Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

12 січня, 00:00

Міська опера Нью-Йорка шукає тимчасових виконавців

На першій репетиції Нью-Йоркської міської опери 2012 року керівництво NYCO замінить артистів тимчасовими працівниками, пише Lenta.ru, посилаючись на The New York Times. На такий крок опера була змушена піти після того, як адміністрація NYCO не змогла домовитися з трупою, яка протестувала проти скорочення зарплатні, про укладання договорів на нових умовах. Таким чином, як зазначає видання, під загрозою зриву виявився початок нового сезону міської опери, який заплановано на 12 лютого. Цього дня мають показувати оперу «Травіата». До речі, міська опера Нью-Йорка перебуває у скрутному фінансовому становищі вже близько десяти років, але протести артистів почалися лише минулої весни, коли керівництво опери заявило про переїзд із будівлі до Lincoln Center. Заради економії адміністрація опери також оголосила про заплановані скорочення зарплати, проте профспілки, до яких належать артисти, вже кілька разів не погоджувалися на нові умови роботи. На їхню думку, пропозиція керівництва не гарантує роботу й заробітну плату. Артисти опери отримали від профспілок дозвіл на проведення страйку. На думку керівників профспілок, ініціативи адміністрації опери призведуть до того, що провідні музиканти й артисти покинуть NYCO. За даними Associated Press, зарплати деяких менеджерів скоротилися на 10 відсотків, а музикантів — на 90. Артисти NYCO, зокрема, вимагають рівних умов роботи з керівниками опери.

Найбільш багатонадійний співак — Майкл Ківанука

Телерадіомовна корпорація Бі-Бі-Сі назвала найбільш перспективного музиканта 2012 року. Лідером традиційного списку найперспективніших новачків сцени став соул-співак Майкл Ківанука. Він випередив 14 своїх конкурентів, які потрапили в довгий список «Sound of 2012», складений 184 експертами — британськими музичними критиками, блогерами й телеведучими. Після лондонського виконавця в остаточному списку найбільш перспективних новачків, оприлюдненому 6 січня, знаходиться американський R&B-виконавець Френк Оушен, а третьою стала Азілія Бенкс. За словами Майкла Ківануки, він не чекав, що коли-небудь зможе отримати такий почесний для артиста-початківця титул найперспективнішого новачка, й тому надзвичайно втішений своєю перемогою. 2011 року найперспективнішою артисткою було названо співачку Джесі Джей. Раніше традиційні списки Бі-Бі-Сі очолювали Еллі Гулдінг, Little Boots, Адель, Міка, Корінн Бейлі Рей, The Bravery, Keane і 50 Cent.

Трохи кримського сонця серед зими

Персональна виставка Мухаммада Алі (Олега Каленчука), що відкрилася в Будинку вчених, називається «Кримські пейзажі». Сімферопольський художник працює в техніці акварелі, використовуючи як основу елітний бавовняний папір. У його творчості поєднані шаноблива увага до деталі («Натюрморт з синіми предметами») та постійне відчуття космічної грандіозності («Схід після дощу»). Світ акварелей майстра знайомий, затишний — і величний, як у перший день створення («Фісташка і лавка», «Сосна над бухтою», «Останній сніг»). Усі роботи Мухаммада Алі сповнені любові до Криму, його неповторної краси, його стародавньої історії («Гора Сокіл в тумані», «Вид із ялівцевого гаю»). Проте «Кримські пейзажі» — не побутові замальовки. Навіть найбільш упізнавані з них мають деякий присмак ретро, що надає їм одночасно й холоднуватої відстороненості, й краси, що зачаровує («За мотивами Гурзуфа», «Стара Ялта», «Ластівчине гніздо»). А втім, сімферопольський художник ладен перетворити й зачарувати навіть найбуденніший мотив («На веранді») або інтер’єр зали, де проходить його нинішня виставка («Виставковий зал Будинку вчених»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Лунатиме музика ювілярів-класиків

14 січня в київській галереї «Арт-Холл» (на вул. Фролівській,1/6) у рамках циклу концертів камерної музики Music-Review WEEKEND, який організовано національним порталом академічної музики Music-review Ukraine і Фондом сприяння розвитку мистецтв, відбудеться вечір, присвячений композиторам-ювілярам. У програмі концерту в виконанні Євгена Ржанова — лауреата міжнародних конкурсів (зокрема, Конкурсу ім. королеви Єлизавети в Бельгії) — прозвучать твори Сергія Прокоф’єва й Олександра Скрябіна. Нагадаємо, Євген Ржанов народився в Харкові. Музичну освіту здобув у КССМШ ім. Лисенка й Московській консерваторії ім. Чайковського. Свою концертну діяльність розпочав іще студентом, отримавши премію на Всеросійському конкурсі піаністів. Після здобуття звання лауреата міжнародного конкурсу піаністів у Брюсселі 1964 року Євген Ржанов працював у Києві як викладач і концертний піаніст. Репертуар музиканта різноманітний. Зокрема, це більш ніж 50 концертів для фортепіано, клавесина й органу з оркестром. У період 1992—2010 рр. Ржанов мешкав і працював у Німеччині, з успіхом концертував у Європі, Африці, Азії. У Німеччині піаніст заснував музичне товариство «MUSIZEUM» для концертів і при ньому — музичну школу, повідомляє Олександр ПІРІЄВ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати