Коротко / КУЛЬТУРА
«Телесокирою» на Достоєвського
Дмитро Свєтозаров, син видатного режисера Йосифа Хейфіца й автор популярних серіалів «Вулиці розбитих ліхтарів», «Агент національної безпеки» й «На ім’я Барон», приступає до зйомок восьмисерійного телефільму «Злочин і кара» за романом Ф.М. Достоєвського, пишуть izvestia.ru. На ролі Родіона Раскольнікова й Сонечки Мармеладової режисер запросив молодих акторів Володимира Кошового й Поліну Філоненко. А персонажів другого плану зіграють зірки російського кіно: Андрій Панін стане слідчим Порфирієм Петровичем, Олександр Балуєв — Свідрігайловим, Сергій Бехтєрев — Лєбєзятніковим. Роль Мармеладова виконає Юрій Ковалів, а маму головного героя зіграє Олена Яковлєва. За словами Дмитра Свєтозарова, він захотів з’ясувати, що означає працювати з класикою. «Я зрозумів, що «Злочин і кара» — це роман про життя людини, яку загнали в тарганячу щілину», — говорить режисер. Твори Федора Михайловича Достоєвського, в тому числі й детектив про вбивство старої лихварки, завжди охоче екранізували на Заході. Перший іноземний «Злочин і кара» з’явився 1923 року. Фільми про Родіона Раскольнікова знімали американці (в голівудській картині 2002 року мати головного героя зіграла велика Ванесса Редгрейв), німці, фіни, поляки, хорвати, індійці, французи й, звичайно, майстри екранізацій — британці. В історії радянського кіно була лише одна екранізація «Злочину й кари» — класична стрічка Льва Куліджанова. Ситуація змінилася тільки в XXI столітті, коли, після успіху серіалу «Ідіот», переносити твори Федора Михайловича на екран кинулися всі кому не лінь. Так «Бісів» знімає Фелікс Шультес, «Братів Карамазових» — Юрій Мороз. Тепер компанію їм складе й Дмитро Свєтозаров.
Фестиваль Рільке
18 — 20 серпня в невеликому швейцарському місті Сьєр (округ Валі) пройде фестиваль поета-символіста Райнера Марії Рільке. У рамках феста пройдуть понад 200 різних заходів: літературні читання, лекції, театральні постановки, концерти. Центральною подією фестивалю стане виставка «Рільке — Цвєтаєва — Пастернак», на якій буде представлене листування трьох видатних поетів у період із травня по серпень 1926 року. Рільке — австрієць за походженням, останні роки свого життя провів у Швейцарії. 1899 і 1900 років він подорожував Росією. Духовна близькість із М. Цвєтаєвою скрасила останні місяці життя поета (Рільке помер 29 грудня від лейкемії), хоча вони так ніколи й не зустрілися. Для Б. Пастернака, за його ж власним визнанням, поезія Рільке мала основоположне значення, повідомляє Інтерфакс. У фестивалі візьмуть участь Євген Пастернак — син і біограф Бориса Пастернака, запрошений із Санкт-Петербурга дослідник творчості Рільке Костянтин Азадовський, відомий славіст, професор Женевського університету Жорж Ніва.
Конкурс по інтернету
XIII Міжнародний конкурс ім. П.І. Чайковського, який пройде в Москві червня наступного року, транслюватиметься на інтернет-сайті конкурсу www.XIIITC.ru. На сайті буде представлена інформація про учасників конкурсу, склад журі, а також загальний розклад прослуховувань, розказав керівник прес-центру конкурсу Сергій Шатунов. За його словами, там же, на сайті, можна буде замовити квитки на всі тури конкурсу. Можна дізнатися про історію конкурсу, є розділ «Зворотний зв’язок» і «Гостьова книга», в які можна надсилати будь-які запитання, а РІА «Новини» стануть інформаційним спонсором конкурсу.
«Акторка» від Говорухіна
Відомий кінорежисер, творець таких стрічок, як «Вертикаль», «Місце зустрічі змінити не можна», «Десять негринят», «Ворошиловський стрілок», «Благословіть жінку» і «Не хлібом єдиним» розпочав зйомки нової картини. Цього разу Станіслав Говорухін вирішив розповісти історію кохання, якому «кожен вік підвладний». Головними героями його нової картини стануть талановитий учений і акторка середніх років, якій ніяк не вдається влаштувати особисте життя. Роль артистки зіграє Євгенія Добровольська. За її словами, працювати з Говорухіним непросто. Зараз на майданчику найбільш напружений час: перші дні зйомок — і актори разом зі Станіславом Сергійовичем намагаються зрозуміти один одного і ролі, які вони мають зіграти. Сам Говорухін не зміг визначити жанр майбутньої стрічки, повідомляє news.ru. «Раніше такий фільм назвали б ліричною комедією», — зазначає він. Але зараз, за словами режисера, незрозуміло, що можна називати комедією: у молоді свої жарти, які Говорухіну зовсім не близькі. «У будь-якому випадку, про що б я не знімав, завдання в мене завжди одне — як у лікаря — не зашкодити, не розбудити в глядачах тваринні, ниці інстинкти, на які сьогодні багато хто орієнтується», — сказав на закінчення режисер.
Випуск газети №:
№138, (2006)Рубрика
Культура