«Наша колекція»
Так називається виставка сучасних майстрів у галереї «Триптих АRT»
В експозиції представлено твори митців, які багато років співпрацюють з «Триптихом АRT». Про особливості виставки «Наша колекція» розповіла «Дню» директор галереї «Триптих АRT» Тетяна САВЧЕНКО:
— Приблизно раз на два роки ми представляємо киянам і гостям нашої столиці компактний і досить значущий зріз подій, які відбувалися протягом певного часу. Нині подано по одній роботі кожного з художників. Я вважаю, що це пізнавально й дуже цікаво. Адже одна справа — прийти на виставку, де представлено твори лише одного художника, а інша — споглядати в єдиному просторі роботи провідних майстрів сучасності. Окрім живопису, представлені скульптура й графіка.
Так, серед наших авторів відкриттям цього року став художник зі світовим ім’ям Анатолій Криволап, один з учасників арт-групи «Живописний Заповідник».
У травні він продав свою роботу «Степ» на авторитетному аукціоні Phillips de Pury & Co в Лондоні за дев’яносто вісім з половиною тисяч доларів! Це рекорд для українських художників. До речі, для Криволапа це не перший успіх на цьому аукціоні. Попередній продаж був у лютому цього року: тоді його картину «Місяць над рікою» придбали за 48 тисяч доларів... Роботу «Місяць над рікою» створено у 2008 році в межах концепції «нового українського пейзажу», основаної на сучасному сприйнятті знаків і символів й збереженні духу традиційного українського пейзажу.
До речі, у нашій галереї широко представлена саме українська школа живопису. Вона вирізняється потужною експресією. Зараз не існує чіткої стилістичної градації. Головне для художника — всю історію мистецтва, свої знання й талант пропустити через власну індивідуальність, своє «Я» і видати досі небачене. Ми співпрацюємо саме з такими митцями.
У кожного художника є свій почерк. Я добирала роботи за знаковістю. Тому на виставці представлено твори, які найкраще характеризують своїх авторів... Нашій галереї понад двадцять років. Ми зробили багато виставок, друкували каталоги. Серед наших постійних авторів — Олег Животков, його син Олександр Животков, добре відомий колекціонерам, Матвій Вайсберг, роботи якого також продавалися на аукціонах світу, уже згаданий Анатолій Криволап, Андрій Блудов, Олександр Бабак, Іван Марчук, якого зараховують до сотні кращих художників світу. Так, Едуард Більський зараз емігрував до Словенії, але він відомий і популярний у Франції. Його роботи — витончені й легкі. Серед молодих можу назвати Анну Гідору й дочку Анатолія Криволапа Ганну.
— Ця виставка репрезентує радше не колекцію галереї, а її авторів, — підкреслює художник Валерій ШКАРУПА. — Нам важить дружня атмосфера, яка сприяє спілкуванню. Ми зробили цю виставку як вернісаж кращих наших художників. Таких, як Іван Марчук, Анатолій Криволап, Олексій Аполлонов, Сергій Савченко, Петро Бевза. Протягом виставки роботи будуть змінюватися. Сьогодні тут представлена і моя робота — «Іона. Портрет з темною рибою». Це роздуми людини над долею. Техніка — левкас на полотні. Це дуже стара техніка, але зазвичай її виконують на дереві. Через півтора місяці тут відбудеться моя персональна виставка. Будуть представлені нові роботи, тож запрошую всіх на вернісаж.
— Враження найкращі, — зізнається художник Матвій ВАЙСБЕРГ. — Галерея дружить з художниками, а це не завжди характерно для галерей. На мою думку, задано дуже високий рівень робіт. Моє полотно «Штудія до картини Сандро Боттічеллі «Покарання Корея» виконано олійними фарбами на полотні. Боттічеллі експонується у Ватикані... Щодо мого особистого стилю, то «стиль — це людина». Мені цікаво творити в різних стилях...
— Тут представлено роботи художників з різних міст, насамперед з Києва і Харкова, — сказав «Дню» арт-критик і художник Дмитро КОРСУН. — До експозиції увійшли праці, які створюють повне уявлення про стиль того чи іншого художника і мистецький напрямок, який він представляє. Незважаючи на полістилістичність, експозиція цілісна. Адже це художники одного рівня.
З експонатами «Нашої колекції» можна ознайомитися до 16 серпня. А з 18 серпня в «Триптих АRT» можна буде побачити роботи Бориса Фірцака, потім своє мистецтво продемонструє Валерій Шкарупа. У вересні в галереї представлять твори Олега Животкова. Згодом планують провести виставку відомого художника Михайла Туровського, який 1970-ми роками емігрував до Америки і здобув там визнання й популярність.