Лозоплетіння – любов на все життя
Відомий буковинський майстер Іван Снігур святкує ювілей![](/sites/default/files/main/articles/17062014/10snigur2.jpg)
Знаменитий колекціонер, краєзнавець, етнограф, збирач і популяризатор старожитностей, заслужений майстер народної творчості України Іван Снігур нині відзначає дві знакові дати — 85-річчя від дня народження та 65-ліття його творчої діяльності.
У виставковому залі Чернівецького обласного художнього музею зібралася майже вся культурна еліта Чернівців, щоб привітати Івана Назаровича. В експозиції представлено давні українські часописи й книжки, листівки і твори живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва...
Активну особистість Снігура влучно характеризує американський вислів self-made man, що у перекладі означає «людина, яка сама себе зробила».
— Бог щедро обдарував Івана Снігура, давши йому талант художника в найширшому розумінні цього слова. Він здобув 40 мистецьких професій. Яскраво виявив свою творчу вдачу у самобутній галузі народного мистецтва — дерев’яній декоративній композиції, — відзначила член Національної спілки художників України, мистецтвознавець Тетяна ДУГАЄВА. — Його технічно різьблені й точені твори позначені умінням втілити фольклорні образи у виразній декоративній формі. Роботи майстра користувалися попитом і стали популярними буковинськими сувенірами. Він розробив понад 400 зразків для тиражного виробництва. Але змістом його творчого життя стало лозоплетіння. Він створив понад 800 зразків художніх творів із лози. Творчим почерком Івана Снігура є технічна довершеність, артистизм, несподівані у лозоплетінні промовисті образні вирішення та різноманітність пластики. Майже 40 років Іван Снігур представляв Буковину цим давнім народним промислом на 120 виставках усіх рівнів.
Іван Снігур ретельно записував народні легенди, історії, шедеври народного гумору. Саме завдяки його невтомній праці зібрано все потрібне для відтворення спаленої під час війни хати-садиби Юрія Федьковича у Путилі. З-під його пера вийшли такі видання, як «Легенди Буковини», «Грозинці на вітрах історії» та «Покровитель Буковини Іван Сучавський». Виступив Іван Назарович і консультантом 13 художніх кінострічок. У його помешканні часто бували легендарні люди: великий і геніальний режисер Сергій Параджанов, Іван Миколайчук, Юрій Ільєнко та інші.