Афiша
ФІЛЬМ ТИЖНЯ
«Іван Сила» — 13 квітня в кінотеатрі «Ліра»
Ця пригодницька стрічка для сімейного перегляду створена Віктором Андрієнком та Ігорем Письменним за мотивами книжки Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». Прототипом головного героя фільму став легендарний цирковий український силач Іван Фірцак, який родом із Закарпаття. Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який достойно пройшов через серйозні випробування, змужнів і став непереможним сили і духу. У 18 років він став артистом чехословацького цирку і побував у 64 країнах світу, дивуючи всіх своїми перемогами. Чемпіон Чехословаччини з важкої атлетики та боротьби, чемпіон Європи з культуризму. За неймовірну силу він отримав прізвисько Іван Сила — Кротон. Він виграв чимало поєдинків з відомими борцями світу. З рук британської королеви отримав шолом і пояс, оздоблені золотом та діамантами. Американська преса називала його найсильнішою людиною XX ст. У 1937 р. у самому розквіті своєї слави він повернувся на Батьківщину... У ролях: Дмитро Халаджи (Іван Сила), Леонід Шевченко (Міха), Іванна Сахно (Мілка), Віктор Андрієнко (Фікса), Ольга Сумська (Аделія), Ігор Письменний (Пандорський), Василь Вірастюк (Велет).
ВИСТАВА ТИЖНЯ
«Корсиканка» — 15 квітня у Київському театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра
ФОТО ЄВГЕНА ЧЕКАЛІНА
Цю виставу, яку Олексій Лісовець поставив за п’єсою чеського письменника Іржи Губача, можна назвати однією з лідерів глядацьких симпатій (уже 12 років відбувається з аншлагами). Дія відбувається на далекому острові Святої Єлени, де перебуває у засланні колишній імператор. У цій вигаданій, майже анекдотичній історії, Наполеон Бонапарт відкривається по-новому завдяки жінці — корсиканці Жозефіні. Саме вона навчить Наполеона бачити радість у повсякденних речах і, попри всі негаразди, відчути себе щасливим. У виставі головні ролі грає прекрасний акторський дует: Сергій Солодов (Наполеон) і Олеся Жураковська (Жозефіна).
КНИЖКА ТИЖНЯ
Зелена і свіжа поезія
Одна з цікавих поетичних новинок весни — книжка «Verde» Юлії Стахівської (видавництво «Смолоскип»). Це збірка віршів, сповнених оригінальних і несподіваних метафор та виконаних у формі верлібру. У своїй любові до метафори поетка час від часу занурюється у вельми герметичне письмо, тож розшифровувати різні відтінки його значень, натяків і відсилань до різних культурних реалій може бути непоганою грою для справжніх шанувальників літератури. З іншого боку, Ю. Стахівська не обмежується нагромаджуванням незвичайних неоднозначних образів. А пише й виразні рядки на вічні й прозорі теми, про любов і смерть, про страх і радість. І про таку важливу для сучасної поезії річ, як географія. В цих віршах багато подорожей, краєвидів і роздумів про ті чи ті міста й місця, українські й закордонні, від київського Подолу чи Житомира аж до північних балтійських країв. Назву «Verde» можна перекласти з італійської як «зелений», «свіжий». Мабуть, це пов’язано з тим, що рослинність і природність — наскрізний мотив книжки. Це при тому, що загалом поезії доволі урбаністичні, сучасні. Проте Юлія Стахівська примудряється писати про міське, постіндустріальне життя з особливо «природної» перспективи, в якій ключову роль відіграють трави, комахи, птахи тощо. Авторка післямови до «Verde», відома поетка Маріанна Кіяновська, навіть вбачає в цьому своєрідний «поворот від антропоморфності», свіжий, цікавий і концептуальний, як для сучасної української поезії.
ВИСТАВКА ТИЖНЯ
«Нескорені» Володимира Безрукого
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»
У Національному музеї літератури України триває виставка в рамках програми «На цій землі нас не здолать!» Автор вернісажу — художник, учасник Революції Гідності, а нині боєць на сході. Перед глядачами немов постає Майдан — десятками облич, яких відтворив на блокнотних аркушах, обривках паперу, картонних ящиків Володимир Безрукий. Нагадаємо, його перший малюнок із серії «Сто облич Майдану» — портрет Сергія Нігояна, з яким митець дружив і який став першою жертвою розстріляного Євромайдану... Дуже промовистими є і воєнні роботи В. Безрукого — портрети учасників бойових дій, поранених бійців і просто цивільних людей, чиї долі підхоплені виром цих трагічних подій... Виставка триватиме до 21 квітня.
КОНЦЕРТ ТИЖНЯ
Тема з варіаціями. Live: ARK OVRUTSKI QUINTET
ФОТО З САЙТА TICKET.COM.UA
15 квітня Будинок освіти і культури «Майстер Клас». У рамках авторського проекту Олексія Когана «Тема з варіаціями. Live» у великому залі «Майстер Класу» виступить квінтет відомого українського контрабасиста Аркадія Овруцького, який багато років живе в Нью-Йорку. У Києві музикант представляє свою нову програму, що складається з найкращих п’єс із записаних у США альбомів Sound of Brazil (2010) і 44:33 (2013), а також нових композицій.