Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Музика лікує душі

У Національній опері відбувся благодійний концерт, де звучали унікальні інструменти
23 грудня, 14:10
ЗА СЛОВАМИ МАЕСТРО ГЕРМАНА МАКАРЕНКА, ЯКИЙ Є АВТОРОМ СЦЕНАРІЮ, ПРОГРАМУ ЗАДУМАНО «ЯК ІСТОРІЮ УКРАЇНИ В МУЗИЦІ — КРАЇНИ, РІВНОЇ СЕРЕД РІВНИХ» / ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Уже десять років поспіль у День святого Миколая солісти балету театру, запрошені митці та колективи, музиканти Симфонічного оркестру (під керівництвом Германа Макаренка) дарують свято дітям, які позбавлені батьківської опіки, а також людям, котрі віддають своє серце обездоленим малюкам — лікарям і соціальним працівникам. Цього року до театру запросили кадетів Київського військового ліцею імені Івана Богуна, курсантів військових училищ, науковців, лікарів військових госпіталів, воїнів, які повернулися із зони АТО.

Маестро Германа Макаренко називають «послом української культури». Він відомий поціновувачам музики Штраус-концертами, новорічними, весняними концертами, які проводить у Національній опері. Програми цих вечорів завжди цікаві, сповнені сюрпризів і несподіванок. Нині 10-річний ювілей благодійних концертів на св. Миколая збігся з 50-річчям заснування Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. Медведя Міністерства охорони здоров’я України (ЕКОГІНТОКС), який є організатором благодійної акції протягом усіх років, у програмі панувала висока музика.

За словами Г. Макаренка, який є автором сценарію, програму задумано «як історію України в музиці — країни, рівної серед рівних, впевнено інтегрованої у світовий музичний контекст, мелодійної та родючої на таланти». Пролунали найкращі симфонічні мініатюри, вокальні, оперно-балетні твори давніх часів і сучасності, написані Ніколо Паганіні та Мирославом Скориком, Бенджаміном Бріттеном і Євгеном Адамцевичем, Вольфгангом Амадеєм Моцартом і Сергієм Прокоф’євим, Ріхардом Вагнером і Василем Візнюком, Людвігом ван Бетховеном та Імре Кальманом, Юрієм Шевченком і Йоганном-Себастьяном Бахом, Миколою Леонтовичем, Йоганном Штраусом та ін. У концерті взяли участь дитячий хор студії «Забава» і «Кредо» (художній керівник Богдан Пліш).

Особливістю концерту стала участь у ньому на правах артистів музичних смичкових інструментів роботи видатного українського майстра Флоріана Юр’єва. Усе життя він присвятив, створюючи скрипки, альти, віолончелі, контрабаси, кобзи, наділяючи їх не тільки мелодійною душею, а й іменем і обличчям. У рамках проекту «Українська скрипка — 1000 років: від фрески у Софії Київській — до струнного ансамблю Флоріана Юр’єва» слухачі почули голос скрипок «Чайковський», «Чарівна Либідь», кобзи «Кобзар Тарас»...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати