Коротко / Культура
Пленери на київських кручах
У Національному музеї російського мистецтва можна побачити живі образи, перше найбільш правдиве відчуття художника, не замулене і не зіпсоване пізнішими намаганнями автора «вдосконалити» свій твір у майстерні. Мистецький проект «Київ живописний» — апофеоз пленерного мистецтва української живописної школи, який стартував ще в травні й постійно набирає обертів. До участі в проекті залучено представників від живописних шкіл Закарпаття, Києва, Криму, Львова, Одеси та Харкова — повна палітра українського класичного живопису. У Національному музеї російського мистецтва представлена експозиція, включає невелику частку напрацьованого матеріалу, зате, вперше дає змогу побачити й порівняти творчість майстрів всіх зазначених живописних шкіл України. «Родзинкою» експозиції є пленерні твори юних художників із дітячо-молодіжного центру «Барви України» міста Вінниці. Попереду пленери творчості українських живописців у режимі «non stop», звітні салони та великий вернісаж для гостей з Європи в 2012 році. Автори проекту — громадська організація «Мистецький курінь» спільно з творчим об’єднанням «Юрковиця», спираючись на підтримку наукових консультантів проекту — академіка Олександра Федорука, лауреата Шевченківської премії Миколи Стороженка, краєзнавця Дмитра Малакова, мають надію отримати якісний і цілісний образ української палітри. За задумкою авторів, проект має спровокувати дискусію про престиж Української живописної школи, як такої, що сьогодні є попереду своїх європейських вчителів (згадаємо кінець ХІХ ст.) і, на відміну від них, у сучасному живописі утримує традиції класичного мистецтва, збагачені культурними особливостями української школи.
Джамалу знімає голівудський режисер
Чарлі Стедлер, відомий своєю стрічкою «Дохла риба» з Гарі Олдменом у головній ролі, знімає кліп для української співачки Джамали. Бюджет кліпу складе 110 000 дол., повідомляє прес-служба співачки. Зйомки кліпу на пісню It’s Me Jamala проходили в одному з київських клубів і в будівлі Національної телекомпанії України. Спеціально побудовані масштабні декорації концертного залу й телевізійної студії 60-х років. За сценарієм, Джамала вривається на сцену під час прямого ефіру телевізійної програми і своїм виступом змінює перебіг шоу... Кліп It’s Me Jamala з’явиться в ефірі музичних каналів у середині жовтня. Він стане третім відео співачки після You’re Made Of Love і History Repeating. Усі три композиції увійдуть до дебютного альбому, над яким Джамала працює разом із відомим українським музикантом і саундпродюсером The Maneken (Євген Філатов). Велика частина пісень в альбомі — авторські композиції співачки. Нагадуємо, що Джамала увійшла до українських півфіналістів «Євробачення-2011» і 3 жовтня в прямому ефірі Першого Національного представить свою нову композицію, яку підготувала для конкурсу.
Психолог для Гарі Поттера
Аби краще вжитися в роль юриста Артура Кіппа, головного героя стрічки «Жінка в чорному», акторові Деніелу Редкліффу було потрібно попрацювати з професійним психологом, повідомляє lenta.ru, посилаючись на Contactmusic.
Психолог, який спеціалізується на роботі з клієнтами, що втратили близьких, повинен допомогти Редкліффу краще відчути характер Артура Кіппа. Фільм «Жінка в чорному» створено на однойменному романі англійської письменниці Сьюзан Гілл. Відповідно до сюжету, Артур Кіпп приїжджає в оточений болотами маєток і з’ясовує, що там мешкає мстивий дух жінки, яка померла багато років тому. Наприкінці роману з вини примари головний герой втрачає дитину та дружину. Сценарій до фільму «Жінка в чорному» написала Джейн Голдман, що раніше брала участь у роботі над картинами «Піпець» та «Зоряний пил». Картина вийде в прокат наступного року. Нагадаємо, що в середині листопада в прокат вийде фільм «Гарі Поттер і Дари смерті», в якому Редкліфф також виконує головну роль. Стрічка є екранізацією останньої з серії книг Джоан Роулінг. Творці картини вирішили поділити всі події роману на дві серії. Друга частина «Дарів смерті» вийде на екрани в липні 2011 року.
Робот Кін-Конг з’явиться в мюзиклі
Компанія Global Creatures оголосила про запуск нового бродвейського мюзиклу «King Kong — Live on Stage». Про це повідомляється на офіційному сайті проекту.
