Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Щоб стрілочник не був винен
Державна адміністрація залізничного транспорту — «Укрзалізниця» — у січні—липні модернізувала майже 900 км залізничного полотна. Як повідомила прес-служба «Укрзалізниці», крім того, за сім місяців здійснено заміну приблизно 1,5 тисячі стрілочних переїздів, проведений капітальний ремонт близько 300 км шляхів. Прес- служба також повідомляє, що цього року «Укрзалізниця» планує модернізувати 1,38 тисячі кілометрів шляхів і замінити понад дві тисячі стрілок.
Трубні борги подешевшали
Дніпропетровський ВАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» отримав кредит від кіпрської Interpipe Limited у розмірі $135 мільйонів із терміном погашення 2 серпня 2010 року та ставкою 8,75% річних. Як повідомили у трубно-колісній компанії «Інтерпайп», до якої входить «Інтерпайп НДТЗ», кредит отриманий у рамках дебютного випуску компанією Interpipe Limited трирічних єврооблігацій із купоном 8,75% річних на суму $200 мільйонів у липні цього року. «Кредит отриманий із метою виконання плану рекапіталізації, для рефінансування існуючої заборгованості та фінансування капітальних витрат і вимог щодо оборотного капіталу», — повідомила компанія.
Приріст у барелях і фунтах. Хотілося б ще більше і, для ясності, у тоннах і кубометрах
Британська JKX Oil & Gas plc ввела в експлуатацію нову нафтогазоносну свердловину на Ігнатівському родовищі (Полтавська обл.). Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на офіційному веб-сайті компанії. У повідомленні зазначається, що середньодобовий дебіт нової свердловини складає тисячу барелів нафти та 0,3 мільйона куб. футів природного газу. Компанія також проінформувала, що планує до кінця серпня завершити буріння ще однієї свердловини на Ігнатівському родовищі. JKX має ліцензії на розробку родовищ в Україні, Грузії, Італії, США, на російському узбережжі Каспійського моря. В Україні JKX володіє Полтавською газонафтовою компанією (ПГНК), яка має виняткове право на пошук, розвідку і здобич вуглеводнів на Ново-Миколаївській групі родовищ (Ново-Миколаївське, Ігнатівське, Мовчанівське та Руденківске).
Побудують «Нову Богданiвку». У Київській області
Київський банк «Аркада» почав розміщення сертифікатів фонду операцій із нерухомістю «Нова Богданівка-1». Номінальна вартість сертифіката — 10 тисяч гривень, процентна ставка — 27% річних. За даними банку, загальний об’єм емісії сертифікатів фонду становить 28,7 мільйонів гривень. Кошти, отримані від розміщення сертифікатів, будуть направлені на фінансування зведення будинків у містечку малоетажної забудови в с.Богданівка (Броварський район Київської обл.).
Кошти держбюджету — у «хороші руки», під хороший відсоток
Львівський банк «Дністер» і київські Родовід Банк і «Українська фінансова група» визнані переможцями конкурсу з визначення кредитно-фінансової установи для розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету Львова. Як повідомив банк «Дністер» у прес-релізі, на участь у конкурсі подали заявки 12 фінансових установ: банк «Дністер запропонував ставку на рівні 16% річних, Родовід Банк — 15,5%, «Українська фінансова група» — 15%. «Згідно з рішенням Львівської міськради, тимчасово вільні кошти держбюджету в сумі 40 мільйонів гривень будуть розділені на три депозитних внески — два внески по 15 мільйонів гривень і один внесок — 10 мільйон гривень. Суми розміщуватимуться з 8 серпня до 19 листопада зі щомісячною виплатою відсотків», — повідомляється у прес-релізі.
Метрополітен житиме на рекламі
Комунальне підприємство «Київський метрополітен» оголосило конкурс на право розміщення рекламної продукції на станціях метро й у вагонах поїздів протягом року, встановивши початкову вартість у 120 тисяч гривень — за станцію та 15 тисяч гривень — за поїзд із п’яти вагонів на місяць. Згідно з офіційним оголошенням КП «Київський метрополітен» у пресі, заявки на конкурс приймаються протягом 15 днів. Учасники конкурсу повинні також заплатити безповоротний реєстраційний збір у розмірі одна тисяча гривень за кожний лот (одну станцію або один поїзд). Загалом на конкурс виставляються права розміщення рекламної продукції на 36 станціях (переважно з 1 грудня) й у 100 вагонах, а загальна мінімальна вартість пропозиції складає близько 70 мільйонів гривень.
Котельні не димлять. Через борги
«Газ України» та підприємство з газопостачання та газифікації ВАТ «Житомиргаз» відключили від газопостачання 11 котельних підприємств з теплопостачання «Житомиртеплокомуненерго». Як повідомила прес-служба «Газу України», заборгованість «Житомиртеплокомуненерго» з початку року за спожитий природний газ перевищила 11 мільйонів гривень (рівень розрахунків — 76%), а за узгодженим із місцевими органами влади гарантійним листом-графіком погашення заборгованості у міжопалювальний період рівень розрахунків становила 41%. Сумарна заборгованість підприємства за 2006-2007 рр. становила 22,8 мільйона гривень. За даними прес-служби, два котельні підприємства із теплопостачання продовжують виробляти теплову енергію для об’єктів соціальної сфери (медичних і дитячих установ), однак у разі неприйняття рішень із 100%-м погашенням заборгованості та недостатньої оплати поточного споживання палива, «Газ України» продовжить відключення цього комунального підприємства від газопостачання.
Випуск газети №:
№132, (2007)Рубрика
Економіка