Афіша
![](/sites/default/files/main/articles/01072015/10mandili.jpg)
КОНЦЕРТ ТИЖНЯ
Тріо «Манділі» (Грузія) — 9 липня, Caribbean Club
Вперше в Україні виступить грузинське тріо «Манділі» — це колектив молодих вокалісток, які півроку тому стали справжніми зірками завдяки їх аматорському відео Apareka, викладеному на YouTube. На сьогоднішній день кількість переглядів відео на різних відео-платформах досягла 8 мільйонів, а чарівні дівчата гастролюють по всьому світу і знайомлять своїх шанувальників з прекрасною музикою і багатовіковими традиціями Грузії. У складі тріо «Манділі» виступають: Ана Чинчараулі, Татія Мгеладзе і Шорена Цискараулі. Дівчата захоплюють слухачів своїм щирим співом. У Києві вокалістки виступлять з великим сольним концертом у Caribbean Club. «Родзинка» програми — акапельний спів під народний грузинський струнний інструмент — пандурі. У репертуарі тріо переважно фольклорні пісні з різних регіонів Грузії, а також авторські композиції і нове звучання відомих народних пісень. Організатори концерту підкреслюють, що сьогодні тріо «Манділі» є найпопулярнішим і найзапитанішим музичним колективом з Грузії.
ФЕСТИВАЛЬ ТИЖНЯ
ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ ОМКФ
Літня кіношкола в Одесі, 10—18 липня
За програмою ОМКФ-2015 відбудеться майстер-клас оскарівського номінанта. Відомий американський режисер Даррен Аронофскі (на фото) приїде до Одеси, щоб прочитати лекцію для учасників Літньої кіношколи VI Одеського міжнародного кінофестивалю (10—18 липня). Також список почесних гостей освітньої секції ОМКФ поповнить новий член журі Міжнародної конкурсної програми, литовський режисер, сценарист і продюсер Шарунас Бартас, а представники української кіноіндустрії поділяться своїм професійними навичками за програмою спеціальної секції Літньої кіношколи — «Національної майстерні». Про це повідомляється на офіційному сайті ОМКФ. Нагадаємо, Даррен Аронофскі — американський режисер, визнаний автор незалежного кіно і касових голлівудських постановок. Дебютна робота Аронофскі «Пі» удостоїлася призу за найкращу режисуру на кінофестивалі «Санденс», а також кінопремії Independent Spirit («Незалежний дух») за найкращий сценарій. Відтоді кожен його фільм одержував численні нагороди і номінації на фестивалях по всьому світу, включаючи номінацію на «Оскар» у категорії «Найкращий режисер» за психологічний трилер «Чорний лебідь» (2011). Крім майстер-класу в Літній кіношколі, на ОМКФ-2015 Аронофскі представить свою стрічку «Реквієм за мрією» (2000), яка потрапила в понад 150 списків найкращих фільмів, у тому числі журналів New York Times, Rolling Stone та Американського інституту кіно, і принесла режисерові світову славу. 2014 року Даррен Аронофскі уже виступав у Літній кіношколі V ОМКФ із онлайн-воркшоп по Skype.
