Коротко / КУЛЬТУРА
Сюрпризи від «Курячого бога»
Схоже, до Коктебеля повертається слава богемної Мекки всього кримського узбережжя. Не встигнуть закінчитися джазовий і кінофестивалі, як їхню естафету з 23 по 29 серпня підхопить фестиваль мистецтв «Курячий бог».
Створений творчими силами продюсерського центру «Форум», а точніше — соліста опери Большого театру Росії Станіслава Сулейманова, піаністки Алли Басаргіної та письменника Віктора Єрофеєва, за підтримки уряду Криму та мерії Коктебеля — «Курячий бог» пройде вдруге. Основним місцем дії стане прекрасна вілла «BASSO», у назві якої зашифровано імена засновників фестивалю. Назва ж самого фестивалю походить від одного з символів Коктебеля — «Курячого бога» — відшліфованого морем каменю з природною дірочкою, який можна почепити на ланцюжок і носити як талісман.
Список учасників фестивалю вражає не менш ніж краса Коктебеля і підтверджує його славу, створену поетом і художником Максиміліаном Волошиним. Отже, озброївшись словами поета «…Сосредоточенность и теснота Зубчатых скал, а рядом широта Степных равнин и бреющие дали Стиху — разбег, а мысли — меру дали. Моей мечтой с тех пор наполнены Предгорий героические сны и Коктебеля каменная грива...», у ці священні простори приїдуть: солісти Центру оперного співу Галини Вишневської, солісти і камерний ансамбль Большого театру Росії, легендарні танцівники Володимир Васильєв і Катерина Максимова, прима Національної опери України Марія Стефюк, солісти «Гелікон опери», кінорежисери Іван Диховичний і Юлій Гусман, телеведучі Дмитро Кисельов, Дмитро Дібров й Аріна Шарапова, письменник Віктор Єрофеєв, актриса Любов Поліщук, естрадний співак Олександр Пономарьов і багато інших діячів мистецтва, представники політичної та бізнес еліти. У програмі фестивалю: живопис, графіка, фото, інсталяції, концерт солістів оперного співу Галини Вишневської. Організатори сподіваються, що приємним сюрпризом для публіки може стати приїзд оперної діви. У програмі буде представлено: моновистави, творчі вечори, імпровізації почесних гостей, екскурсії до Карадагських бухт, дегустація коньяків та вин і навіть антична вечеря в саду і шоу на Пагорбах. Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА, спеціально для «Дня».
Рівноважливий простір
20 серпня в галереї «36», на Андріївському узвозі, відкриється персональна виставка відомої київської художниці Галини Кислякової.
Її система живопису на перший погляд здається простою й логічною, майже природною. Тим дивніше, що послідовників у Галини Кислякової немає — художниця та її творчість є рівною мірою унікальними. Річ же, ймовірно, у тому, що за барвистою і святковою декоративністю картин прихована ціла філософія. Тут створено простір, де все не те щоб рівноцінне, але рівноважливе, а головне — ніщо не приховане й не здатне зникнути. У натюрмортах (улюблений жанр Галини Кислякової — як, проте, й усіх художників-експериментаторів) ця система проступає все очевидніше — квіти, фрукти, вази й келихи затуляють, але не закривають один одного — їхні «затулені» фрагменти просто змінюють колір, як і фрагменти «що затулили» («Натюрморт з крокусами»). Те ж відбувається в пейзажах («Зима I», «Зима II») і портретах («Портрет»). А найулюбленіший мотив художниці — різнокольорові коні, що нестримно мчать вперед. Оксана ЛАМОНОВА, спеціально для «Дня».
Випуск газети №:
№149, (2005)Рубрика
Культура