Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

15 вересня, 00:00

Кузні в ціні. Навіть ленінські

Фонд держмайна продав 5,9% пакету акцій ВАТ «Завод Ленінська кузня» на фондовій біржі «ІННЕКС». Вартість проданого пакету становить 203 мільйона 40 тисяч гривень. Номінал однієї акції становив 49 гривень, а ціна її продажу — 1 тисяча 269 гривень. «Завод «Ленінська кузня» (м. Київ) займається суднобудуванням, зокрема будує танкери-хімовози, сухогрузи, контейнеровози (вантажопідйомністю до 3,5 тис. тонн), середні риболовецькі морозильні траулери та інше. 2006 року підприємство скоротило чистий прибуток на 18,1% у порівнянні з 2005 роком до 779 тисяч гривень.

Українські акції «поїхали» на Кіпр

Компанія СКМ передала акції гірничо-металургійних підприємств групи своєї дочірньої компанії USH (Кіпр), де їй належить 100% акцій. Таким чином завершено черговий етап реструктуризації бізнесу групи СКМ. Наступним, завершальним етапом корпоративної реструктуризації СКМ у сфері гірничо-металургійного бізнесу буде передача цих корпоративних прав Групі Метінвест, яка здійснює стратегічне управління гірничо-металургійним бізнесом Групи СКМ. Генеральний директор Компанії СКМ Олег ПОПОВ наголосив: «Метою передачі корпоративних прав окремих підприємств у рамках СКМ є підвищення прозорості бізнесу, його зрозумілості для інвесторів, партнерів, працівників підприємств. Ми плануємо, що до кінця 2007 року ми завершимо процес передачі корпоративних прав гірничо-металургійних підприємств від СКМ до Метінвесту. Для СКМ гірничо-металургійний бізнес представляє стратегічний інтерес, ми маємо намір інвестувати в нього не менше ніж $4 млрд. доларів протягом п’яти років».

Колективна санація

ВАТ «Дніпроенерго» (Запоріжжя) і ТОВ «Інвестиційна спілка», засновниками якої є ВАТ «Павлоградвугілля» та ВАТ «Шахта «Комсомолець Донбасу», підписали інвестиційний договір у рамках нового плану санації генеруючої компанії. Його підписали генеральний директор ВАТ «Дніпроенерго» Юрій Бочкарьов, генеральний директор ВАТ «Павлоградвугілля» Микола Тищенко, гендиректор «Шахти «Комсомолець Донбасу» Сергій Лозовський і голова об’єднаної профспілки ВАТ «Дніпроенерго» Анатолій Смарагда. Договір передбачає передачу «Інвестиційною спілкою» в рамках процедури санації ВАТ «Дніпроенерго» 1 млрд. 51 млн. грн., які будуть направлені на погашення існуючої кредиторської заборгованості генкомпанії. Крім того, за договором, названі компанії зобов’язуються інвестувати в реконструкцію та модернізацію генеруючих потужностей «Дніпроенерго» 1 млрд. грн. у період 2008—2012 років. Ще 10 млн. грн. інвестори планують направити на техпереобладнання та капремонти об’єктів соціальної сфери «Дніпроенерго».

Проковтнули, як росинку

До 78,7% збільшив свій пакет акцій у статутному фонді ВАТ «Євпаторійський пивобезалкогольний завод» (АР Крим) Київський завод безалкогольних напоїв «Росинка». Це придбання стало можливим після того, як на початку липня була завершена операція з продажу 99,7% акцій ВАТ «Київський завод безалкогольних напоїв «Росинка» компанії Black Lion Beverages IV B.V (Нідерланди). Тепер київським заводом керує французька компанія «Orangina Group», що входить до трійки найбільших європейських виробників безалкогольних напоїв (після Coca-Cola та Pepsi). Компанією на паритетних засадах володіють два найбільші у світі інвестиційні фонди «Blackstone» та «Lion Capital». «Orangina Group» володіє та керує такими брендами, як Schweppes, Orangina, Oasis і Trina на всіх ключових для компанії ринках (Франції, Іспанії, Італії й інш.).

