Коротко / КУЛЬТУРА
У царстві кольорів
У галереї «Срібні дзвони» проходить персональна виставка Владислава Вахрушкіна. Майже всі картини, що її склали, — квіти (винятків тільки два — «Амстердам» і «Натюрморт»). Владислав Вахрушкін відверто милується своїми вишуканими моделями, їх екзотичним забарвленням, чудовою формою, абсолютно казковою різноманітністю. Іноді це просто — «портрет квітки» («Царські кучері», «Венерин черевичок», «Філонопсис», «Ріверхоук»), але нерідко — своєрідно «намальований вірш», їй присвячений («Перлинний розсип», «Просвіт», «Весняна палітра», «Вечір у теплиці»), а часом — немов би ціла серія, що передає поступове розгортання всієї краси квітки, що розпускається — від самого «Начала» і до повної пишності. Проте, в усьому цьому немає нічого дивного, тому що Владислав Вахрушкін — не тільки художник, але й науковий співробітник Ботанічного саду, фахівець із орхідей, передає Оксана ЛАМОНОВА.
Бабуня-детективниця
93-річна жителька Великої Британії Лорна Пейдж опублікувала перший у своїй кар’єрі детектив під назвою «Небезпечна слабість», що виявився бестселером. На гонорари і кошти, отримані від продажу невеликої квартири в графстві Суррей, Пейдж купила просторий сільський будинок і запросила своїх однолітків, що коротають вік у притулках для старих, приєднатися до неї, пише lenta.ru. посилаючись на The Guardian. До Пейдж уже приєдналися троє її ровесників, а десятки інших старих займають чергу. «Притулки для старих бувають такими сумними. Сидиш цілий день біля вікна, і немає з ким поговорити. І я подумала, що було б добре влаштувати дім і сім’ю для кого-небудь, хто живе на самоті в такому домі. Та й у моєму віці добре мати кого-небудь поруч», — пояснила свою ідею письменниця.
Детектив «Небезпечна слабість» Пейдж написала три роки тому, але вона не розраховувала на публікацію. Текст книжки знайшла у валізі її невістка. Роман сподобався їй настільки, що вона вмовила свою немолоду родичку надрукувати його. Лорна Пейдж мала певний літературний досвід до дебютного роману: вона публікувала, головним чином, вірші і статті в журналах. Тепер, після успіху великої книжки, вона пише збірку оповідань.
Віртуальний фестиваль
Видавництво Activision Blizzard планує організувати в грі Guitar Hero World Tour віртуальний фестиваль Ozzfest, засновником якого є Оззі Осборн. Як повідомляється в офіційному прес-релізі, в цьому музичному симуляторі також з’явиться копія відомого музиканта. Розробники повідомили, що геймери зможуть виконати дві його пісні — Mr. Crowley і Crazy Train.
Окрім музики Оззі Осборна в рамках віртуального фестивалю геймери зможуть зіграти композиції таких гуртів, як Metallica (пісня Trapped Under Ice), System Of A Down (пісня B.Y.O.B), а також Black Label Society (пісня Stillborn).
Музичний симулятор Guitar Hero World Tour офіційно анонсували в травні цього року. Це перша гра серії, в якій крім пластикових гітар можна буде використовувати барабани й мікрофон, пише lenta.ru. Геймери зможуть не тільки виконувати музику відомих рок-гуртів, але і створювати власні композиції. Розробкою Guitar Hero World Tour для PlayStation-3 і Xbox 360 займається студія Neversoft Entertainment. За створення Wii-версії відповідає студія Vicarious Visions, а розробку гри для PlayStation-2 довірили студії Budcat Creations. У продаж Guitar Hero World Tour має надійти в жовтні цього року.
Попкорн під забороною?
Власники британських кінотеатрів ухвалили рішення заборонити продаж попкорну та інших закусок, оскільки, на їхню думку, вживання їжі заважає глядачам під час кіносеансу, повідомляють РІА «Новости». Уже в трьох мережах кінотеатрів, що відомі показом «інтелектуальних» фільмів, припинили продавати будь-які закуски. Даніель Броч, який володіє мережею кінотеатрів «Everyman» у Лондоні, заявив: в 17 нових приміщеннях для кінотеатрів, які він планує придбати, попкорн не продаватиметься. Пояснюючи причини нововведення, Броч заявив газеті The Sun: «Це ніяк не узгоджується з культурним вишуканим брендом, який я хочу продавати». А представник мережі «Picturehouse» стверджує, що припинення продажу попкорну вимагає багато глядачів. Щодо третьої мережі кінотеатрів, «Curzon», то там скасування продажу попкорну виявилося частково невдалим. Директор із маркетингу «Curzon» Річард Неппер заявив, що в трьох кінотеатрах мережі глядачі вимагали відновити продаж, і керівництво виконало це прохання.
«Ніхто, крім нас»
Відомий документаліст та письменник Сергій Говорухін на фестивалі російського кіно «Вікно в Європу» у Виборзі представив свій дебютний фільм у повнометражному ігровому кіно — «Ніхто, крім нас».
«Фільм знімали три роки, — розповів Сергій Говорухін РІА «Новости». — Я виступаю відразу в трьох іпостасях: автора літературної основи, режисера й продюсера. Ми хотіли зняти справжнє кіно, серйозне й проникливе...»
Зйомки відбувалися в Москві, в Криму, а військова частина — протягом двох місяців у горах Таджикистану. Разом із артистами знімалися й розвідники, які, на думку режисера, іноді перегравали артистів. У головних ролях знялися: Марія Миронова, Сергій Шнирьов, Сергій Маховиков, Катерина Рєднікова і Юрій Бєляєв. Музику написав композитор Едуард Артем’єв.
Нагадаємо, Сергій Говорухін як військовий кореспондент працював у зонах бойових дій у Таджикистані, Чечні, де був важко поранений, в Афганістані та Югославії. Він брав участь у бойових операціях.
Говорячи про свої плани, Говорухін, який зняв три картини (найвідоміша з них — документальна стрічка «Прокляті й забуті»), сказав, що найближчим часом планує зайнятися літературою. Сергій повідомив, що в Києві вийшла його книга — збірка мініатюр, заснованих на документальних фактах «Зі мною й без мене».
Випуск газети №:
№143, (2008)Рубрика
Культура