Перейти до основного вмісту

Осінь, дощ і акварель

У центрі «Арт-Донбас» проходить виставка «Чарівна таємниця акварелі»
08 листопада, 14:10

У донецькому художньо-виставковому центрі «Арт-Донбас» проходить виставка «Чарівна таємниця акварелі». Організатори зібрали понад 150 робіт 12 художників з усієї України, в експозиції - малюнки на папері, батік та розписні сукні.

Арт-директор ХВЦ «Арт-Донбас» Катерина Калініченко розповідає: «В осінні дощ і негоду захотілося показати легку акварель. У художників ідея викликала бурю позитивних емоцій, бо у нас нечасто проводяться акварельні виставки. Чудово, що в експозиції вдалося поєднати роботи відомих майстрів і молоді».

На виставці багато малюнків народного художника України Григорія Тишкевича, більшість робіт написані у закордонних поїздках, це - пейзажі Лісабона, Парижа, Праги, Варшави. Григорій Тишкевич упевнений: «Акварель - найдемократичніший матеріал, з нього починають малювати діти, він хороший для подорожей: у поїздку не візьмеш громіздкий етюдник і кілька кілограмів фарб, але своє «овва!» від незвичайної архітектури можна передати аквареллю».

Поруч із роботами Тишкевича малюнки його учениці Марії Шубіної - «Мулен Руж» і «Вікна Парижа», яскраві враження художниці від поїздки до Франції. «Олія і акрил - дуже жорсткі матеріали, а акварель розкриває магію фарби, її переливи і текучість. Для мене акварель - дикий степовий кінь, якого я ще не приборкала до кінця», - зізнається Марія Шубіна.

«Стара Венеція», «Кримський пейзаж», «Рибальські човни» - серія дорожніх вражень художника Сергія Сметанкіна. «Акварель - не тільки реалістичні пейзажі. Імпресіонізм, сюрреалізм, абстракціонізм - всі «-ізми», які є в живописі, є і в акварелі. Олія для мене - скрипка, а акварель - м'яка за звучанням флейта», - стверджує Сметанкін.

Художниця Ганна Васильєва-Шакіна створила свій фантастичний світ у техніці батік: на її роботах оживають гігантські риби, павичі і скіфські богині. Анна ділиться секретами технології: «Малювати можна на чому завгодно: атлас, бязь, бавовна, полотно, штучний шифон і натуральний шовк. Важливо правильно натягнути тканину й акуратно працювати з фарбою - вона дуже рідка. Батік - «жива» техніка, бо ніколи не знаєш, що отримаєш у результаті».

Ганна Хорошавцева з Донецька представила оригінальні чорні сукні, розписані золотими, срібними і рожевими фарбами. Майстриня використовує квіткові мотиви: у її колекції є «Лілії» і «Кали». Художниця малює без ескізів, її роботи завжди - імпровізація.

На відкриття «Чарівної таємниці акварелі» прийшли чеські хокеїсти, консул Грузії у Донецьку Іраклій Адвадзе, студенти та священики. Катерина Калініченко зазначає: «Під час виставки було б цікаво провести зустріч, щоб обговорити різні школи акварелі. Експозиція готувалася швидко, але вийшла гідною, думаю, це - не останній такий проект у нашому центрі».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати