Помер Ельдар Рязанов
Україна буде пам’ятати великого майстра кінематографу і людину, яка у важкі части підтримала нашу країну
Відомий російський і радянський кінорежисер помер в Москві на 89-у році життя, в ніч на 30 листопада, повідомив його онук Дмитро Трояновський. Причиною смерті стала гостра серцева недостатність. За останній рік Ельдара Рязанова неодноразово госпіталізували, нагадує newsru.ua. У листопаді в сім'ї режисера розповідали, що його стан погіршився по ряду життєвих показників, у нього наростала слабкість. 21 листопада Рязанов був госпіталізований. До цього режисер побував у лікарні у вересні і в жовтні. У серпні йому було зроблено профілактичне чищення судин. Наприкінці листопада минулого року він потрапив до реанімації НДІ нейрохірургії ім. Бурденка з діагнозом "гостре порушення мозкового кровообігу" і кілька місяців перебував у лікарні.
Ельдар Рязанов народився в 1927 році в Самарі. Закінчив курс ВДІКу у Григорія Козинцева. За свою кар'єру він зняв близько тридцяти фільмів. Найзнаменитіші картини режисера - "Карнавальна ніч", "Гусарська балада", "Бережися автомобіля", "Жорстокий романс", "Службовий роман", "Гараж", "Іронія долі, або З легким паром", "Вокзал для двох"…
— Ельдар Рязанов помер поночі. Він, який намагався ту пітьму підсвічувати - щоби не було нам страшно, щоби не було самітньо, - розказав «Дню» відомий кінокритик, голова НСКУ Сергій ТРИМБАЧ.- Він завжди був у моєму житті, в житті моїх ровесників. Від тієї передноворічної миті, коли я, хворий-застуджений, вистрибуючи в ліжку, наспівував пісеньку «Про пять минут» із "Карнавальной ночи": "Но бывает, что минута все меняет очень круто"…
От, одна хвилина - на межі дня і ночі,- і душа людини почала свій рух у кращі світи. Про які він знав, хоч туди й не поспішав. А ще він знав, що людина за будь-яких обставин має шанс виграти свою долю, або переграти її, зробити достойнішою і щасливішою. От сю віру він стільки літ нам навіював - і ми повірили, і ми будемо щасливішими. Попри пітьму, яка, на жаль, нікуди не поділася…
Нагадаю, Рязанов був одним із тих російських діячів культури, які підтримали цілісність і незалежність України, виступивши проти кремлівської агресивної політики. У березні 2014 р. Ельдар Олександрович підписав лист, у яком засуджувалася російська інтервенція в Крим і це мужній вчинок людини, яка хотіла зупинити вселенське зло. Його підпис стоїть і під зверненням ініціативної групи, що закликала провести Конгрес інтелігенції «проти війни, проти самоізоляції Росії, проти реставрації тоталітаризму». Попри пітьму, яка нажаль нікуди не поділася… Пригадуєте, як героя "Стариков-разбойников" проводжають на пенсію і хвалять на всі заставки. Так, що він вирішив передумати і залишитися. "Вижу, вы без меня не можете...". Ми не можемо без Вас, ми Вас не відпускаємо, Эльдаре Олександровичу! Ну як же без Вас все це життя? Сумно і світло. Гідне життя людини, чиї фільми стали невід'ємною частиною життя країни. Саме невід'ємною. Не прощаємось. У нас кажуть: «Хай царствує»! Найщиріші співчуття родині Ельдара Олександровича, всім хто любив, любить і буде любити його і фільми великого майстра.
Голос з Facebook
О бедном гусаре замолвите слово.1 января 1981 года после новогодней ночи по телеку крутили новый рязановский фильм.См...
Posted by Матвей Вайсберг on 29 листопад 2015 р.
В 40й раз в этом году я буду наряжать елку с галей и женей. ("макушечку подай") с песнями на стихи пастернака, ахмадулин...
Posted by Tatiana Narbut-kondratieva on 29 листопад 2015 р.
Сколько радости нам было от его фильмов! Вот уж если есть в нашем разорванном в клочья, темном социуме какие-то скрепы, ...
Posted by Виктор Шендерович on 30 листопад 2015 р.
Author
Тетяна ПоліщукРубрика
Культура