Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Афіша

13 травня, 16:18
ФОТО З САЙТА IMG.HURTOM.COM

ФІЛЬМ ТИЖНЯ

День Миколи Мащенка в кінотеатрі «Ліра» — 21 травня

Відомий режисер, колишній голова Національної спілки кінематографістів і директор Кіностудії ім. Довженка створив понад 20 фільмів, серед яких найвідоміші: «Комісари», «Як гартувалася сталь», «Овід», «Богдан-Зіновій Хмельницький»,  документальна стрічка про Данила Шумука (багатолітнього політв’язня) та інші. Серед заслуг Мащенка голова Національної спілки кінематографістів України бачить і створення Міжнародного кінофестивалю «Молодість». У рамках «Дня Мащенка» покажуть кінофільми: «Дитина» (1967 р.) і легендарних «Комісарів» (1970 р.), а також документальну стрічку «Микола Мащенко. Незавершений портрет» (Л. Роднянською знятий  1999 р.).


ВИСТАВА ТИЖНЯ

«Я — Марія Каллас» — 21 травня в Театрі на Подолі (у залі «Театральної вітальні» на Андріївському узвозі)


ФОТО НАДАНЕ ЛІТЧАСТИНОЮ ТЕАТРУ НА ПОДОЛІ

Драму Терренса МакНеллі поставив  художній керівник театру Віталій Малахов 2007 року, і відтоді вистава завжди відбувається з аншлагами (музичне оформлення — Володимира  Борисова, художник із костюмів — Ніна Руденко). Це історія про примадонну Опери, легендарну Марію Калласс. Захоплені глядачі нагородили її  титулом La Divina — Божественна, який зберігся за нею і після смерті. Марія вміла поглянути на багато сторінок оперних партитур новим, свіжим поглядом, відкрити в них досі не звідану красу. Співачка виконала близько сорока партій, виступивши на сцені понад 600 разів,  записувалася на платівки, робила спеціальні концертні записи, співала на радіо і телебаченні. Її обожнювала публіка, а в коханні левиці не таланило. У виставі (не під фонограму, а наживо) звучать оперні арії з репертуару співачки у виконанні лауреата міжнародних конкурсів Олександри Пашкової (сопрано),  акомпаніатор — Тимур Полянський, а роль Марії Каллас  неперевершено грає  Тамара Плашенко.


КНИЖКА ТИЖНЯ

Храми України в творчості Тараса Шевченка — дослідження Лесі Генералюк 

У столичному видавництві «Балтія-Друк» побачило світ  грунтовне дослідження  «Святим дивом сяють храми божі...» (храми України в малярстві, поезії, прозі Шевченка) Лесі Генералюк. Увесь її доробок базується на глибокому аналізі мистецьких і літературних творів Кобзаря, де зображуються й згадуються визначні храмові споруди Київщини, Полтавщини, Чернігівщини, Черкащини, — регіонів України ХІХ століття, якими подорожував за життя Тарас Григорович. Інтелектуальне письмо Л. Генералюк вимагає від читача певного освітнього рівня, щоб розібратися в авторських посиланнях на праці Хайдеггера, Редфілда, Еліаде, Сантаяни, Рибо, Рескіна та ще з десятка поважних науковців минулого і нинішнього століть.


КОНЦЕРТ ТИЖНЯ

«Чекаючи на GODO» — 21 травня в МЦКМ (Жовтневий палац)


ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Відомий  український тенор Юрій Годо  виступить  у супроводі естрадно-симфонічного оркестру України. Цим концертом співак відзначить 20-річчя своєї  творчої діяльності. Юрій Годо з успіхом виступає  на легендарних  майданчиках «Реал-опера» (Мадрид), «Карнегі-хол» (Нью-Йорк), у театрах Парижа, Неаполя, Венеції, Мюнхена та ін.

Київський концерт відбудеться під егідою Міжнародного добродійного фонду «Хай світ пізнає Україну». У програмі прозвучать золоті оперні хіти, українські народні пісні, власні твори Юрія, а також популярні: Nessun dorma, La donna e mobile, Non e’, O, sole mio, Bamboleiro, Volare, Bessa me mucho, Phantom of the opera,  «Чорнії брови, карії очі» та ін. Спеціальним гостем вечора стане всесвітньо відомий композитор, гітарист, соліст легендарної групи The Gipsy Men Маріо Реєс (Франція:), також у концерті візьмуть участь: Міла Нітіч, Євген Хмара, переможець конкурсу «Дитяча «Нова хвиля» Андрій Бойко та камерний хор «Хрещатик».


ВИСТАВКА ТИЖНЯ

«Латинські мрії та міфи про латишів» в Івано-Франківському краєзнавчому музеї

Співорганізатором виставки художниці з Риги — Агнесе Буле — виступило  Посольство Латвійської Республіки. Дипломати звернулися з проханням до мерії Івано-Франківська провести творчі майстерні для дітей вимушених переселенців та юних вихованців художніх шкіл міста. Місцем проведення заходу обрано Івано-Франківський краєзнавчий музей. Виставка «Латвійські мрії» Агнесе Буле — художній і соціальний проект, який майстриня  започаткувала ще  1999 року. Це — думки мисткині, розказані мовою художніх образів  про світ латиських міфів, історії, поезії та ідентичності. У вигляді метафори, іронії та параболи відтворено теми походження, розвитку, існування та буденного життя латвійського народу. Художниця одночасно дивиться на минуле, сучасність та майбутнє. До речі, роботи майстрині вже експонувалися в Києві, Львові та Одесі. Роботи майстрині у Івано-Франківську можна побачити до 28 травня.

ФОТО З САЙТА VIKNAODESSA.OD.UA

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати