Афіша

КОНЦЕРТ ТИЖНЯ
Українські вечори — 27 квітня у Великому залі Національної музичної академії
Програма називається «Пливе моя душа», в якій лунатимуть українські народні та популярні пісні, романси та арії з опер у виконанні. Олени Гребенюк (сопрано) — на фото, Анатолія Юрченка (баритон) і музичного квартету «Українські барви». Солістка Київського муніципального театру опери та балету для дітей та юнацтва запам’яталася глядачам відеокліпом на пісню Le Forze del Destino, який визнано кращим серед відеоробіт Європи, а також як учасниця багатьох телевізійних проектів, зокрема «ШоуМастГоон», зірковий тренер «Фабрики Зірок-1» і «Шоу № 1». Гребенюк майстерно співає оперні арії та світові хіти, народні пісні й романси. Добре знають столичні меломани соліста Національної філармонії і Президентського оркестру України А. Юрченка. Є чимало шанувальників і квартету «Українські барви», який своїми виступами популяризує нашу національну різножанрову музичну культуру. Колектив не боїться експериментувати, роблячи аранжування українських пісень з рок-н-рольним, джазовим або кантрі відтінком. Музиканти грають на різних інструментах: скрипці, кларнеті, баяні, сопілці, зозулі, дримбі, ударних, банджо та інших. На концерті знайомі твори публіка почує в новому (як вокальному, так і інструментальному) звучанні: акапельно, інструментально, сольно, дуетами, тріо та квартетами. Зокрема в програмі пролунає арія з опери «Наталка Полтавка», «Вальс Венери» із опери «Енеїда», дует Карася та Одарки з опери «Запорожець за Дунаєм» та інші.
ВИСТАВА ТИЖНЯ
«Схоже на щастя» — 27 квітня в Театрі «Сузір’я»
ФОТО ОЛЕКСІЯ СТЕПАНКОВА-ТКАЧЕНКА
В оригіналі вистави лежить п’єса П’єра Пальмада та Крістофа Дютюрона «Втікачки». Глядач стає свідком історії випадкової зустрічі двох самотніх жінок — досвідченої та мудрої Клод (Ада Роговцева) та молодої й емоційної Марго (Світлана Орліченко). Героїні залишають своє розмірене життя і вирушають на пошуки незвіданого, не сформульованого щастя, і стають одна для одної ангелами-охоронцями. Клод тікає з будинку престарілих, а Марго від своєї родини, де їй все набридло... Це вистава про кохання і смерть. Байдужість і дружбу...У виставі «Схоже на щастя», поставленій Катериною Степанковою, грає потрясаючий акторський дует Роговцева — Орліченко. У Ади Миколаївни є чимало нагород, а остання — приз «Київська Пектораль-2015» за роль Клод, яку Роговцева отримала, як краща актриса.
КНИЖКА ТИЖНЯ
«Сатурн. Чорні картини з життя чоловіків родини Ґойя» Яцека Денеля
Яскрава новинка київського видавництва «Комора» — український переклад роману польського письменника зробив Андрій Бондар. У центрі твору родина знаменитого іспанського художника Франсиско Ґойї, важкі стосунки в середині цієї сім’ї та їхні «мистецькі наслідки». Класична схема конфлікту поколінь: бурхливий і безпардонний батько притлумлює дружину, тисне на м’якого та замкнутого сина і знаходить більше порозуміння з онуком. При цьому Яцек Денель розробляє суперечливу біографічну гіпотезу, згідно з якою знаменитий цикл робіт «Чорні картини» створив не Франциско Ґойя, а його син Хав’єр. «Сатурн» написано елегантно, автор не цурається ані старосвітської ретельності в описах, ані жорсткої критики тих порядків у патріархальних родинах. Динамічний і стрункий роман зацікавить читача, але й гарантовано викличе непорозуміння, а то й скандали через дуже вже вільне трактування біографії художника. До речі, Яцек Денель частково має українське коріння, дехто з його предків жили в Києві. Письменник став одним із гостей цьогорічного Книжкового Арсеналу в українській столиці.
ФІЛЬМ ТИЖНЯ
«За двома зайцями» — 30 квітня у Кінотеатрі «Ліра»
ФОТО НАДАНО НАЦІОНАЛЬНИМ ЦЕНТРОМ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА
У рамках проекту «Моє кіно» глядачі побачать легендарну стрічку Віктора Іванова і оператора Вадима Іллєнка, зняту за мотивами комедії Михайла Старицького у 1961 році. Історія про легковажного цирульника, який вирішив вигідним шлюбом виправити матеріальне становище. Сподіваючись на свою привабливу зовнішність, Голохвостий починає залицятися одразу до двох дівчат, але народ знає: за двома зайцями побіжиш, жодного не спіймаєш... Фільм став популярним завдяки прекрасній акторській команді митців: Олег Борисов зіграв роль Свирида Петровича Голохвостова (Голохвастов), Маргарита Криницина — Проню Прокопівну Сірко (Пріська ), Микола Яковченко — Прокіпа Свиридовича Сірко, батька Пріськи, Ганна Кушниренко — Євдокію Пилипівну Сірко, мати Пріськи, Нонна Копержинська — Секлету, Наталія Наум — Галю та інші. Зйомки кінострічки частково проходили в Києві (нині на Андріївському узвозі головним персонажам картини встановлений пам’ятник). В оригіналі фільм було знято українською мовою, згодом — дубльовано на російську. У 2013 р. реставраторам Національного центру Олександра Довженка вдалося знайти першопочаткову українську фонограму картини в Маріупольському фільмофонді. Відреставровану стрічку побачать глядачі.
ВИСТАВКА ТИЖНЯ
«Весна на двох» — у Музеї сучасного мистецтва України
ФОТО НАДАНО МУЗЕЄМ
Сьогодні відкривається персональна виставка знаних українських художників Івана та Лариси Бровді. Яскраві представники закарпатської школи живопису вперше у столиці представлять понад 50 робіт із останнього періоду їхньої творчості. Цей проект входить до музейного циклу «Сімейні цінності — Родинні зв’язки». Вже упродовж понад півстоліття разом переплелися життєві і мистецькі дороги Лариси та Івана Бровді — яскравий творчий дует з Мукачева. Неординарні і самодостатні креативні особистості, вони близькі і водночас несхожі за ознаками свого стильового мовлення, за образно-емоційним наповнення авторських мистецьких праць. Проникливо-ліричні і поетичні художні одкровення Лариси Олександрівни звучать особливо зворушливо і по-жіночому принадно поряд з твердою чоловічою мужністю Івана Васильовича. Цей малярський дует продовжує традиції закарпатської художньої школи, у їхніх роботах відчувається безмежна закоханості у рідний край і щире прагнення виобразити світ під знаком гармонії та злагоди. Виставку можна побачити до 31 травня.