Продюсером мюзиклу стала Кармен Павлович, режисером — Деніел Крамер, сценарій писав Крейг Лукас. За музичну частину вистави відповідає композитор Маріус де Вріс, що працював, зокрема, над саундтреком до фільму Бази Лурманна «Ромео + Джульєтта». Творці мюзиклу вже випробували робота, заввишки близько семи метрів, який зображатиме Кінг-Конга. Робота над ним велася понад шість тижнів. У даний момент доопрацьовується сценарій і аранжування — співцям і танцюристам на сцені акомпануватиме живий оркестр. За словами Павлович, сам Кінг-Конг співати не буде, проте «в цій історії більш, аніж достатньо моментів, які можна обіграти за допомогою музики».
Павлович також розповіла, що до роботи над мюзиклом було залучено спадкоємців Меріана Купера — режисера першого фільму про Кінг-Конга, випущеного 1933 року.
Мюзикл «King Kong — Live on Stage» планується випустити на Бродвеї 2013 року.
«Пісні душі»
Організатори Міжнародного музичного проекту присвятили програму пам’яті відомого гуманіста, поета, композитора, художника — Шрі Чінмоя (1931—2007 рр.). Він народився в Індії, але останні 43 роки свого життя мешкав та працював в Америці. Усьому світу відомі виступи Шрі Чінмоя в ООН та ЮНЕСКО, ці виступи він називав «концертами миру». Також неодноразово проходили виставки його живопису та графіки. Усі проведені ним заходи були безкоштовними. Музиканти й гурти з 18 країн зібралися, щоб створити чарівний світ краси й гармонії. Це міжнародний колектив «Оркестр Гандарва Лока», дует Аніл Дікшит (Індія) і Правін (Росія), гурт «Безмовність і звук» (Україна), Манду і Вішуддхі Труммер (Австрія) , Адеш і Аджита Відмер (Швейцарія) та багато інших. Концерт уже з великим успіхом пройшов у Нью-Йорку, Чикаго, Сан-Франциско, Відні, Монреалі, Мілані, Цюріху, Берліні, Осло, Санкт-Петербурзі та інших. Програма «Пісні душі» — це мелодії та імпровізації на західних і східних інструментах, у поєднанні із прекрасним співом. Нагадаємо, що його учасники присвятили концерт пам’яті Шрі Чинмоя, який написав понад 21000 пісень і музичних композицій, а також дав 777 концертів на 5 континентах! Уперше в України 2 жовтня в МЦКiМ (Жовтневий палац) пройде концерт «Пісні душі» — вхід безкоштовно! Інформація і фрагменти концертів дивиться на сайті: www.songsofthesoul.com.ua
Свобода на вулиці
Мешканці міста Донецька та Макіївки отримали змогу побачити справжній вуличний театр. Феєричне шоу пройшло в рамках міжнародного культурного проекту «Театральна сцена: Звуки вулиць». Ця акція поєднала: виставу німецького режисера народного театру «Фольксбюне Берлін» Андреаса Мерца, фаєр-шоу від донецького театру вогню «Комитет Поджога» та перкусії від школи «Бабабаси». Вистава називалася «Свобода: етнічні витоки». Двадцять молодих акторів із різних куточків країни проходили відбір на майстер-класах і тільки десять із них зіграли. За словами Андреса Мерца, у Німеччині така вистава має назву «мозаїки» бо поєднує декілька різних жанрів. В Україні представили суміш двох казок «Білосніжка» та «Снігова королева», додали монологи на соціальну тематику (нерівність, антиморальність, прав жінок тощо). За словами організаторів Донецький регіон був обраний не випадково. «Реалізувати проект у Східній Україні організатори вирішили через притаманний Донецькому регіону консерватизм, схильність не приймати щось нове та незнайоме. Подолати саме ці стереотипи, відвернути населення від механічних буднів та матеріальних цінностей і збираються прихильники сучасного театрального мистецтва» — повідомляє портал неполітичних новин.
«Це проект — поєднання музики, вогню та театру. У виставі я граю Скомороха, Гітлера та Гнома, — розказав Андрій ЗЕЛЕНСЬКИЙ, м. Макіївка. — Мені дуже сподобалось приймати участь у таких заходах, відвідувати майстер-класи німецького режисера», повідомляє Катерина ЯКОВЛЕНКО, Донецьк.
