Польща та Словаччина влаштували Росії культурно-історичний бойкот
Інститут національної пам’яті Польщі не братиме участі в заходах, які проводяться з нагоди Року Росії в Польщі та Польщі в Росії. Про це повідомляє «Історична правда» з посиланням на Польське радіо.
За словами представників інституту, у світлі подій в Україні не можна робити вигляд, нібито нічого не трапилося, особливо у сфері історичної пам’яті.
«Історичні аналогії щодо анексії Криму й подальших агресивних дій Росії виникають одразу», — зазначив керівник канцелярії президента ІНП Кшиштоф ПЕРСАК.
За його словами, Інститут національної пам’яті Польщі вже підготував програму заходів — серед них історичні вистави та спільні публікації авторів з обох країн. Але в нинішній ситуації ІНП не братиме участі в жодних заходах, наголосив керівник канцелярії.
Тим часом у МЗС Польщі повідомили, що планується до мінімуму урізати політичну частину заходів, зберігши натомість культурну складову і взаємодію на громадському рівні, — щоб сприяти «діалогу між пересічними поляками та росіянами». Ряд заходів у рамках Року Польщі в Росії та Року Росії в Польщі має відбутися 2015 року.
Словацьке місто не захотіло бачити росіян на святі визволення від нацистів!
Мер міста Ліптовскі Мікулаш (північ Словаччини) Александер Слафковскі не запросив військового представника Посольства Росії в Словаччині на урочистості, присвячені 69-й річниці визволення міста від нацистів, повідомляє «Радіо Свобода»» із посиланням на братиславське видання Sme.
Mер особисто зателефонував до посольства Росії й повідомив, що російський представник на урочистостях, які розпочалися сьогодні, є небажаним гостем.
«Військові Радянської армії звільнили місто, але Росія сьогодні виступає як агресор», — пояснив свою позицію Александер СЛАФКОВСКІ. На його думку, РФ «порушує міжнародні угоди і домовленості, які ж сама і підписала».
«Те, що ми не погоджуємося з анексією Криму з боку Російської Федерації й засуджуємо її, нічого не змінює в тому, що Ліптовскі Мікулаш, як і багато інших міст Словаччини, у Другу світову війн, звільнила Червона армія», — зазначив керівник прес-відділу міністерства Пертер Суско.
Бої за звільнення Ліптовского Мікулаша навесні 1945 року точилися два місяці й були серед найскладніших на теренах Словаччини. За звільнення міста віддали життя понад 4600 чехословацьких і радянських воїнів, нагадує newsru.ua.
У березні 2014 р. мерія чеського міста Ліберець вивісила на фасаді міської ратуші величезний плакат, на якому президента РФ Володимира Путіна зображено в збірному образі Гітлера — Сталіна. А 23 лютого 2014 року в столиці Болгарії — Софії — невідомі розмалювали пам’ятник Червоній армії-визволительниці в жовто-сині кольори, написавши на п’єдесталі «Слава Україні!» та «КаПутін».
Випуск газети №:
№69, (2014)Рубрика
Культура