Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

24 січня, 00:00

Реорганізація відкладається

Акціонери київського ЗАТ «Компанія «Київенергохолдинг» на позачергових зборах ухвалили рішення не реорганізовувати товариство на відкрите АТ, оскільки формування його статутного фонду ще не завершено. Збори акціонерів доручили правлінню компанії вжити всіх можливих заходів для завершення наповнення статутного фонду, а також затвердили положення про спостережну раду.

Чорноморський газ Україна добуватиме разом із «Газпромом»

Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» (Сімферополь) запропонувало ВАТ «Газпром» (РФ) спільно вести дослідницько-промислову розробку площі Палласа, яка розташована на шельфі Чорного моря, одночасно на російській і українській території. Як повідомив голова правління «Чорноморнафтогазу» Анатолій Присяжнюк, підприємство направило на адресу російської компанії відповідний лист. «Станом на сьогоднішній день від «Газпрому» отримано відповідь. Нам запропоновано створити робочу групу із вивчення цього питання», — повідомив він. Розробка цієї площі, як зазначається в матеріалах ДАТ, може забезпечити видобуток 98,5 мільярда кубометрів природного газу й 6,9 мільйона тонн газового конденсату.

Чорнобильська зона лише для чорнобильських відходів?

Сховище відпрацьованого ядерного палива (ХОЯТ-2) призначене для довгострокового зберігання відпрацьованого ядерного палива виключно Чорнобильської атомної електростанції. Про це вчора заявила прес-служба Міністерства з надзвичайних ситуацій. За її даними, в Чорнобильській зоні за кошти міжнародної технічної допомоги будується низка об’єктів, пов’язаних з обігом ядерних відходів і одним з них є ХОЯТ-2. Це сховище споруджують французька компанія Areva/Framatome й американська компанія Holtec International. Планується, що завершення будівництва сховища й введення його в експлуатацію, за даними МНС, здійснить компанія Holtec International. Що стосується будівництва в зоні відчуження централізованого сховища для відпрацьованого палива іншої АЕС України, то, відповідно до законодавства України, рішення з цього питання має прийняти Верховна Рада, йдеться в повідомленні. «У цей час його будівництво в Чорнобильській зоні відчуження не заплановане. Пропозиції щодо розміщення такого об’єкта в зоні відчуження на узгодження до МНС не надходили», — стверджує прес-служба.

Запізніла хімічна реанімація

Державне підприємство «Хімпром» (м. Первомайськ Харківської обл.) не можна зупиняти ще й тому, що воно є не тільки стратегічним, а й містоутворюючим. Крім власних потреб, його ТЕЦ забезпечує теплом усе місто. Однак з 29 квітня минулого року «Хімпром», через несплату, був відключений від газової магістралі і взагалі зупинився. Три місяці билися над цією проблемою Мінпромполітики, Мінпаливенерго, НАК «Нафтогаз України» та Харківська облдержадміністрація. І нарешті дійшли згоди. 11 січня в Мінпромполітики відбулася нарада за участі всіх задіяних відомств. Вирішили запустити основні хімпромівські виробництва. Та відповідні підготовчі роботи ведуться й досі. Пуск намічено на кінець січня. А якщо морози вдарять раніше?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати