Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
«Блакитні фішки» зростають у ціні
ПФТС-індекс за підсумками торгів у вівторок виріс на 2,56%, або на 24,29 пункту, що дозволило йому встановити черговий історичний максимум — 973,68 пункту. Після прийняття у Верховній Раді необхідних для дострокових парламентських виборів рішень, а також оголошення про кілька великих IPO та приватних розміщеннях, індекс зростає дев'ять з останніх десяти днів, уже вісім разів оновивши історичний максимум. Невелика корекція на 0,06% була зафіксована лише 11 червня. Загалом за період з 30 травня ПФТС- індекс виріс на 11,12%, а з початку року його зростання досягло 95,2%. Серед «блакитних фішок» найбільше подорожчали акції «Київенерго», що домовився про продовження оренди комунального майна ще на 10 років, — на 12,33% і «Донбасенерго» — на 10,43%. Найбільші операції серед «блакитних фішок» були зафіксовані з акціями «Центренерго» — на 2,64 мільйона гривень, «Азовсталі» — на 2,13 мільйона гривень, «Укрнафти» — на 2,11 мільйона гривень, «Укртелекому» — 1,58 мільйона гривень.
Мобільний банкінг: оплата рахунків за допомогою телефону
Банки, що обслуговуються в київському ЗАТ «Український процесинговий центр» (UPC), незабаром зможуть надавати клієнтам послуги з управління картковими рахунками через мобільний телефон — bank-о-phone. «Днями UPC і ЗАТ «Центр обслуговування мобільних платежів» приступили до побудови міжхостового з'єднання між своїми технічними майданчиками з реалізації послуг мобільного банкінгу для банків, що перебувають на обслуговуванні в UPC», — повідомив голова правління ЦОМП Павло Губін. Як уточнив П. Губін, у рамках цього проекту за допомогою мобільного телефону вже можна оплачувати покупки в інтернет-магазинах. Незабаром спектр послуг розшириться — можна буде розраховуватися за комунальні послуги, платити за обслуговування телефону, інтернет, а також оплачувати послуги операторів мобільного зв'язку, залізничні й авіаквитки. Технологічну основу системи мобільних платежів RIGHT під торговою маркою bank-o-phone складають багатофункціональна Sim-карта зі спеціалізованим банківським додатком і технологія SMS-повідомлень. Як повідомив директор із питань розвитку бізнесу UPC Андрій Березюк, проект буде введений в промислову експлуатацію наприкінці серпня.
«Ефективне управління» незалежно від виборчих циклів
В Україні з ініціативи відомого бізнесмена, народного депутата Ріната Ахметова, створений Фонд «Ефективне управління». Його діяльність направлена на довгостроковий розвиток країни, підвищення конкурентоспроможності української економіки, поліпшення якості життя українців. Як зазначається в повідомленні прес-служби Фонду, він не фінансує програми політичних партій або окремих політичних діячів, а виділяє кошти на довгострокові проекти, якi не залежатимуть від виборчих циклів. Фонд збирається об'єднати провідних українських та іноземних фахівців, міжнародних експертів, представників неурядових організацій для незалежної розробки практичних, сприяючих стійкому розвитку України рекомендацій для уряду. Фонд «Ефективне управління» проводитиме публічні обговорення своїх проектів, заснованих на перевірених світовою практикою підходах.
Україна намагається обмежити ввезення китайських метизів. А як на це відреагує СОТ?
Міністерство промислової політики України підтримує пропозицію об'єднання метизних підприємств України «Укрметиз» (Дніпропетровська обл.) щодо введення обмежувальних заходів на імпорт метизної продукції з Китаю. Про це повідомив заступник міністра промислової політики Дмитро Колесников. «Вважаємо доцільним застосувати захисні заходи», — заявив він на балансовій нараді представників підприємств гірничо-металургійного комплексу в Дніпропетровську. За його словами, Мінпромполітіки направило відповідного листа в Міністерство економіки України. «Усі необхідні документи зберемо й намагатимемося застосувати захисні заходи на імпорт метизів із Китаю», — додав замміністра.
Віртуальний ринок
Круглий стіл «Підтримка малого та середнього бізнесу в Житомирській області: модель розповсюдження інформації» пройшов у Житомирському прес-клубі реформ в рамках проекту, що фінансується Європейським Союзом за програмою TACIS. Керівник проекту Філіп Сантенс розповів про навчання державних службовців та керівників малих і середніх підприємств, поширення найефективніших методів підприємництва, перспективи розбудови зв'язків між українськими та європейськими організаціями з розвитку бізнесу. Експерт проекту з послуг щодо розвитку бізнесу Вінсент Вільямс презентував новий електронний Інтернет-ресурс «Віртуальний ринок». Серед його компонентів довідник постачальників послуг, довідник «Доступ до фінансових ресурсів», і, що найцікавiше, «бенчмаркінг» (інструмент для визначення становища компанії порівняно з іншими). Даний Інтернет-ресурс легкий у використанні, постійно оновлюється, є безпечним щодо конфіденційності інформації клієнтів та безкоштовним. Електронна адреса «Віртуального ринку» — http: // vm.ukraine-inform.org.ua, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Овердрафт на вибір
АКБ «Укрсоцбанк» запровадив для клієнтів iз числа суб'єктів середнього та малого бізнесу порядок овердрафтного кредитування. Про це «Дню» повідомила прес-служба банку. Завдяки новій послузі, клієнти зможуть вирішити питання негайної оплати рахунків, пов'язаних iз господарською (підприємницькою) діяльністю, використовуючи кошти понад залишок на їхньому поточному рахунку. Банк пропонує два види овердрафту: «Експрес» та «Класичний». Обидва вони передбачають встановлення ліміту, в рамках якого клієнт має право проводити будь-які розрахунково-касові операції при відсутності коштів на рахунку.
Випуск газети №:
№95, (2007)Рубрика
Економіка