Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Три дні без Iнтернету

3-го, 11—12-го та 20 лютого провайдери протестуватимуть проти зловживання енергетичними компаніями своїм монопольним становищем
28 січня, 11:50
ФОТО REUTERS

Провайдери обіцяють у лютому тричі відключити Інтернет всій країні. Вони вже визначилися із датами. Без доступу до мережі будемо сидіти 3-го, 11-12-го та 20 лютого 2016 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Буде три «хвилі» акцій протесту. Третього лютого планують передати звернення і пакет скарг в антикорупційний Комітет ВР, одночасно припинити на годину подачу доступу в Інтернет по всій Україні та організувати прес-конференцію.

11—12 лютого учасники мітингів мають намір передати звернення і пакет скарг в СБУ і знову припинити подачу доступу в мережу на одну годину.

А 20 лютого звернуться до Президента і теж відключать Інтернет.

Піти на такий крок провайдерів змусила монополія компаній, які «захопили» всі опори, закрили доступ до багатоквартирних будинків та заробляють на інтернет-провайдерах.

«На ринку з’явилися технології 3G і 4G. Це означає, що для їхнього впровадження через кожні 100—200 метрів має бути розташований пристрій із підведеним Інтернетом та живленням, щоб забезпечити зв’язок. Вирішити таке завдання можна виключно розмістивши бази на опорах, аналогічних ліхтарям вуличного освітлення. Тому зв’язківці змушені співпрацювати із балансоутримувачами опор. Тобто, енергетичними компаніями, які грубо зловживають монопольним становищем», — пояснює директор інтернет-провайдера «Павлабор» Володимир Падюков.

Він переконує, що компанії виставляють завищені необгрунтовані ціни на користування стовпами. «Наприклад, Київобленерго вимагає 30 гривень за оренду однієї опори на місяць. Оплату виставляє відразу за кілька місяців наперед, що виливається в сотні тисяч гривень», — говорить Падюков.

Усі спроби поскаржитися чиновникам, за словами бізнесмена, марні. Володимир каже, що багато разів він та його колеги зверталися до Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. «Але регулятор відповідає, що це приватна власність і вони «не при справах». Насправді, наприклад, в АК «Харківобленерго» 65% акцій належить державі», — пояснює Падюков.

Тому в операторів немає іншого виходу, як протестувати. Відкрито участь в акціях протесту підтвердили учасники ринку із Сум, Чернігова, Дніпропетровська і Маріуполя. Але організатори попереджають, що інші оператори їх підтримують, свої дії поки не афішують, але у дні мітингів теж відключать Інтернет.

Продовження теми в «Маски-шоу проти айтішників»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати