Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Почесний Вендерс, перспективний Слабошпицький

Сьогодні в Берліні відкривається 65-й Міжнародний кінофестиваль. Україна опосередковано представлена двома стрічками
04 лютого, 16:08
ФОТО РЕЙТЕР

У конкурсній програмі за «золотих» та «срібних» ведмедів змагатимуться 19 фільмів. Одним із основних претендентів на перемогу вважається американський режисер Терренс Малік, який уже має в доробку «Золоту пальмову гілку» Канн, а на Берлінале виступить з фільмом «Лицар кубків», у якому зіграли  Кристіан Бейл, Кейт Бланшетт, Наталі Портман.

Власне конкурс розпочнеться прем’єрою «Ніхто не хоче ночі» іспанки Ізабель Койшет. Серед інших відомих кінематографістів — британці Пітер Грінуей («Ейзенштейн у Гуанахуато») та Кеннет Брана («Попелюшка», поза конкурсом), однак чи не найбільша увага буде прикута до нової роботи опального іранського автора Джафара Панахі — «Таксі». Наділені владою релігійні мракобіси заборонили режисерові виїжджати з країни, знімати кіно й спілкуватися з пресою, посадили його під домашній арешт. Проте «Таксі» — третій (!) фільм Панахі, знятий у таких умовах. Із протестом проти показу вже виступили консервативні іранські ЗМІ.

Німеччині так само буде що показати; серед учасників конкурсу — Андреас Дрезен («Коли ми мріяли»), Олівер Хіршбігель («13 хвилин» про людину, яка здійснила замах на Гітлера), а живий класик Вернер Герцог, який тепер мешкає в США, привіз «Королеву пустелі» з Ніколь Кідман у ролі письменниці Гертруди Белл — подруги Лоуренса Аравійського. Ще одного кінопатріарха, Віма Вендерса, вшанували іменною ретроспективою і почесним «Золотим ведмедем».

Відповідно зірковим є склад журі: головує автор «Рестлера» й «Чорного лебедя» американець Даррен Аронофскі, серед решти — вічна Амелі — француженка Одрі Тоту, перуанська режисерка, володарка «Золотого ведмедя» (2009) Клаудія Льйоса і сценарист популярного серіалу «Божевільні» Меттью Вайнер.

Гучною комерційною подією стане показ еротичної драми «50 відтінків сірого», що незабаром вийде і в наш прокат. Серед особливих прем’єр — показ німецької класики «Вар’єте» після кропіткої реставрації. А загалом за одинадцять днів продемонструють 441 фільм із 72 країн.

Із Україною пов’язані дві картини. В основному конкурсі бере участь українсько-російсько-польська копродукція «Під електричними хмарами», побудована як альманах з шести новел. Частину епізодів режисер Олексій Герман-молодший зняв у Одесі, Дніпропетровську, Харкові, а головним оператором є киянин Сергій Михальчук.

У короткометражному конкурсі Generation Kplus Short Film бере участь неігрова стрічка «Обличчя України: проби на роль Оксани Баюл» (Австралія), яка вже має нагороду американського фестивалю незалежного кіно «Санденс». Протягом восьми хвилин виряджені в блискучі рожеві сукні дівчинки проходять кастинг на роль Оксани Баюл — першої Олімпійської чемпіонки незалежної України (1994). Режисер фільму — австралійка Кітті Грін — має українське коріння й жила в нас понад рік, знімаючи акції руху Femen, результатом чого стала картина «Україна — не бордель», показана на позаминулорічному Венеційському фестивалі.

Також паралельно з фестивалем у Берліні відбуватиметься Європейський кіноринок, на якому режисер найуспішнішого українського фільму часів Незалежності «Плем’я» Мирослав Слабошпицький представлятиме новий проект «Люксембург».

Берлінале триватиме до 15 лютого. Весь цей час там працюватиме власний кореспондент «Дня», який повідомлятиме нашим читачам про найсвіжіші події кінофоруму.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати