Гімн... лататтю

«Пейзаж. Великий і маленький» назвав свою виставку Олексій Белюсенко, яка відкрилася в галереї «Триптих АРТ».
Художник — уродженець Казахстану. Його роботи представлено в зібраннях і галереях 30 країн. Олексій Белюсенко є членом творчого об’єднання БЖ-Арт. Серед творчих пріоритетів — малярство, графіка, колаж, скульптура, дизайн інтер’єру, реставрація. Половину робіт нової експозиції митець присвятив... лататтю. Це пейзажі різного розміру, які становлять лише частину серії, створеної митцем на цю тему. Вдала гра кольору у поєднанні з переважанням «холодної» частини спектру приводить до особливого ефекту. Дивлячись на насичені синьо-зелені тони очей глядачів відпочиває і радіє.
У той же час, м’якість ліній і присутність округлих контурів листя латаття надають кожному полотну душевну теплоту. Потаєне життя глибоко захованого коріння, мешканці підводного світу... Белюсенка можна назвати «співцем» річкових мотивів. У представлених на виставці роботах художника практично відсутні гострі кути. Хіба що, за вимушеним винятком у вигляді львівського пейзажу. Здається, що навіть склепіння будівель (вірніше, їхні тіні) набувають у Олексія Белюсенка певну «неевклідову» заокругленість. Майстер тяжіє до споглядальності, злиття себе з природою в певній сокровенній містерії. За великим рахунком, у лататті прочитується дуже тонка і поетична підоснова. Згідно з однією з польських легенд, пов’язаних із Ольштином, туди прибув Святий Якуб. Гинучи від спраги, він благав про диво. І раптом з річки вийшла молода красуня і подала у великій лілеї джерельну воду.
Вдивляєшся в латаття Белюсенка і боїшся нахилитися над ним нижче. Адже невідомо, чи з’явиться добра дівчина знову. А раптом замість неї з води з’явиться ундина Сусанна і потягне вас на дно? Виставка експонується до 30 липня.