Моцарти і Сальєрі
17 березня у Львівській філармонії лунатимуть твори трьох маестро
Проект відбудеться у рамках святкування 260-річчя від дня народження геніального австрійського композитора, представника класицизму Вольфганга Амадея Моцарта (1756 — 1791). Вечір підготував колектив камерного оркестру «Віртуози Львова» під орудою Сергія Бурка.
Програма «Моцарти і Сальєрі» поєднує епоху Вольфганга Амадея Моцарта як сучасника Антоніо Сальєрі, і львівського Моцарта — Франца Ксавера як учня Антоніо Сальєрі. Чи не вперше у Львові прозвучить Концертна симфонія для флейти, кларнета, валторни і фагота у виконанні провідних викладачів кафедри духових інструментів музичної академії — Андрія Карпяка (флейта), Василя Борецького (кларнет), Володимира Старка (фагот) та Назара Базіва (валторна). Також уперше у Львові буде виконано Рондо для флейти Франца Ксавера Моцарта. Твір аранжував Володимир Дуда. Цікавим буде поєднання цих творів із Венеціанською симфонією Ре мажор та Концертом для гобоя і флейти Антоніо Сальєрі».
— Інтрига щодо конфлікту між Моцартом і Сальєрі існує упродовж століть і постійно привертає увагу дослідників, — говорить головний диригент «Віртуозів Львова» Сергій БУРКО. — Нещодавно у Празькій бібліотеці віднайдено твір «Повернене здоров’я Офелії», який спільно написали Моцарт та Сальєрі — це доказ, що ворожнечі між маестро не було! Як придворний композитор, Сальєрі мав на той час високий статус, з його думкою рахувалися. Сальєрі був старший від Моцарта на шість років і пережив Вольфганга Амадея Моцарта на 34 роки. Був учителем сина Вольфганга — Франца Ксавера.
Поєднання в одному концерті творів композиторів, абсолютно різних за стилем, внутрішнім змістом й обдаруванням, творчість яких знайшла в історії світової музичної культури своє достойне місце — є надзвичайно пізнавальним, вважає маестро Сергій Бурко. Час розставляє все на свої місця. Талант, обдарованість Моцарта пройшли крізь всі століття, він — геніальний мелодист. І в цьому, напевно, одна з основних переваг Моцарта над Сальєрі. І Вічністю...