Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / КУЛЬТУРА

26 листопада, 00:00

Крушельницька повернулася до... Варшави

У Великому театрі Національної опери Польщі було представлено погруддя легендарної українки — оперної співачки Соломії Крушельницької. Ця робота виготовлена за сприяння Фонду Арсенія Яценюка «Open Ukraine» і стала експонатом галереї видатних митців Варшавського оперного театру. Виконав скульптурну композицію художник Василь Ярич. Саме погруддя зроблене з бронзи, підставка й колона — з граніту. Загальна висота композиції більше двох метрів. Вартість проекту — більше 115 тисяч гривень. «Це перше погруддя Соломії Крушельницької в Польщі», — сказав архітектор композиції Орест Скопа. Художнім образом, що надихав творців, став образ Крушельницької під час виконання ролі Графині в однойменній опері Станіслава Монюшка. Нагадаємо, з «Варшавським періодом» пов’язані чотири роки діяльності Соломії Крушельницької. Її виступи на оперній сцені підняли на високий рівень успіх опери Монюшка. Вважається, що саме Крушельницька стала найкращою виконавицею ролі Гальки в однойменній опері, за що поляки часто називають її «польською» оперною співачкою.

— Уже понад сто років Соломія Крушельницька вважається однією з чільних постатей в історії польського оперного мистецтва. Тепер вона повертається до Варшави. Погруддя стоятиме поряд із так званими Редутними залами Великого театру — тією частиною, що залишилася неушкодженою під час зруйнування Варшави у роки Другої світової війни, тож ці приміщення ще пам’ятають горду ходу нашої примадонни», — сказав Ростислав Крамар, ініціатор події, викладач Варшавського університету. Прикрасою урочистого вечора став виступ сестер Наталі та Галини Дацько. Львівські оперні співачки виконали арії з репертуару Соломії Крушельницької, повідомляє Тарас МЕЛЬНИК.

Кіно з Угорщини

З 25 по 30 листопада у Києві проходить кінофорум. Організаторами «Фестивалю сучасного угорського кіно» виступають Посольство Угорської Республіки в Україні та агенція «Артмедіа». З нагоди цієї події в нашу столицю приїхав Пал Сандор — всесвітньо відомий кінорежисер, продюсер, лауреат найбільш почесних кінопремій Угорщини: премії Лайоша Кошута, премії Бели Балаш і премії за значний внесок у розвиток акторського мистецтва, а також володар 24-х міжнародних нагород, серед яких — «Срібний ведмідь» Берлінського кінофестивалю, премія ФІПРЕСІ Каннського фестивалю, «Срібний Хьюго» Чикагського кінофестивалю, премія критиків фестивалю у Карлових Варах. Митець розказав представникам українських ЗМІ про особливості угорського кінематографу, його розвиток, перспективи поглиблення культурних зв’язків між нашими в сфері кінематографії. Також був показаний його фільм «Ноїв ковчег».

Чаплінський музей у Швейцарії

На березі Женевського озера відкриється Будинок Чарлі Чапліна, який стане першим музеєм, присвяченим знаменитому кіноакторові, режисерові, композиторові та продюсерові, повідомляє lenta.ru, посилаючись на AP. Цю новину агенції повідомив син Чапліна Майкл. Було потрібно майже десятиріччя, щоб отримати від влади дозвіл на облаштування музею. «Увесь цей час до нас приходили люди з різних країн і прохали дозволити пройтися алеями парку, часом прибували цілі туристичні автобуси. Тому ми й вирішили перетворити цей будинок на музей», — прокоментував Майкл Чаплін. Вартість реконструкції вілли Corsier-sur-Vevey та облаштування музею оцінюється в 50 мільйонів доларів. Експозиція складатиметься не лише з речей Чарлі Чапліна, але й унікальних кіноматеріалів із родинного архіву й навіть голографічних зображень. «Ми відмовилися від ідеї повністю статичного музею, оскільки це б суперечило самому духові кінематографа», — додав Майкл Чаплін. Всі роботи повинні бути завершені протягом двох років. Нагадаємо, що Чарлі Чаплін перебрався на постійне місце мешкання до Швейцарії 1952 року після того, як йому було відмовлено у видачі американської візи. Актор помер у грудні 1977 р.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати