Афіша

ВИСТАВКА ТИЖНЯ
«Казковий світ петриківського розпису сім’ї Марфи Тимченко»
У Музеї Лесі Українки відкрилася виставка, де представлені роботи знаної художниці, а також її дочки Олени Скицюк і внучки Олени Кулик. Марфа Ксенофонтівна Тимченко (1922—2009) була представницею унікального стилю — петриківського орнаменту. Для її розписів (стінопис, дерев’яні вироби і порцеляна) характерні компактні композиції з рослинністю і птахами. Протягом довгого творчого життя художниця створила сотні оригінальних квіткових і сюжетних композицій на папері, картоні, порцеляні та полотні, спільною рисою яких є витонченість малюнка, відчуття ритму, композиційна та колористична довершеність. У рамках виставки (вихідними днями) у Музеї проходитимуть майстер-класи для дітей, які проведуть О.Скицюк та О.Кулик. Діти зможуть попрактикуватися у створенні робіт у стилі петриківського розпису. Виставка триватиме до 10 квітня.
ВИСТАВА ТИЖНЯ
«Великий Гетсбі» — 4 квітня, Палац «Україна»
ФОТО ОЛЕКСАНДРА ЧЕПАЛОВА
Нагадаємо, балет THE GREAT GATSBY, створений за мотивами однойменного роману Фітцджеральда. Восени минулого року цю масштабну постановку першими побачили кияни та одесити (див. «День» №203), потім танцювальне шоу з успіхом відбулося за кордоном. І от «Великий Гетсбі» повертається в оновленому варіанті (задіяні нові танцівники з Одеської, Харківської та Національної опери України, а вокальну партію виконає естрадна співачка Злата Огнєвіч). Це міжнародне шоу створено завдяки відомому танцівнику Денису Матвієнку. Він виконав головну роль Гетсбі. Музику до балету написали Костянтин Меладзе і Юрій Шепета, а хореографію та лібрето створив американський балетмейстер Дуайт Роден. У постановці зайняті також танцівники із США та Росії. Шоу поєднує в собі різні види мистецтва: класичний балет, сучасний танець і кінематограф. Головні теми «Великого Гетсбі» близькі людям у всі часи: пихатість і зрада, кохання і заздрість, мрії й самотність... Балет не прив’язаний до якогось часу, але у ньому відчувається легкий флер 1920-х.
КНИЖКА ТИЖНЯ
«Маріупольський процес» Ганни Вдовиченко
Цей роман вийшов у харківському видавництві «Клуб сімейного дозвілля». «Маріупольський процес» — переможець «Коронації слова-2015» у номінації «Ґранд-романи».
Книжку Г. Вдовиченко можна назвати «путівником шляхами війни». Головні герої — Роман і Ольга — зустрілися у не найкращі часи — події розгортаються влітку 2014 року.
«Я відштовхнулася від почутої історії про те, що на війні загинув боєць із заходу України, а на сході у нього залишалася вагітна дівчина, яку батьки хлопця запросили до себе. Я уявила, як це могло бути, — розповіла про свій роман Г. ВДОВИЧЕНКО. — Мої герої від початку перебували по різні боки конфлікту — Ольга вважає себе сепаратисткою, сприймає українських військових як непроханих зайд, які прийшли на її землю. А хлопець Роман знаходиться у полоні у бойовиків. Від цієї точки протистояння люди починають рухатися назустріч, відкривають одне одного, між ними народжується почуття»...