В Україні зростає частка несплачених кредитів

Відсоток несплачених кредитів в Україні сьогодні зростає, повідомив УНІАН аналітик ІФГ «Сократ» Роман Лисюк. За різними оцінками, зараз від 7% до 15% всіх кредитів, які видаються на купівлю побутової техніки, клієнти не повертають. За словами аналітика, останні дані НБУ свідчать, що клієнти не повернули українським банкам на початок липня 2007 року 1,63% (5,765 млрд. грн.) від усіх кредитів. При цьому на початок року сума проблемних кредитів становила 4,45 млрд. грн., сказав експерт. «Однак це не зовсім хвилює банкірів, оскільки ефективні відсоткові ставки за кредитами все ще надзвичайно високі та сягають до 60% замість обіцяних 18%», — зазначив Лисюк.

Рейдерство не вщухає

Керівництво державного підприємства «Харківський електромеханічний завод» (ХЕМЗ) звернулося до Генпрокуратури з проханням розслідувати законність дій народного депутата України V скликання Василя Грицака та його спільників при відстороненні Євгена Яблонського від керівництва підприємством, а також діяльність нового керівництва, яка має ознаки свідомого розвалу підприємства з метою його тіньової приватизації. На прес-конференції в Інтерфакс-Україна Яблонський нагадав, що це держпідприємство входить до переліку підприємств, стратегічно важливих для економіки та безпеки країни і таких, що не підлягають приватизації та корпоратизації. «Інтерес рейдерів викликають насамперед 35 гектарів землі в центральному районі міста Харкова, на якій розташоване підприємство», — впевнений усунутий від роботи директор. Він повідомив, що з приходом нового керівництва підприємство почало нарощувати борги, а виробництво повністю зупинено. «Нове незаконне керівництво за два місяці поховало дворічні зусилля колективу спрямовані на скорочення боргів і вже збільшило заборгованість перед бюджетом на 26% — до 19 млн. грн.», — розповів журналістам Яблонський. Він вважає, що дії нового керівництва прямо свідчать про наміри розвалити стратегічне підприємство з метою його тіньової приватизації і переходу земельної ділянки у власність комерційних структур. Яблонський нагадав, що захоплення підприємства сталося 9 липня 2007 року групою людей у камуфляжній формі за особистої участi депутата Грицака на підставі незаконного наказу про звільнення директора ХЕМЗ. «Депутати твердили, що я звільнений наказом Мінпромполітики, і не брали до уваги те, що чинність наказу було зупинено ухвалою суду», — говорить Є. Яблонський. «Бездіяльність силових органів дозволяє нам говорити про можливі корупційні схеми… і їхнє пособництво групі, яка захопила підприємство», — сказав колишній директор ХЕМЗ, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Якщо силові структури та держава не стануть на захист підприємства, то вже до весни воно буде повністю розвалене, майно розпродадуть, а землю буде відчужено на користь комерційних структур», — упевнений Яблонський.

Нафта б’є рекорди

Ф’ючерси на нафту на торгах на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) у середу виросли в ціні до рекордного максимуму 80,18 долара за барель, оскільки до американського узбережжя Мексиканської затоки наближається новий тропічний шторм. Крім того, з’явилися нові ознаки скорочення запасів нафти у США, повідомляє ПРАЙМ-ТАСС. Котирування жовтневих ф’ючерсів на легку дрiбнозернисту нафту за підсумками торгів на NYMEX закрилося з підвищенням на 1,68 долара, або на 2,1%, на рекордному рівні 79,91 долара за барель. За останні вісім сесій ціни виросли на 9%, або на 6,55 долара за барель. Жовтневі ф’ючерси на нафту марки Brent на закритті торгів на ICE Futures подорожчали на 1,30 долара до 77,68 долара за барель. Ціни на нафту виросли на тлі скептичного ставлення інвесторів до рішення Організації країн-експортерів нафти /ОПЕК/ збільшити виробництво нафти на 500 000 барелів на день, починаючи з 1 листопада. «Усі чинники сприяють зростанню цін на нафту, — сказав Том Бентц, аналітик і брокер у BNP Paribas Futures у Нью-Йорку. — До числа цих чинників входять недостатня пропозиція на ринку та тропічний шторм, який насувається на США».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати