Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

14 червня, 00:00

«Зобразив жертву» — отримав приз

Головний приз щорічного відкритого російського кінофестивалю «Кінотавр», а також приз Гільдії кінознавців і кінокритиків 2006 року отримав фільм «Зображаючи жертву» режисера Кирила Серебреннікова. Кінокритики і кінознавці, крім «Зображаючи жертву», відзначили фільм «Живий» — за «переконливе візуальне втілення буття й небуття». Ця ж стрічка отримала також приз імені Григорія Горіна — «за найкращий сценарій». Найкращим кінорежисером цього разу назвали Бориса Хлєбникова. Приз імені Мікаела Тарівердєєва (за найкращу музику) вручили композитору фільму «Бридкі лебеді». Найкращою актрисою журі вважає Ренату Литвинову за її роботу у фільмі «Мені не боляче». Найкращим актором назвали Олександра Яценка, який знявся в «Мені не боляче» разом з Литвиновою. Спеціальний диплом журі «за яскраве й експресивне виразне рішення» отримав фільм «Ейфорія» режисера Івана Вирипаєва. Приз за «найкращий дебют» отримав фільм «Зв’язок» Авдотьї Смирнової — відомої письменниці та публіциста. Переможцем у номінації «Кінотавр. Короткий метр» став документальний фільм «Дівчатка» Валерії Гай-Германики. Дипломи отримують фільми «Ромашки» (режисер Філіпп Коршунов), «Топорище» (режисер Микола Борц).

Подробиці про фестивальну програму, фільми-переможці й усі події на «Кінотаврі» читайте в репортажі нашого спеціального кореспондента в найближчих номерах «Дня».

Монумент майбутній матері

Небувалий інтерес публіки викликає встановлена в центрі Лондона нова робота найвідомішого з молодих європейських скульпторів британця Деміена Херста — гігантська 14-тонна бронзова статуя вагітної жінки. Її права сторона розкрита і становить скелет із натягнутими м’язами та відкритим для огляду плодом. Пам’ятник, що має назву «Мати-діва», представлений у рамках виставки молодих художників «Сенсація», яку влаштовує британська Королівська академія мистецтв, повідомляє ІТАР- ТАРС. Деміен Херст отримав всесвітню популярність у 1992 році після того, як представив серію робіт, в основі яких — розчленовані і заспиртовані тварини, в тому числі вівці, корови й акули. Зараз 41-річний художник звернувся до фундаментальних форм і образів, створивши 11-метрову скульптуру. «Мати-діва» виставлена у дворі Королівської академії на знаменитій лондонській вулиці Пікаділі.

«Льодовиковий період 2» — лідерпрокату

Кінокомпанія Fox Pictures першою з усіх голівудських студій заробила в 2006 році мільярд доларів. Минулого року компанії також вдалося прийти до цього проміжного фінішу раніше за конкурентів, але це сталося місяцем пізніше — в липні, зазначає Reuters. Найбільші збори студії принесли анімаційний фільм «Льодовиковий період 2» і третій фільм за коміксомкомпанії Marvel «Люди-Ікс». В американському прокаті «Льодовиковий період» зібрав 192 мільйони, в зарубіжному — 441; «Люди-Ікс», що стартували тільки наприкінці травня, вже принесли понад 160 мільйонів тільки в іноземному прокаті. На друге півріччя у Fox заплановано кілька великих прем’єр: повнометражний мультфільм про кота Гарфілда («Гарфілд: історія двох кицьок»), романтична комедія «Моя суперколишня» з Умою Турман, комедія «Диявол носить Прада» з Меріл Стріп. Найближчий конкурент Fox — студія Sony Pictures — поки що суттєво відстає від лідера, зібравши 811,5 мільйона. Головним хітом року в компанії став фільм Рона Говарда «Код да Вінчі», що приніс тільки в зарубіжному прокаті 450 мільйонів доларів.

Послання Боттічеллі

Професор Римського університету Енріко Гвідоні стверджує, що розгадав послання Боттічеллі, зашифроване в його знаменитому полотні «Весна». На його думку, на картині алегорично зображені політичні сподівання правителя Флоренції Лоренцо Медичі. Сандро Боттічеллі працював при дворі Медичі від 1460 х до 1480-х років, а «Весну» він написав приблизно в1482—1484 роках, повідомляє ІТАР-ТАРС. Професор Гвідоні погоджується із загальною думкою, що квітучий сад на картині — це алегорія сяючого двора Лоренцо Медичі, центральна фігура — Венера або навіть Діва Марія (або і та, й інша). Решта вісім фігур інтерпретувалися по-різному: вони можуть символізувати місяці року або вільні мистецтва. Гвідоні висловив досить сенсаційне припущення, що на картині зображений алегоричний план об’єднання Італії: Венера або Марія означає Флоренцію, три грації символізують портові міста Неаполь, Геную та Пізу, а купідон — Рим, оскільки латинське слово амор (любов) — це анаграма Вічного міста (Рома).

Мкртчяна увічнять у камені

У Єревані буде встановлений пам’ятник відомому актору театру і кіно Фрунзіку Мкртчяну, який поставлять у саду Академічного театру ім. Г. Сундукяна, передає РІА «Новости» з посиланням на агентство «Новости-Армения». Мерія Єревана оголосила конкурс. У ньому брали участь шестеро скульпторів. Журі вибрало проект Тиграна Арзуманяна.

Фрунзік (Мгер) Мкртчян народився 4 липня 1930 року у Вірменії, в місті Ленінакані (нині Гюмрі). Він — народний артист СРСР, лауреат Державної премії СРСР (за участь у фільмі «Міміно»), лауреат Державної премії Вірменської РСР (за фільм «Трикутник»). Актор користувався величезною популярністю і всенародною любов’ю після виконання характерних комічних ролей у фільмах «Міміно», «Кавказька полонянка, або Нові пригоди Шурика», «Айболить-66» та ін. Знімався також у фільмах «Двадцять шість Бакинських комісарів», «Не горюй!», «Солдат і слон», «Пригоди Алі-Баби і сорока розбійників», «Великий виграш», «Танго нашого дитинства» та ін.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати