Перейти до основного вмісту

Маестро Тетяна Калиниченко

12 жовтня, 00:00
ТЕТЯНА КАЛИНИЧЕНКО

У рамках Міжнародного фестивалю «КиївМюзікФест-2006», який завершився минулого тижня, пройшов концерт Президентського оркестру України в Національній філармонії.

Стрижнем вечора стала диригент Тетяна Калиниченко, але не за статусом, а за творчим горінням, самовіддачею й високим професіоналізмом. Калиниченко разом із прекрасним колективом Національного президентського оркестру України (до речі, єдиний оркестр представницького призначення, в якому народний артист, професор Анатолій Молотай створив унікальну струнну групу, що дало можливість виконувати камерну музику й великі симфонічні твори) продемонструвала найширший спектр можливостей великого музиканта. Прозвучала логічність музичної форми в поєднанні з трагедійністю (Андрій Матвеєв, Симфонії №2), різнобарвність палітри звучання оркестру (Богдан Кривопуст, «Капріччо» для симфонічного оркестру), конфліктний драматизм (Олег Таганів, Триптих-концерт для скрипки з оркестром, соліст Віталій Нагорний). Усе це були світові прем’єри, тобто перші виконання творів, які не лише розкрили філософію кожного з композиторів, але й були виконані в яскравому й точному диригентському трактуванні Тетяни Калиниченко. Тут варто віддати належне відчуттю талантів художнього керівника Президентського оркестру Анатолія Молотая, який підтримав молодого диригента й надав можливість працювати з власним першокласним оркестром.

У другій частині концерту оркестр філігранно виконав «Дивертисмент» Бели Бартока з усіма вишуканими етнотонкощами, властивими цьому твору. Завершив вечір Концерт для скрипки з оркестром Володимира Зубицького. Поява на сцені чарівної солістка Мирослави Которович визначала деяку візуальну театральність виконуваної музики. Незвичайним був безпосередньо і задум композитора Зубицького, який узяв за основу всесвітньо відомий шлягер «Бессаме мучіо» й блискуче, з легкою свінгуючою іронією показав грані романтичного й почуттєвого стилю latinos.

Віртуозність, професійний шик у поєднанні з неприхованою насолодою всіх музикантів привели слухачів у захоплення. А автора цих рядків наштовхнули на думку, що саме таких музикантів, як Тетяна Калиниченко, Мирослава Которович, учасники Президентського оркестру, композитор Володимир Зубицький потрібно включити до програми чергового фестивалю «Київська Русь», який цього року заснували відомий тенор Володимир Гришко й легендарний диригент Валерій Гергієв. Для того, щоб наш слухач дізнався, що й в Україні є молоді диригенти, здатні змусити оркестр звучати так, що аж подих втамовуєш. Цього року маестро Гергієв познайомився з блискучим українським піаністом Ігорем Четуєвим і вже запросив його до співпраці. Можливо, й наступного року ми зможемо продемонструвати не менш яскравих зірок, яких просто потрібно запалити рукою всесвітньо визнаного майстра...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати