Перейти до основного вмісту

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

21 березня, 00:00

Кошти на модернізацію газових плит

ВАТ «Дружківський завод газової апаратури» залучив кредит Промінвестбанку в розмірі 3301,2 тис. грн. під 11,9% річних терміном на три роки. Перша частина коштів у рамках договору вже отримана. Інвестиційний проект модернізації газових плит вартістю $10,36 млн. був схвалений Радою з питань спеціальних економічних зон (СЕЗ) і спеціального режиму інвестиційної діяльності в Донецькій області. Реалізація проекту була розрахована до 2009 року й дозволяла збільшити випуск газових плит до 250 тис. одиниць на рік. «Ми продовжуємо реалізацію проекту, проте, враховуючи ситуацію, що склалася в Україні з СЕЗ, сьогодні ми залучаємо для його реалізації різні джерела фінансування, в тому числі кредитні кошти», — відзначили на підприємстві. Завод спеціалізується на випуску побутової газової апаратури, в тому числі газових плит і газових балонів.

Внесок дистриб’юторів

Група дистриб’юторських компаній (ГДК) холдингу AVentures Group, до складу якої входять дистриб’юторська компанія Direct Line, оптова компанія Udicom, сервісна компанія Service Master, підбила підсумки діяльності в 2005 році. «У минулому році ГДК вдалося досягнути істотних результатів, завдяки чому частка холдингу на ринку ІКТ України в пріоритетних для нас сегментах склала: мобільні телефони — 22%, ноутбуки — 20%, цифрові фотокамери — 10%, телефонія — 24%», — повідомив президент AVentures Group Володимир Колодюк. Оцінюючи перспективи розвитку дистриб’юторського напрямку бізнесу в 2006 році, керівник ГДК Наталя Українська підкреслила: «У цьому році ми розширюємо географію компанії до 17 представництв (Udicom), а також плануємо підписання нових дистриб’юторських контрактів (Direct Line) у таких напрямках, як портативна комп’ютерна техніка, аудіо- й відеотехніка».

Біопаливо з рапсу

У Харківській області планують побудувати два заводи з виробництва біопалива на основі рапсу. Такі ідеї озвучив голова Харківської облдержадміністрації Арсен Аваков під час робочої поїздки регіоном. Один із заводів буде побудовано в Шевченківському районі, голова якого вже відбув до Німеччини для підписання контракту на поставку обладнання. Друге підприємство, швидше за все, буде засноване на місці зруйнованого цукрового заводу в селі Орелька. Колись великий цукровий завод, що давав роботу місцевому населенню, було розвалено й розкрадено шість років тому. Аваков вважає своїм обов’язком відновлення економічної життєдіяльності районів, які раніше процвітали. Губернатор збирається привести на завод інвесторів, які зацікавляться перспективною переробкою рослинної сировини — рапсу — в біопаливо. Проте можливий і інший варіант — вкладення коштів у відродження цукрового виробництва. Точніше влада визначиться до літа, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Корпоративний голос в інтернеті

Представництво компанії Cisco Systems в Україна провело презентацію системи уніфікованих комунікацій Cisco Unified Communications. Це перша у світі IP-система другого покоління, яка підтримує багато комунікаційних послуг за рахунок тісної інтеграції голосу, відео й даних у рамках єдиного рішення. Вона спеціально розроблена для підвищення ефективності зв’язку на малих і середніх підприємствах, де створюється єдина інтегрована комунікаційна система з багатою функціональністю. Як повідомив директор із розвитку бізнесу Cisco в Росії та країнах СНД Михайло Крістев, сьогодні більше половини голосового трафіку у світі передається через IP-телефонію, яка домінує на ринку. Для IP-телефонії розроблено понад дві сотні додатків, що використовують можливості конвергенції голосу й даних. Фактично IP-телефон це міні-комп’ютер, оптимізований для підтримки мовного зв’язку. Єдине, що дозволяє назвати такий пристрій телефоном, це його зовнішній вигляд. М. Крістев позитивно оцінює результати спеціального дослідження, які показали, що в Україні та Росії малий і середній бізнес інформований про можливості IP-телефонії краще, аніж їхні «колеги» у Східній і Західній Європі.

План розміщення акцій скасовано

Уряд скасував низку своїх постанов і розпоряджень, що стосуються особливостей приватизації національного оператора електрозв’язку ВАТ «Укртелеком», у тому числі рішення про затвердження плану розміщення його акцій. Як пояснила заступник голови Фонду держмайна України Світлана Ледомська, скасування пов’язане з припиненням дії закону про особливості приватизації ВАТ «Укртелеком». Як уточнив агентству Інтерфакс-Україна заступник голови ФДМ Дмитро Парсененко, ще однією причиною скасування колишніх рішень уряду стало те, що передбачені в планах терміни вже прострочені. За його словами, новий план розміщення акцій компанії буде затверджений після визначення перспектив її приватизації.

Переговори близькі до завершення

16—17 березня у Женеві проходило неофіційне засідання Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ, під час якого завершено черговий раунд двосторонніх переговорів з доступу до ринків товарів та послуг України з Колумбією та Вірменією. У рамках переговорів узгоджено всі проблемні питання з делегацією Панами. Також главі делегації України Валерію Пятницькому вдалося дійти згоди щодо шляхів вирішення проблемних питань доступу до українського ринку товарів з постійним представником Австралії при СОТ Б. Госпером. Зокрема, сторони погодили основні принципи механізму розподілу тарифної квоти на ввезення в Україну тростинного цукру-сирцю. За результатом засідання, країни-члени РГ відзначили суттєвий прогрес у процесі двосторонніх та багатосторонніх переговорів зі вступу України до СОТ. Делегація України продовжує двосторонні переговори з Киргизстаном та планує повністю завершити переговорний процес до наступного засідання РГ, яке відбудеться у другій половині травня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати