Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ
Українська мова стає комп’ютерною
Компанія «Майкрософт-Україна» презентувала локалізовану для України версію продукту WindowsVista і Microsoft- WindowsSystem-2007. Як повідомив на презентації у Києві генеральний директор компанії Валерій Лановенко, це перша продукція Майкрософт, локалізована для України на серйозному рівні. За його словами, процес локалізації почався близько двох років тому і над ним працювали понад сто осіб, в тому числі фахівці-філологи, експерти Держспоживстандарту та інші. Однією з основних проблем при локалізації був переклад інтерфейсу, зокрема проблема недостачі термінів в українській мові, тож у результаті у випущеному продукті довелося ввести близько 350 нових термінів. Лановенко зазначив, що «Майкрософт-Україна» не очікує на швидкий перехід українського ринку на нову версію продукції, оскільки перехід з однієї мови на іншу в IT-технологіях вимагає часу». Проте вже зараз продукція Майкрософт, яка постачається до державних органів і системи освіти України, буде переведена саме на українську версію. Потім українська версія з’явиться і у вільному продажу.
Російська «Калина» з’явиться в Черкасах
Корпорація «Богдан» і ВАТ «АвтоВАЗ» (Тольятті, РФ) ухвалили рішення щодо продовження стратегічної угоди про співпрацю до 2016 року та про створення єдиної дистриб’юторської мережі. Про це повідомив президент корпорації «Богдан» Олег Свінарчук у ході церемонії запуску складальної лінії по виробництву автомобілів ВАЗ на новому заводі в Черкасах. «Наявна стратегічна угода передбачала створення повномасштабного виробництва автомобілів і вихід його на проектну потужність до 2009 року, і сьогодні цей договір фактично виконаний — складальна лінія по випуску автомобілів методом повномасштабного виробництва потужністю 60 тисяч автомобілів на рік до кінця року буде запущена в експлуатацію», — сказав Свінарчук. За його словами, на сьогодні досягнута домовленість з ВАТ «АвтоВАЗ» про виробництво усього модельного ряду автомобілів ВАЗ «10-го сімейства», а також про перспективу виробництва в Україні автомобілів «Лада Калина» і «Пріора».
Борги, породжені махінаціями
Компанія «Газ України» вимагає від теплоспостачальних підприємств і місцевої влади припинення маніпуляції з коштами, отриманими від населення за надані послуги з централізованого опалення і гарячого водопостачання. Політика маніпуляцій призводить до того, що теплокомуненерго накопичують заборгованість перед «Газом України» за спожитий для виробництва теплової енергії природний газ, зазначається в прес-релизі «Газу України». Оперативний моніторинг компанії підтверджує, що населення України сумлінно оплачує надані теплопостачальними підприємствами послуги з гарячого водопостачання — рівень розрахунків побутових споживачів складає понад 90%. Однак теплопостачальні підприємства несвоєчасно розраховуються за поставлений газ із «Газом України», наголошується в повідомленні. Загальна заборгованість теплопостачальних підприємств перед «Газом України» становить 1,147 мільярда гривень, в тому числі восьми проблемних областей — 778,9 мільйона гривень.
Інвестиції... у воду
Влада Луганської області розглядає можливість залучення не менш як ста мільйонів доларів США інвестицій внаслідок передачі в концесію «Луганськвода». Про це повідомив голова Луганської облради Валерій Голенко пiд час зустрічі з делегацією Ростовської області Російській Федерації. Він також зазначив, що досвід Ростовської області в реформуваннi ЖКГ дуже корисний для Луганщини. Глава Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов наголосив, що найбільш животрепетною проблемою для регіону є забезпечення водою. «Луганщина знаходиться в найгіршому становищі з усіх регіонів України, тут найвища собівартість водопостачання», — сказав він і розповів, що в зв’язку з цим прийнята урядова програма з реформування системи водопостачання Луганської області, але реалізовується вона вкрай повільно.
Корисне втручання
Держава буде втручатися в процес оплати праці працівників тих підприємств паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), керівники яких найближчим часом не забезпечать її на належному рівні. Про це повідомив міністр палива й енергетики України Юрій Бойко в ході колегії Мінпаливенерго. За його словами, низькі зарплати є наслідком недолугого керівництва, оскільки часом на підприємствах з однаковою структурою попиту заробітна плата істотно різниться. При цьому Бойко додав, що найближчим часом почнуться відомчі перевірки з метою визначити, де підвищення зарплат так і не відбулося. «Ситуація залежить від менеджменту. І якщо пiд час перевірок з’ясується, що оплата праці на певному підприємстві нижче за середню в галузі, держава втручатиметься», — зазначив міністр. Він також повідомив, що збільшення заробітної плати є пріоритетним завданням у реалізації соціальної політики, оскільки від її рівня залежить не тільки поліпшення матеріального стану працівників, але й збільшення надходжень до бюджету, пенсійного та інших соціальних фондів, що, в свою чергу, забезпечує соціальний захист непрацездатного населення.
Випуск газети №:
№83, (2007)Рубрика
Економіка