Кіно навіяло домисли Блера
Сценарист Пітер Морган знайшов у книжці мемуарів колишнього британського прем’єра Тоні Блера «Подорож» вигадану сцену зі свого оскароносного фільму «Королева», пише The Daily Telegraph . У книжці Блер наводить діалог між ним і Єлизаветою II, в ході якого королева говорить: «Ви мій десятий прем’єр-міністр. Першим був Уїнстон, це було ще до вашого народження». У фільмі «Королева» ця фраза звучала так: «Ви мій десятий прем’єр-міністр, містер Блер. Першим був Уїнстон Черчілль». Морган стверджує, що діалог у фільмі не був заснований на реальних подіях і є його вигадкою. «Я дуже прагнув видатися обізнаною людиною, але насправді цілком вигадав ці фрази. Звідки мені знати, про що міністри говорять із монархами», — розповів про роботу над сценарієм «Королеви» Морган. Сценарист висунув три можливі версії того, як його домисли опинилися в мемуарах колишнього глави британського уряду. «Перший варіант — я ідеально вгадав зміст діалогу, але тоді це просто унікальний випадок. Другий — Блер вирішив офіційно завірити мою вдалу вигадку. І, нарешті, третій варіант — після кількох джин-тоніков сцена з кіно змішалася в його голові з реальністю. Це було б кумедно, оскільки Блер запевняє, що ніколи не дивився наш фільм», — сказав Морган.
Автобіографія Тоні Блера «Подорож» вийшла в світ 1 вересня 2010 року. 4 вересня екс-прем’єр проводив автограф-сесію в Дубліні, де його закидали яйцями й черевиками активісти антивоєнних рухів. Через побоювання нових безладів Блер відклав зустріч із читачами, яка мала пройти в Лондоні, нагадує lenta.ru. Історичний художній фільм «Королева» режисера Стівена Фрірса за сценарієм Пітера Моргана вийшов у 2006 році. У картині розповідається про події, що відбувалися в оточенні Єлизавети II відразу після загибелі принцеси Діани в автокатастрофі в 1997 році. У 2007-му фільм був нагороджений премією «Оскар» за головну жіночу роль, яку зіграла Хелен Міррен.
Бернард Шоу — фотограф
Декілька тисяч фотознімків, що не публікувалися раніше, з особистого архіву відомого британського драматурга Бернарда Шоу, який пристрасно захоплювався фотографією і любив експериментувати з різною технікою, будуть викладені в інтернеті, повідомляє inopressa.ru, із посиланням на The Independent. Розбираючи архіви, співробітники Національного трасту Великої Британії та Лондонської школи економіки і політичних наук (LSE), в заснуванні якої брав участь письменник, наштовхнулися на колекцію з 20 тисяч фотокарток, негативів і вирізок із публікацій у пресі, що не були занесені в каталог. Виявилося, що знімки, які представляють колосальний інтерес як для біографів Шоу, так і для тих, хто цікавиться історією фотографії, пролежали тут понад 50 років, і ніхто не знав про їхнє існування. Велику частину колекції складають фотознімки, зроблені самим драматургом, який був дуже різносторонньою й допитливою людиною, заявила газеті куратор Національного трасту Файона Хол. За її словами, любительські знімки Шоу створюють зовсім інший образ письменника, що разюче відрізняється від його «офіційних» портретів. «На своїх класичних фотографіях Бернард Шоу з’являється як неусміхнений, вишукано одягнений джентльмен із палицею в руках, а ці знімки показують, що він був абсолютно іншою людиною, яка любила прогулюватися з фотокамерою, влаштовувала пікніки й пустувала, копіюючи пози знаменитих скульптур», — пояснила Хол. На думку дослідників, користувачі інтернету, яким захочеться проглянути фотографії з цього архіву, зможуть скласти уявлення про те, яким було культурне життя у Великій Британії на початку ХХ століття. Окрім фотографій, що увіковічили самого Бернарда Шоу, в колекції також є фотокартки британської актриси Вів’єн Лі та британського композитора Едварда Елгара. Свою першу фотокамеру Бернард Шоу, якому, за його словами, «завжди хотілося стати Мікеланджело, а не Шекспіром», купив 1898 року. З тих пір письменник ніколи з нею не розлучався і привозив безліч знімків зі своїх подорожей Європою, Південною Африкою та Новою Зеландією.
Випуск газети №:
№172, (2010)Рубрика
Культура