Коротко / КУЛЬТУРА
Валерій Золотухін очолив Таганку
«День» у № 116 уже писав про конфлікт, що спалахнув у Московському театрі на Таганці між акторами трупи й художнім керівником колективу Юрієм Любимовим. Скандал так і не вдалося загасити... Призначення директором Театру на Таганці Валерія Золотухіна, чого вимагали артисти, сталося після численних усних і письмових звернень колективу театру до департаменту культури Москви, який до останнього сподівався на повернення Юрія Любимова, але, не діждавшись, пішов на поступки... Постанова, підписана директором департаменту культури Москви Сергієм Худяковим у понеділок, 18 липня, наказує призначити Валерія Золотухіна директором з додатковими функціями художнього керівника до 15 жовтня цього року, до початку нового театрального сезону, повідомляє Інтерфакс. До речі, Валерій Золотухін прийшов у театр на Таганці разом з Любимовим, який заснував театр 1964 року, і грав у безлічі його постановок. Нещодавно Золотухін відзначив 70-річний ювілей, відкривши в Барнаулі нову будівлю Алтайського молодіжного театру, який він очолює останні шість років.
Жнива зібрати й на весіллі побувати!
У Національному музеї народної архітектури та побуту України у Пирогові з 5 по 7 серпня відбудеться II Міжнародний етнографічний фестиваль «Жнива-2011. Весілля». Його учасники молотитимуть зерно, виготовлятимуть борошно та випікатимуть хліб. Проводитимуться майстер-класи: з виготовлення гнізд для лелек, соломоплетіння, ковальства, гончарства, писанкарства тощо. У «Катрусиному кінозалі» охочі зможуть переглянути українські та світові фільми на етно-тематику. Окрім цього, науковці України, Росії та Польщі читатимуть лекції з народного художнього мистецтва, історії вбрання, проблем сучасного побутування етнокультурного простору. А ще, всіх учасників фестивалю запросять на українське весілля. Арт-керівник «Жнива-2011. Весілля» Ірина Данилейко розповіла, що 7серпня, Дмитро Роговий із Білої Церкви та Дарина Назаренко з Сум увінчають своє життя шлюбом. За основу взято весільний обряд, записаний у 1877 р. Павлом Чубинським у м. Борисполі. До речі, організатори фесту хочуть встановити рекорди України: «Найбільша кількість людей на традиційному весіллі» та «Найбільший весільний коровай» (розраховують на 6 тис. гостей на весіллі та на коровай у 350 кілограмів). А якщо буде негода під час фестивальних заходів, то свято все одно відбудеться! Ірина Данилейко нагадала: «За народним повір’ям, якщо йде дощ, то життя молодят буде щасливим»! На фесті виступатимуть українські та закордонні фольклорні гурти, зокрема, «Божичі», «Надобридень», «Буття» (Україна), «PKS» (Польща), «Szigony» (Угорщина) та інші, повідомляє Оксана ЗАГАКАЙЛО, Літня школа журналістики «Дня».
Шварценеггер повертається в кіно
Компанія Lionsgate розкрила деталі сюжету нового фільму Арнольда Шварценеггера «Останнє протистояння». Офіційний прес-реліз проекту опублікувало видання Collider. В центрі сюжету невелике місто на кордоні США і Мексики. Головний герой — шериф цього міста на прізвисько Оуенс, що колись працював у поліції Лос-Анджелеса, звідки йому довелося піти через провалену операцію. Саме це місто виявляється на шляху могутнього наркоторгівця, втікача з американської в’язниці, який намагається сховатися в Мексиці із заручниками і бандою прибічників, пише lenta.ru. Раніше повідомлялося, що фільм є вестерном, проте, як випливає з прес-релізу, дія картини розгортається у наш час. Зйомки стрічки, бюджет якої складає 30 мільйонів доларів, мають розпочатися у вересні 2011 року. Режисером картини виступить Кім Чжи Ун («Хороший, поганий, довбанутий» і «Я бачив диявола»), для якого стрічка стане першим англомовним проектом у кіно. Спочатку головну роль у фільмі мав зіграти Ліам Ніссон, який не зміг узгодити графік зйомок, тому відмовився від участі в проекті.
Роботи Лук’яньонок, наче день і ніч
Персональна виставка Наталії Лук’яньонок, що проходить в Українському фонді культури, представляє київську художницю в двох її іпостасях — як живописця та як графіка. Відмінність облич вражає — це просто денний й нічний боки одного дару, єдиної творчості. Наталія Лук’яньонок-живописець — автор життєрадісних, оптимістичних, багатокольорових портретів, пейзажів, натюрмортів. Це світ красивих, успішних людей, затишних зимових сутінків, морської далі, що зачаровує, і яблуневих квіток, які, щоб розкритися (буквально) у всій своїй пишності, стають величезними, як планети. Водночас графічні поліптихи мисткині — це простір таємниці та мрії, прозорих тіней і мерехтливих зірок, де тіла та душі, звірі та планети стають співрозмовниками — один одного, глядача, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Випуск газети №:
№125, (2011)Рубрика
Культура