ВИСТАВА ТИЖНЯ
ФОТО ІРИНИ СОМОВОЇ
«Дрібниці життя» — 8 липня, Національний театр російської драми ім. Лесі Українки (Нова сцена)
Виставу створено за мотивами оповідань А.П.Чехова (постановка Михайла Рєзниковича, режисер — Кирило Кашліков, сценографія Олени Дробної). Майже водевільні випадки, старі і вічно нові життєві історії в питаннях і відповідях, узяті зі сторінок «Строкатих розповідей» Антоші Чехонте 1880-х. «...мета моя... — правдиво змалювати життя і до речі показати, наскільки це життя ухиляється від норми. Триматимуся тієї рамки, яка ближча до серця. Рамка — це абсолютна свобода людини...», — писав Антон Павлович. Постановка — своєрідний колаж. Кожна з міні-вистав займає хвилин двадцять, але за цей час герої виявляють у собі такі якості, про які вони самі вважали б за краще мовчати. Наприклад, яка подія може пустити шкереберть життя успішного цивільного чиновника і його дружини? Яка ситуація перетворює нерозлучних друзів на ворогів? Чому відставний військовий, мирно розмовляючи з гостем, раптово вибухнув гнівом? «Дрібниці життя» — це «концентрат» емоцій, почуттів і подій... У постановці звучать популярні романси (за роялем Вадим Аскевич). До речі, вистава створена на основі самостійних робіт артистів театру і артистів Професійної студії та присвячена світлій пам’яті народного артиста України Олександра Бондаренка, який 29 січня 2013 року, граючи в «Дрібницях життя», читав дуже емоційний монолог, тримаючи в руці згорток, що імітував немовля. Раптово Олександр Вікторович випустив реквізит з рук і впав прямо на сцені. Поки приїхала швидка, Бондаренко помер... У постановці задіяні актори: Михайло Аугуст, Станіслав Москвин, Наталія Шевченко, Олександр Бондаренко, Надія Кондратовська, Андрій Пономаренко, Юрій Дяк, Андрій Кронглевський, Віктор Алдошин, Ганна Гринчак, Віталій Овчаров, Євген Авдєєнко, Максим Никітін, Вікторія Жилінська, Вадим Аскевич, Микола Сазоненко та Олексій Поліщук.
ВИСТАВКА ТИЖНЯ
ФОТО З САЙТА VI.ILL.IN.UA
Творчий проект «Материнство» — Львівський палац мистецтв
Нагадаємо, вернісаж «Материнство» тривав у березні в Центрі візуальної культури в Києві, а тепер його представляють у Львові. Організатори — Центр візуальної культури та Феміністична майстерня (виставка триває за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Києві). Проект «Материнство» пропонує феміністичний погляд на традиційну «функцію» жінки — народження та виховання дитини. Яким є досвід матері, прихований від публічності? Які зусилля повинна докладати жінка задля становлення і розвитку нової людини, і яка оцінка цих зусиль у суспільстві? Яким чином тема материнства розкривається у творчості художниць, попри те, що народження дитини часто змушує відсунути творчість на другий план? Що значить для кожної жінки потенційна можливість стати матір’ю? Ці та інші питання порушують у своїх роботах художниці з України, Польщі, Росії, Молдови, Угорщини, Австрії та Швеції. Подаючи аналіз ролі і становища жінки-матері в суспільстві, виставка показує материнство як важку фізичну та психічну працю, без якої не було б усіх нас. Діалог із матерями — це діалог з історією власного життя, вписаний у суспільний контекст, який заслуговує на те, щоби бути озвученим публічно. Учасниці акції: Оксана Брюховецька (куратор), Марина Віннік, Анна Вітт, Ксенія Гнилицька, Маша Годованна, Алевтина Кахідзе, Аліна Клейтман, Йоанна Райковська, Емма Торсандер, Анна Фабріціус, Марта Фрей, Тетяна Федорова, Ельжбета Яблонська та Аліна Якубенко. Виставка триватиме до 19 липня.
КНИЖКА ТИЖНЯ
Андрій Кокотюха. Привид із Валової. — Харків: «Фоліо»
Цю книжку можна назвати детективом із львівським колоритом. Андрія Кокотюху вважають одним із найбільш творчо активних письменників сучасної української літератури — Кокотюха належить до класиків сьогоднішнього українського детективу. Одна з його новинок цього жанру — книжка «Привид із Валової», випущена в серії «Ретророман» видавництва «Фоліо». Це роман із життя Львова зразка 1909 року, себто того самого легендарного періоду розквіту архітектурної сецесії, взагалі, одного із «золотих» і «галантних» часів у міфологізованій історії цього особливого міста. За сюжетом, юрист із душею детектива й авантюриста, котрий прибув до Львова з Києва, переслідуваний у рідному місті російською владою, випадково долучився до розслідування таємниці будинку на вулиці Валовій, який уже давно перебуває на реконструкції. Там постійно хтось гине, і подейкують, що в усьому винен привид жінки, котра мешкала в ньому багато років тому. Після низки пригод головний герой залишається зі своїм трохи лякливим, але відданим другом у цьому будинку на ніч — і помічає, що в ньому справді коїться щось надприродне: зі стінки виходить пані, вдягнена у чорне...