Перейти до основного вмісту

Афіша

17 лютого, 16:24
ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ КОНЦЕРТУ

КОНЦЕРТ ТИЖНЯ

Your 5 — новий джазовий проект Андрія Макаревича, 24 лютого МЦКМ (Жовтневий палац)

Андрій Макаревич займається джазом 15 років, і завжди з ним на сцені виступала потужна творча команда — не просто біг-бенди, а духові групи з кількома вокалістами. Цього разу знаменитий композитор, поет і музикант пішов шляхом творчого мінімалізму. За словами артиста, це спроба піти від усіх надмірностей, образотворчих засобів, які обтяжують сприйняття кожного твору. Тому будуть представлені «ясні думки», «зодягнені» в тонку напівпрозору канву елегантного джазу. У проекті Your 5 разом з Андрієм виступатиме Тріо Євгена Борця (Давид Ткебучава — барабани, Сергій Хутас — контрабас і сам керівник тріо — клавішні), а Тимур Некрасов відповідатиме за всі духові інструменти. До концерту увійшли пісні «Машини часу» і сольних проектів Макаревича, а також лунатимуть кілька джазових стандартів.


КНИЖКА ТИЖНЯ

«Легіон Українських січових стрільців. Формування. Ідея. Боротьба»

Цю книжку професора Миколи Лазаровича видало Тернопільське видавництво «Джура». Нагадаємо, на початку ХХ ст. завдяки ініціативі передових кіл галицько-українського суспільства, насамперед молоді, в Україні було відновлено національне військо — легіон Українських січових стрільців, який відкрив нову сторінку боротьби українців за волю і незалежність. Діючи у надзвичайно складних умовах Першої світової війни, стрільці змогли перетворити свій легiон на добре вишколену, фактично військову, формацiю з нацiональною символiкою, власними одностроями й вiдзнаками, а також українською офiцiйною мовою та українською термiнологiєю. На основі архівних матеріалів автор розглядає причини, передумови і наслідки зародження Українського стрілецького руху в Галичині. Проаналізовано основні принципи та умови організації легіону Українських січових стрільців, його завдання, особовий склад, участь у бойових діях, роль і значення стрілецтва у листопадовій революції. Ця книжка, певною мірою, є незвичайною, оскільки автор доопрацьовував її, перебуваючи в зоні АТО як вояк-доброволець.

ІЛЮСТРАЦІЯ З САЙТА ВИДАВНИЦТВА


ВИСТАВА ТИЖНЯ

«Двоє, не враховуючи собаки» («Історія собаки») — 19 і 23 лютого, Національний театр ім. Лесі Українки


ФОТО ІРИНИ СОМОВОЇ

Виставу поставлено за п’єсою В. Красногорова «Собака». Спектакль народився з арт-проекту Російської драми, коли актори представляють керівництву театру свої самостійні творчі роботи, а найкращі потім входять до репертуару. Прем’єра відбулася вчора на «Сцені під дахом». У виставі лише троє дійових осіб: Чоловік (Павло Кільницький), Жінка (Олена Тополь) і... Собака на кличку Булька (цю роль грає Шорена Шонія). Це історія про самотнього залізничника, який знаходить цуценя, і незабаром цей маленький відданий песик стає його єдиною радістю. Але настає час, коли герой постане перед вибором: звільнятися з роботи або позбутися собаки. Умертвінням тварин на ветеринарній станції займається жінка. Зіткнення двох правд персонажів, їхніх розбіжних поглядів і розгортає пружину конфлікту... Над виставою працювали: Тарас Бенюк, Олександр Шимко, Олексій Вакарчук, Валентина Плавун, Наталія Бурлака та Алла Рибікова.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати