Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Нести «розум» у маси

У Черкасах композитори та виконавці об’єдналися заради популяризації академічної музики
23 травня, 10:04

Донести до сучасного слухача «розумну» академічну музику. Таку мету вже четвертий рік поспіль ставлять у Черкасах організатори Міжнародного фестивалю академічної музики «Музичні імпрези України». Минулого тижня фест представив поціновувачам «травневу трилогію» — камерний концерт, симфонічний концерт і конференцію на тему «Нова сучасна українська музика».

Про важливі для розвитку професійної музики питання: де почути сучасну академічну музику, як її популяризувати і яким має бути слухач професійної музики, — говорили ми разом із композиторами Юрієм Алжнєвим (Харків), Олександром Щетинським (Київ), Анною Школьніковою (Львів), солістами Оленою Якуніною (Київ) та Маркіяном Свято (Сербія), а також з організаторами фесту, композиторками Євгенією Марчук і Тетяною Бачул, заслуженим діячем мистецтв України Олександром Дяченком.

«Приємно, що Черкаси створили такий масштабний проект, тут поєднані різні види сучасної композиторської музики», — зауважила Анна ШКОЛЬНІКОВА. «Класична музика — це не легке заняття, а певна мисленнєва робота, — вважає Олександр ЩЕТИНСЬКИЙ. — Людина, яка просто з вулиці зайде на концерт, почерпне значно менше інформації, аніж та, яка перед концертом підготувалася і прослухала твори тих чи інших композиторів». Але щоб таки донести цю музику до слухача, значна відповідальність покладається і на виконавця. «Переконана і знаю з досвіду: якщо музика якісна й цікава слухачеві, то її треба якомога більше виконувати на різних платформах і перехрестях. Але й від майстерності виконавця залежить 95% успіху твору. Маємо викладати увесь свій талант, зусилля, щоб музика прозвучала», — підсумувала піаністка і концертмейстер Національної музичної академії Олена ЯКУНІНА.

Після конференції в органній залі Черкаського музичного училища ім. С. Гулака-Артемовського прозвучав камерний концерт «Від класики до сучасності» за участю київських та черкаських солістів — як своєрідне поєднання старовинної та сучасної класичної музики. Кульмінацією трилогії став симфонічний концерт «Українська музика ХХІ століття» в Черкаській обласній філармонії з творів сучасних композиторів.

За словами композиторки та співорганізатора фесту Євгенії Марчук, продовження музичної імпрези поціновувачі почують також у літньому й осінньому сезонах цього року.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати