Коротко / КУЛЬТУРА
Підробки з приватних колекцій
Близько 30% картин, що знаходяться у приватних колекціях на території України, які хоча б інколи демонструються, є підробками. Так оцінила кількість підробок мистецтвознавець, викладач Академії образотворчого мистецтва і архітектури Наталія Романова в інтерв’ю Інтерфакс-Україна. За її словами, активний рух щодо підробок робіт ще живих і вже померлих художників — українських класиків другої половини XX сторіччя, почався із середини 1990-х років. Романова зазначила, що традиційно в усьому світі з проблемою підробок борються шляхом проведення художніх експертиз, однак в Україні єдина система художніх експертиз відсутня. «В Україні за експертизу бралися всі, кому не лінь», — заявила вона, зазначивши, що в зв’язку з цим не лише у приватних колекціях, але і у багатьох музеях виставляються підробки. Як приклад вона навела виставку «Український живопис 1945—1989 років. З особистих колекцій», яка проводилася у Київському музеї російського мистецтва з 10 червня по 15 липня 2004 року силами галереї «Естамп» за підтримки Міністерства культури. На ній, незважаючи на протести авторів, виставлялися чотири підроблені картини Тетяни Яблонської, а також по однiй картині Сергія Григор’єва і Володимира Костецького.
Лувр перебудують
Американський архітектор Іо Мінг Пей знову буде працювати в Луврі. Директор музею Анрі Луаретт доручив автору відомої скляної піраміди нове завдання — пристосувати Лувр до кількості відвідувачів, що постійно збільшується.
В останнє десятиріччя кількість відвідувачів найбільшого паризького музею неухильно зростає. У 1993 році, коли для публіки було відкрито спроектоване Пеєм крило Richelieu, Лувр відвідувало менше ніж 5 млн осіб на рік. У 2005 році відвідувачів було вже 7 млн, а у 2010 році керівництво розраховує продати понад 9 млн вхідних квитків, повідомляє «Комерсант». За словами Іо Мінг Пея, відтоді, як він на прохання президента Міттерана спроектував крило і фойє музею, над яким і височіє відома піраміда, число відвідувачів збільшилося настільки, що фойє виглядає тепер «переповненим і страшенно тісним». У розпорядженні американського архітектора буде три місяці, за цей час Пей повинен буде представити керівництву Лувра своє рішення по пристосуванню музею до зростаючого обсягу туристів.
«Касабланка»: дивитися обов’язково
Британський журнал Radio Times опублікував список фільмів, знятих між 1919 і 2000 роками, рекомендованих до обов’язкового перегляду. Майбутнім синефілам журнал радить починати знайомитися з кінокласикою з фільму Майкла Кертіса «Касабланка» (1942). Усього в списку рекомендованих журналом стрічок, який повністю надається на сайті BBC (повідомляє lenta.ru), зазначено 25 картин. У рейтингу опинилися поруч відомий сюрреалістичний фільм Луїса Бунюеля і Сальвадора Далі «Андалузський пес» (1928) і голівудський блокбастер Майкла Бея «Армагеддон» (1998), класичний німий фільм Роберта Віне «Кабінет лікаря Калігарі» (1919) і «Кримінальне чтиво» Квентіна Тарантіно (1994), «Шкільні дошки» іранського режисера Саміри Макмальбаф (2000) і «Солодке життя» італійця Федеріко Фелліні (1960). «Снобізм — це не синефільська якість», — пояснив такий різноманітний перелік його укладач, редактор журналу Radio Times Ендрю Коллінс.
По оперні таланти до Чечнi
Знаменита співачка Галина Вишневська надасть допомогу дітям Чечні, які мають оперні дані. Прибувши до Грозного, зірка світової сцени прослухала в Державному концертному залі міста молодих чеченських виконавців. У міністерстві культури Чечні РІА «Новості» повідомили, що співачка прибула до Грозного для участі у зйомках фільму відомого кінорежисера Олександра Сокурова. Її привітав прем’єр Чеченської республіки Рамзан Кадиров і подарував співачці величезний букет квітів.
Випуск газети №:
№118, (2006)Рубрика
Культура