Злочин в Ощадбанку
Приклад Президента Віктора Ющенка, який проігнорував рішення суду про повернення на посаду голови Київобладміністрації Євгена Жовтяка, виявився, як кажуть, заразливим. Не підкорилися судовому рішенню на засіданні 19 березня також і члени наглядової ради ВАТ «Державний ощадний банк України» (Ощадбанк, Київ). Вони ухвалили рішення призначити на посаду голови правління Анатолія Гулея (замість Олександра Морозова), хоча знали про рішення суду, який заборонив проводити засідання НР.
Як повідомляє Інтерфакс- Україна, звільнений голова правління й депутат Київської міської ради Морозов вважає, що це рішення суперечить вимозі українського законодавства про обов’язковість виконання судових рішень. За його словами, засідання наглядової ради Ощадбанку (протокол №1 від 16—19 березня 2007 року), на якому були прийняті рішення про звільнення з посади голови правління й першого заступника голови банку Артемія Єршова, а також про призначення на посаду голови правління Гулея, а на посаду першого заступника — Романа Магути, відбулося всупереч ухвалі Печерського районного суду Києва, що заборонив проводити засідання 19 березня.
«Це ставить під сумнів легітимність всіх угод, які буде укладати нове керівництво, — сказав журналістам Морозов. Він також розповів, що секретар наглядової ради банку перед початком засідання 19 березня на вимогу голови правління Морозова зачитав ухвалу суду, що підтверджується протоколом засідання. «Заяви членів наглядової ради про те, що зазначена ухвала не була обов’язковою для виконання, не мають законодавчого обґрунтування, — сказав Морозов. — У зв’язку з цим був поданий позов про визнання недійсними зазначених рішень наглядової ради, наслідком задоволення якого буде визнання їх недійсними з моменту прийняття». Екс-голова банку наголосив, що прийняття судом зазначеного рішення у свою чергу стане також основою для визнання недійсними угод, укладених від імені Ощадбанку посадовими особами, повноваження яких ґрунтуються на зазначених незаконних рішеннях наглядової ради банку, в тому числі особами, уповноваженими незаконно призначеним головою правління та його першим заступником (а саме — начальниками обласних управлінь ВАТ, які діють на основі доручень, виданих головою правління Ощадбанку).
Крім того, за словами екс- голови правління, у діях членів наглядової ради Ощадбанку, які брали участь у засіданні НР 19 березня, присутні ознаки складу злочину, передбаченого ст. 382 Кримiнального кодексу України (навмисне невиконання судового рішення), а також ст. 366 (службова підробка).
«У зв’язку з цим Генеральній прокуратурі подана заява про злочин», — наголосив Морозов.