Афіша
![](/sites/default/files/main/articles/02122015/7teatr.jpg)
ВИСТАВА ТИЖНЯ
«Соло для годинника з боєм» — 10 грудня, Молодий театр
Ця вистава з’явилася у афіші театру рік тому. Популярну п’єсу словацького драматурга Освальда Заградника у перекладі Марини Фролової поставив Ігор Славинський (сценографія Володмира Карашевського) як бенефіс для відомої актриси Тетяна Стебловської, яка неперевершено грає роль пані Конті. За сюжетом, у маленьку квартирку Абеля, старого ліфтера, раз на тиждень приходять його друзі, які з різних причин живуть у будинку для людей похилого віку. Ці посиденьки давно вже стали не просто традицією, а потребою для героїв. Вистава порушує таку непросту тему, як конфлікт поколінь (молодість і старість) і показує два різні полюси життя. Партнерами Т. Стебловської виступатимуть Олександр Безсмертний (Абель), Валерій Легін (Райнер), Анатолій Петров (Хмелік), Олександр Галафутнік (Інспектор Міч), Станіслав Бжезінський (Павел), Марія Пустова (Дарія) та інші.
КНИЖКА ТИЖНЯ
«Мистецтво України та діаспори: дереворізьблення сакральне й ужиткове». Богдан Тимків
Ця книжка, видана івано-франківським видавництвом «Нова зоря», є оглядом еволюції дереворізьблення як в Україні, так і поза її межами (автор навчався в докторантурі Українського Вільного Університету в Мюнхені, де захистив дисертацію). Дослідник проводить аналіз художніх особливостей творів літургійного, обрядового, ужиткового та монументально-декоративного характеру, що утворюють цілісний інтер’єр, як храмів, так і житлових та громадських споруд. Іконостаси в українських храмах впродовж століть привертали увагу численних мандрівників, дослідників, художників. Спостерігаючи за розвитком іконостасу в хронологічній послідовності, Б. Тимків називає важливі пам’ятки, говорить про характер декорування й багатство різьблених орнаментів, оздобу царських врат, про нові засади еволюції цього виду мистецтва як у способах конструкції, так і в методах різьблення. Вагому частку в інтерпретації теми про іконостаси становлять думки автора про вплив професійних мистців на оздоблення інтер’єрів храмів із початку ХХ ст. Книжка Богдана Тимківа висунута на здобуття Шевченківської премії.
ІЛЮСТРАЦІЯ З САЙТА KNPU.GOV.UA
ВИСТАВКА ТИЖНЯ
«Ліс. Пісня» — живопис Ореста Дениса
ІЛЮСТРАЦІЮ НАДАНО АРТ-ЦЕНТРОМ Я. ГРЕТЕРА
10 грудня в Арт-центрі Я. Гретера молодий художник із Галичини представить свій перший персональний проект під назвою «Ліс. Пісня». На картинах митець передає неповторну та самобутню красу Львівщини. Орест Денис — талановитий митець-початківець зі Львова, який лише рік тому почав малювати і за час плідної праці створив свою «зелену колекцію». Основним мотивом творчості автора є втілення народного сприйняття навколишнього світу, давнє міфологічне мислення українців. Вернісаж працюватиме до 31 січня.
КОНЦЕРТ ТИЖНЯ
9 грудня — Вечір аргентинського танго
ФОТО З САЙТА VIVAELTANGO.KIEV.UA
До святкування Міжнародного дня аргентинського танго, яке у світі відзначають 11 грудня (це день народження знаменитого аргентинського співака і кіноактора, «Короля танго» Карлоса Гарделя), відбудеться концерт-імпровізація. Це свято танцю, філософія якого укладена в протиборстві чоловіка і жінки. Їхні взаємини, пристрасті, конфлікти, примирення, «третій зайвий», ревнощі, ненависть — усі почуття, які наповнюють людське життя... Танцюючи танго, дуже важливо, щоб партнери вміли почути одне одного... Київські музиканти Trinidad Arfo виконуватимуть популярні композиції репертуару «Золотої доби» аргентинського танго. У концерті виступатимуть гості з Буенос-Айреса — вокаліст Карлос Руле і танцівники Гільєрмо Барріонуево & Марієла Саметбанд (ця елегантна і креативна пара майстрів виступає разом уже 10 років), та їхні українські колеги — Денис Шевченко та Вікторія Рибальченко (віртуози, хореографи, педагоги, тренери школи Milagro del Tango в Харкові). Вечір відбудеться 9 грудня у Центральному будинку офіцерів.