Коротко / КУЛЬТУРА
Париж у Києві
Позавчора в Маріїнському парку стартував кінофестиваль «Париж як він є». Організатором акції виступив Французький інститут в Україні. Мета фестивалю — по-новому поглянути на легендарне місто на берегах Сени. Париж — сучасний та мультикультурний центр уваги всього світу з усіма рисами, притаманними найбільшим містам планети. Кіно, музика, фотографія, література складає проект «Париж як він є» й запрошує на нову зустріч з вічним містом та з усім, що з ним пов’язано на початку ХХІ століття, підкреслюють організатори фесту. Вибірка фільмів містить нові повнометражні стрічки, декорацією до яких є сама французька столиця. У програмі, яка відбувається з 13 по 19 вересня, шість безкоштовних сеансів просто неба, п’ять із яких супроводжуються показом короткометражних фільмів. Учора відбувся концерт «FRENCH KISS TOUR» за участі Полін Парi, Полін Кроз та Елоді Фреже — трьох представниць французької пісні. Кияни змогли оглянути світлини французького фотографа Жерара Юфераса «Закоханий Париж» , а у п’ятницю (18.30) на рандеву запросить Бертран де Сен-Венсан — журналіст провідної газети «Фігаро» та автор книги «Весь Париж». До фесту залучилась і галерея «Хлібня» — там 15 вересня відкриється виставка фотографій «Закоханий у Париж», повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Хто краще заспіває пісень «ВВ»?
Відомий український рок-гурт «Воплі Відоплясова» оголосив конкурс на краще виконання пісень зі свого репертуару. Як повідомляється на сайті vopli.com.ua, у триб’юті, приуроченому до 25-річчя «ВВ», може взяти участь будь-хто з бажаючих незалежно від віку, рівня музичної підготовки та місця проживання. Для участі конкурсанту необхідно зняти на відео власне виконання будь-якої пісні «ВВ», викласти його в будь-яку соціальну мережу на кшталт «ВКонтакте», Facebook і YouTube і надіслати гурту посилання на електронну адресу vopli.tv@gmail.com. Роботи приймаються до 15 листопада. Переможець конкурсу отримає iPad 2, а з кращих кавер-версій буде складено народний інтернет-триб’ют, який буде випущено в грудні. Як розповів «Дню» лідер «ВВ» Олег Скрипка, автори найцікавіших робіт отримають можливість заспівати разом із гуртом на концертах ювілейного туру, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Вітні Х’юстон повертається в кіно
Легендарній американській співачці Вітні Х’юстон запропонували роль у римейку музичної драми «Спаркл», повідомляє lenta.ru, посилаючись на The Hollywood Reporter. Оригінальна стрічка режисера Сема О’Стіна вийшла в прокат 1976 року. На її зйомки кінематографістів надихнула історія групи The Supremes. Події фільму «Спаркл» розгортались наприкінці 1950-х і на початку 1960-х. Головною героїнею стрічки була молода співачка Спаркл Вільямс. До речі, в оригінальному фільмі головну роль виконувала актриса Айрін Кера, а в римейку героїню зіграє Джордін Спаркс. Якщо Вітні Х’юстон погодиться на участь у проекті, вона виконуватиме роль матері Спаркл. Нагадаємо, як кіноактриса Х’юстон дебютувала на великому екрані 1992 року, виконавши головну жіночу роль у фільмі «Охоронець». Її партнером по картині був Кевін Костнер. Пізніше Х’юстон знялась у фільмах «В очікуванні видиху» та «Дружина священика». З кінця 1990-х співачка актрисою не виступала.
Унікальний експонат — бронзове дзеркало II століття н.е.
Східна колекція Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків поповнилася унікальним предметом: київський колекціонер Олексій Коваль подарував музею бронзове дзеркало, виготовлене в Китаї, як припускається, близько 1800 років тому, у ІІ столітті нашої ери, за доби правління династії Хань. Досі в музейній колекції мистецтва Китаю зберігався лише один предмет тієї епохи — великий бронзовий барабан, оздоблений космогонічними орнаментами. Дзеркало зроблено в формі невеликого литого бронзового диска, одна сторона якого гладка, інша — декорована різьбленим візерунком та має у центрі вушко для підвішування. Продавець антикварної крамниці в Пекіні, де 2005 року пан Коваль придбав цей загадковий предмет, не зміг пояснити його призначення. Наукова розвідка, яку здійснив О. Коваль після повернення до Києва, дала неочікуваний результат: найближчими аналогіями виявилися стародавні китайські бронзові дзеркала початку нашої ери. Щоб перевірити це, пан Коваль звернувся до музею — і провідні українські фахівці підтвердили його визначення! Однак найнесподіваніше сталося далі: переконавшись у надзвичайній цінності речі, Олексій Коваль вирішив подарувати дзеркало Національному музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Нагадаємо, в експозиції Музею мистецтв ім. Ханенків можна також побачити унікальні твори класичного мистецтва Італії, Іспанії, Франції, Нідерландів, Індії, Тибету, Монголії, Китаю, Японії, Ірану, Іраку, Сирії, Єгипту, Туреччини, Середньої Азії та Кавказу, пам’ятки Давнього Єгипту, Греції та Риму, а також чотири унікальні ранньовізантійські енкаустичні ікони VІ—VІІ століть, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Випуск газети №:
№164, (2011)Рубрика
Культура