Коротко / Культура
Роберт Стуруа повертається до Тбіліського театру ім. Руставелі
Відомий грузинський режисер оголосив про повернення до Тбіліського державного академічного театру імені Шота Руставелі, звідки 2011 року його звільнили. Про те, що Роберт Стуруа вирішив повернутися до Грузії, він написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook. Режисер повідомив, що його борг — не кидати театр, в якому він пропрацював близько 50 років. Раніше Стуруа заявляв, що повернеться на батьківщину лише після зміни влади. Після грузинських парламентських виборів, де перемогу отримала коаліція «Грузинська мрія», Стуруа відразу попросив у її лідера Бідзіни Іванішвілі допомоги в організації гастролей. lenta.ru нагадує Роберта Стуруа було звільнено з посади худрука театру в серпні 2011 року, його звільнення пов’язували з критикою політики Михаїла Саакашвілі. Влада ж пояснювала звільнення режисера його ксенофобською позицією. Восени 2011-го Стуруа приїхав до Москви і розпочав роботу в театрі Олександра Калягіна Et Cetera, де за рік поставив дві витсави, зокрема, «Нічого собі містечко для годування собак» за п’єсою Таріка Нуї. Як передбачається, свої нові витсави Р.Стуруа покаже в Грузії.
Деніел Крейг — найвисокооплачуваніший Бонд
За підрахунками The Sunday Times, в середньому за один фільм «бондиани» актор отримує 9,6 мільйона фунтів стерлінгів. Більш всього Деніел Крейг заробив за ще не зняті стрічки. У вересні він підписав контракт на два фільми на 31 мільйон фунтів стерлінгів (50 мільйонів доларів), пише газета (раніше повідомлялося, що сума контракту склала 20 мільйонів фунтів стерлінгів). За «007: Координати «Скайфолл»» актор отримав 17 мільйонів доларів, за «Квант милосердя» — 7 мільйонів, а за «Казино Рояль» — 3 мільйони. Слідом за Крейгом іде Пірс Броснан, що в середньому отримав по 8,7 мільйона фунтів стерлінгів за кожен фільм про агента 007. Найбільшу суму актор отримав за «Помри, але не зараз» (16,5 мільйона доларів) і «І цілого світу мало» (12 мільйонів доларів). Середній гонорар першого Джеймса Бонда Шона Коннері в перекладі на сучасний курс склав близько 3 мільйонів фунтів стерлінгів за фільм (при цьому за першу стрічку, «Доктор Ноу», він отримав 17 тисяч доларів), Роджера Мура — 6,3 мільйона, а Тімоті Далтона — 5,4 мільйона. 23-й фільм «бондиани» «007: Координати «Скайфолл»» вийшов на екрани в жовтні 2012 року, коли у Великобританії й інших країнах наголошувався 50-річний ювілей з моменту виходу «Доктора Ноу». Нова стрічка зібрала в прокаті більше 500 мільйонів доларів, ставши найприбутковішим фільмом франшизи.
Новий фільм про The Beatles створять із записів шанувальників
Компанія Apple Corps дала добро на створення документального фільму «The Beatles Live!». Про це повідомляється в прес-релізі, опублікованому на офіційному сайті проекту. Ідея проекту в тому, щоб зібрати в одному фільмі рідкісні концертні записи The Beatles, фрагменти невідомих інтерв’ю й інші матеріали, що стосуються квартету. Компанія OVOW, творець стрічки, має намір зайнятися пошуком записів в архівах. Також вона звернулася по допомогу до шанувальників The Beatles, в колекціях яких могли зберегтися любительські записи, які було зроблено на концертах гурту. Творців фільму цікавлять матеріали, які було знято в період з жовтня 1963-го по серпень 1966 року. 28 серпня 1966-го The Beatles дали останній повноцінний концерт на стадіоні Candlestick Park в Сан-Франциско. Збір матеріалів триватиме до кінця 2012 року. Всі бажаючі можуть завантажити записи і фотографії, які було зроблено на концертах The Beatles, на сайт проекту. Інформації про те, коли готовий фільм представлять глядачам, наразі немає.
Головний приз Римського кінофестивалю отримала «Дівчина з Марфи»
Фільм американського режисера Ларрі Кларка «Дівчина з Марфи» отримав головну винагороду Міжнародного римського кінофестивалю. Про це повідомляється на офіційному сайті премії. Сюжет стрічки побудований довкола життя 16-річної молодого хлопця і його стосунків із дівчатами. Як винагорода Ларрі Кларку було вручено статуетку «Золотого Марка Аврелія». Переможців фестивалю обирало жюрі з семи режисерів, акторів і кінокритиків, очолюване незалежним режисером із США Джефом Ніколсом. Кращим актором було названо француза Жеремі Елькайма, а кращою актрисою — представниця Італії Ізабелла Феррарі. Приз за кращу режисуру отримав італієць Паоло Франкі, а спеціальної премії журі був удостоєний фільм «У Алі блакитні очі» режисера Клаудіо Джованезі.
Недосяжність і неосяжність генія
Нещодавнє відкриття у столиці пам’ятника Юліушу Словацькому, приурочене 200-річному ювілею письменника збіглося з виходом найповнішого видання його творів українською мовою «Юліуш Словацький. Зібрання творів у 2 томах», здійснене львівським видавництвом «Світ». Сприйняття поета через поетичний переклад чи не найскладніше й найважче, оскільки перекладацька майстерність інтерпретаторів різних поколінь залежала і від суспільних умов, і від культури, і від таланту певного перекладача. Яскравим підтвердженням цьому є згаданий двотомник, до якого ввійшли лірика, балади, політичні інвективи, поеми й драматичні твори в перекладах Дмитра Павличка, Романа Лубківського, Івана Драча, Євгена Дроб’язка, Миколи Бажана та ін. Тут вміщено також маловідомі переклади творів Юліуша Словацького, а саме Олени Пчілки, Михайла Старицького, Богдана Лепкого, Миколи Зерова, Святослава Гординського, кращі статті та розвідки українських дослідників творчості класика. Окрасою зібрання є листи поета до матері — Саломеї Словацької-Бекю, у перекладі Маргарити Гецевич. Вихід у світ книжки з перекладами творів великого поета, геній якого належить людству, послужить справі підтримки постійного міжкультурного діалогу. Інформація «Дня»
Випуск газети №:
№211, (2012)Рубрика
Культура