Перейти до основного вмісту

Зірки програмування

Українець став срібним призером Всесвітнього студентського конкурсу програмних проектів
01 вересня, 00:00

Наша команда вперше вийшла в фінал міжнародного конкурсу програмних проектів Microsoft Imagine Cup 2007, що проходив у Сеулі з 5 по 10 серпня. У категорії «Алгоритми» друге місце зайняв проект випускника Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Романа Кошляка. Проте, незважаючи на такий успіх і нові можливості, які відразу ж перед ним відкрилися, хлопець не піддався зірковій хворобі... «Я планую продовжити своє навчання в аспірантурі», — розповів він журналістам.

Українські хлопці вийшли також у півфінал у категорії «Програмні проекти». Говорить керівник команди, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Анатолій Дорошенко: «В основі нашого проекту під назвою Fenestra лежать нові ідеї і технологічні прийоми, що можуть застосовуватися в навчанні користувачів iз вадами зору. За результатами свого виступу команда увійшла в число 12 найсильніших з 55 команд... Тепер хлопці мають уяву про рівень сучасних передових розробок у сфері програмного забезпечення».

Проект, який розробили українські студенти, може допомогти людям iз вадами зору працювати за комп’ютером нарівні зі зрячими за допомогою новітніх інформаційних технологій. Вітчизняні Гейтси створили альтернативні способи вводу інформації на основі сенсорних екранів мобільних пристроїв і сканування відбитків пальців, а також спеціалізований браузер для подібного «зчитування»... Керівник команди запевнив журналістів, що ця розробка має особливу «фішку» — собівартість. Будь-які аналоги, за словами Дорошенка, обійдуться незрівнянно дорожче за Fenestra. Тобто ІТ-розробки талановитих вітчизняних студентів мають неабияку комерційну цінність... Справа лише за інвестором.

У приватній розмові з «Днем» учасники команди Fenestra Олексій Кучаєв, Валерій Прохоров, Петро Процик і Кирило Яценко розповіли про свої враження від участі в конкурсі. За їхніми словами, молоді українські програмісти-студенти нічим не поступаються іноземним колегам. «Нам навіть пропонували залишитися в Кореї!» — зізнаються хлопці. Проте поки їхня мета — закінчити навчання, яке, на переконання студентів, у нас на світовому рівні. Можна також передбачити, що, скоріш за все, у цих хлопців не буде проблем і з працевлаштуванням — українських програмістів цінують у всьому світі. Але чи будуть їх так само цінувати вдома? Статистика показує, що більшість талановитих програмістів виїздить за кордон...

Втім це не заважає вихідцям з українських ВНЗ завойовувати міжнародний авторитет для своєї держави. За місця у фіналі конкурсу наші молоді співвітчизники боролися також у категоріях «Цифрова фотографія» і «Короткометражний фільм». І хоча в трійку лідерів українці не ввійшли, у фіналі вони все ж були представлені в числі шести найкращих команд. «Українська команда досягла справді високих результатів, беручи участь в Microsoft Imagine Cup 2007. Вона вперше опинилася в фіналі цього престижного всесвітнього змагання для талановитих студентів, а один iз українських учасників навіть зміг зайняти одне з призових місць, у той час коли команди з інших країн мали більше досвіду участі в подібних заходах», — констатує керівник відділу з роботи з розробниками програмного забезпечення компанії «Майкрософт Україна» Олександр Орєхов.

Деякі студенти з нашої команди вже мали досвід участі в конкурсі Imagine Cup у минулому й позаминулому роках і навіть виходили в регіональний півфінал для країн Центральної та Східної Європи. Однак жодному з них ще не вдавалося дійти до міжнародного фіналу. Цього року українці вперше потрапили до нього і одразу ж увійшли в перелік 12 найсильніших з 55 команд... Вітчизняні молоді програмісти з упевненістю дивляться як у своє власне майбутнє, так і в майбутнє ІТ-технологій. Вони сподіваються, що воно формуватиметься за активної участі українських спеціалістів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати