, які буде виділено на закупівлю кожного корабля.
Летовище «Бориспіль» візьме в лізинг 110 автомобілів для власної служби таксі
Лізингова компанія «ОТП Лізинг» (Київ) виграла тендер на надання ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» у лізинг до 2015 року 110 автомобілів для нової служби таксі летовища, оголошений 10 жовтня 2011 року. Згідно з повідомленням у системі розкриття інформації про держзакупівлі, оприлюдненим у середу, вартість договору, підписаного 5 січня 2012 року, становила 49,65 мільйона гривень (з ПДВ). За інформацією компанії «ОПТ Лізинг» на її сайті, в рамках договору для служби таксі терміном на три роки буде профінансовано придбання в лізинг летовищем «Бориспіль» автомобілів Hyundai Sonata, які буде обладнано, у тому числі, системою відеоспостереження, таксометрами, касовими апаратами, GPS-навігаторами, терміналами для карток. У тендері брали участь три лізингові компанії. Компанія «ОТП Лізинг», яку було створено 2008 року, входить до складу фінансової групи Оtp, котру в Україні також представляють «ОТП Банк», «ОТП Капітал», «ОТП Пенсія» (відкритий пенсійний фонд), «ОТП Факторинг», «ОТП Кредит».
Випуск газети №:
№2, (2012)Рубрика
Економіка