Музеї на локдауні
Про досвід столиціУ NAMU розповідають: для багатьох візит до музею на зимові свята — це родинна традиція. Згадують відвідувачів, які з року в рік приходять 2-го січня, бо в залах у цей період панує якась особлива неспішна атмосфера. Крім того, зазвичай на початку січня освітній відділ музею розважав малечу різними майстер-класами. Цього року з 8 і до 24 січня в Україні діє жорсткий карантин, покликаний зменшити зростання захворюваності на COVID-19. Крім того, що не можна випити келих глінтвейну на ярмарку і вже набридли жарти про «де купити шкарпетки», заборонено працювати ринкам, ТРЦ та розважальним закладам, у тому числі — музеям...
«ПОМІЧНИК, СУПУТНИК, ДРУГ»
Тим не менш, музейне життя столиці не збирається зупинятись і різні заклади придумують, як підтримати громаду у ці непрості часи. NAMU розгорнув інформаційну кампанію на підтримку виставки «Помічник, супутник, друг» на сторінці osvita.namu в Instagram. Тут можна взяти участь у спеціальних квізах, дізнатись більше про окремі твори, а також спробувати свої творчі можливості завдяки урокам від Художньої майстерні музею. Заступниця генерального директора з наукової роботи Леся Толстова також провела спеціальну кураторську онлайн-екскурсію виставковим проектом, її запис можна подивитись на сторінці музею в YouTube.
ОНЛАЙН-ПРОГРАМИ НА YOUTUBE-КАНАЛІ МУЗЕЮ
У Мистецькому Арсеналі разом з закінченням нокдауну завершиться і виставка «Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!». На жаль, зануритись у тотальну інсталяцію, створену митцем у залах музею, вже не доведеться, але можна передивитись випуски спеціальної онлайн-програми на YouTube-каналі музею і дізнатись більше про знакового автора у новітній історії українського мистецтва.
СПЕЦПРОЄКТ «РІЗДВО У МІСТІ»
Музеї Івана Гончара підготував спецпроєкт «Різдво у місті»: на прикладі трьох різних міських просторів показали, як традиція гармонійно адаптується в кожному з них. На сторінках у соцмережах продовжують розповідь про традиції колядування і щедрування. Також з спільно з компанією-виробником шовкових хусток OLIZ провели благодійниий онлайн-аукціон на підтримку музейного проєкту — онлайн-курсу про украіїнську традиційну культуру «Знай свою Украіїну».
«ХАНЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ»
У Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків готують свято науки для професійної спільноти: 21 січня відбудеться Науково-практична конференція «Ханенківські читання 2021». Вона працюватиме у двох секціях: Європейське і Азійське мистецтво, традиційно присвячується різноманітним аспектам музейної науки, зокрема дослідженню колекції музею. Подивитись онлайн-трансляцію із зали Середньовіччя зможе будь-який охочий.
Після закінчення локдауну музеї повернуться до роботи, але з дотриманням карантинних обмежень.